Kde jste: Hlavní stránkaSEO novinky – březen 2017

SEO novinky – březen 2017

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

V březnu se udál větší update algoritmu Google, pracovně nazývaný jako "Fred". Google výhledově chystá novinky v Search Console a Seznam rapidně změnil design výsledků vyhledávání. Přečtěte si další březnové novinky v oblasti SEO.

Zakázaný pop-up na mobilu může představovat i zákaznická podpora na chatu

Od ledna jsou zakázané velké rušivé pop-upy v mobilních přístupech, jelikož jsou uživatelsky nepřívětivé. Není doporučováno je používat. Z hlediska robotů to vadí jen v případě vstupních stránek z vyhledávačů. Za rušivé však mohou být považovány nejen bannery s reklamou či odběrem newsletteru. V poslední době byly na Search Engine Roundtable zveřejněny dva články pojednávající o hledání či zadávání lokace za rušivé, nebo o rušivém webovém chatu.

Není se čemu divit – jednoduše platí pravidlo – není doporučováno využití jakéhokoliv okna které překrývá z větší části hlavní obsah (s výjimkou dotazů na web u obsahu pro dospělé apod.).

Google zkoumá přidání filtru pro hlasová vyhledávání do Search Console

Gary Illyes na Twitter napsal, že chystají možnost filtrovat data v Search Console i dle hlasového vyhledávání. Dle toho, jak vyjádření vypadá, soudím, že tento filtr nebude funkční v blízké době. Je však zajímavé vědět, že na tom pracují.

Google se spuštěním mobilního indexu čeká, až budou výsledky „quality neutral“

Garry Illyes na konferenci SMX West sdělil, že jedna z hlavních věcí, na které závisí spuštění mobilního indexu, je kvalita výsledků vyhledávání. Chtějí, aby mobilní výsledky byly kvalitativně minimálně na stejné úrovni, jako desktopové, nebo lepší. Naopak nechtějí, aby přepnutí indexu bylo citelné a výsledky vyhledávání se rapidně změnily.

Z mého pohledu to tedy také znamená, že musejí zajistit, aby všechny současné algoritmy při přepnutí na mobilní index fungovaly stejně.

Počet napadených stránek hackery vzrostl v roce 2016 o 32 %

Google zveřejnil na svém blogu, že počet napadených stránek v roce 2016 vzrostl o 32 %, oproti roku 2015. Zároveň nepředpokládají, že tento trend bude klesat, spíše naopak.

61 % webmasterů, jejichž web byl napaden, však neobrželo zprávu o napadení od Googlu, jelikož nemají založený účet v Search Console.

Google začal v lokálních výsledcích – „local packu“ zobrazovat obrázky

Google u některých lokálních výsledků v local packu nahradil odkaz na web a na popis trasy obrázkem. Jedná se např. O local pack restaurací. U některých typů dotazů však stále přetrvávají původní odkazy. Např. v případě tématu rekonstrukcí bytů.

„Fred“ – březnový update algoritmu

V USA byly zpozorovány velké pohyby pozic a propady u určitých stránek. Nejdříve bylo zpozorováno, že jde pravděpodobně o update týkající se off-page signálů, tedy zpětných odkazů.

Následně Barry Schwartz napsal o tom, že většina stránek, kterých se update dotkl, byly obsahové stránky s primárním cílem vydělávat na reklamě, bez většího přínosu pro uživatele.

Google se k těmto propadům přímo nevyjádřil, bylo pouze řečeno to, že změny se konají neustále a k updatu došlo. Nejedná se prý o nic speciálního, předmětem updatu byly pouze záležitosti, které jsou již řešeny v Pokynech pro webmastery.

Google chystá novou funkci v Search Console

John Mueller během hangoutu sdělil, že chystají v Search Console novou funkci pro vykreslení načítání HTML kódu stránky pro sledování, jak stránku vidí robot při její návštěvě. Údajně neví, kdy bude tato funkce zveřejněna, ale pravděpodobně brzy.

Nyní je v Search Console funkce „Načíst jako Google“. Jedná se však o grafický náhled a náhled na celý kód a postup jeho načítání. Pokud chceme vidět, jak roboti vidí textovou HTML verzi stránky, pak můžeme využít operátor „cache:“. Zobrazení však ne vždy funguje, a navíc je potřeba, aby byla daná stránka ve vyrovnávací paměti Google.

Seznam spustil nový vzhled vyhledávání

Z vyhledávání zmizely náhledy na stránky, nahradil je favicon. Celkový design je jiný. Seznam také začal klást důraz na lepší zobrazování v mobilních zařízeních, SERP je nyní více přizpůsobený. Na blogu uvedl, že tento rok chystá dalších mnoho změn a toto je pouze začátek.

Seznam připravuje novou relevanci hledání v obrázcích

Na začátku března Seznam zveřejnil beta verzi nové relevance hledání v obrázcích. Můžete tak srovnat současnou verzi hledání s novou, údajně relevnatnější, beta verzí.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>