Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Marie Štouračová, Vedoucí konzultantského týmu,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Oficiální doporučení Google pro featured snippety a další SEO novinky – leden 2018

Oficiální doporučení Google pro featured snippety a další SEO novinky – leden 2018

Google ukázal na příkladech, jak by měly vypadat odpovědi pro hlasové asistenty. V praxi to tedy znamená, že nám ukázal, jak tvořit odpovědi do featured snippetů. Také oznámil, že v létě bude hodnotit rychlost načítání v mobilním vyhledávání. Přečtěte si další novinky z oblasti SEO, které nám přinesl první měsíc v tomto roce.

Google vydal oficiální doporučení pro odpovědi cílené na voice search

Zde Google vydal doporučení, jak by měly vypadat odpovědi na otázky hlasového vyhledávání. Resp. nejedná se o přímá doporučení, ale na konkrétních příkladech otázek a odpovědí ukazuje, v jakých faktorech jsou případné odpovědi na otázky správě nebo špatně.

V praxi to tedy znamená, že vydal doporučení pro ty, kteří se chtějí objevit na nulté pozici ve featured snippetu. Jelikož zdroj odpovědí hlasových asistentů jsou právě featured snippety.

Důležité faktory zde jsou např. délka a formulace odpovědi či relevance (ta v dokumentu není přímo uvedená, ale jedná se o jednoznačný faktor).

Vlastnosti příkladů, na nichž Google ukazuje, které odpovědi jsou dobré, a které ne, jsou v podstatě shodné s faktory, které jsme popisovali v přednáškách o tom, jak se dostat do featured snippetu – prezentaci najdete na SlideShare.

Nástroj pro měření rychlosti od Googlu PageSpeed Insights prošel změnami

Nově nástroj pro měření rychlosti od Googlu poskytuje údaje o skutečně naměřené rychlosti. Zdrojem dat je prohlížeč Google Chrome. Dříve nástroj pouze diagnostikoval faktory, které web zpomalují nebo by mohly zpomalit, ale nezobrazil skutečnou rychlost načítání. Data o skutečné rychlosti jsou zatím dostupné jen pro větší, hojně navštěvované weby. Pokud chcete zobrazení těchto dat u svého webu urychlit, zde Google radí, jak na to.

Kromě času načtení také Google nově udává informaci o tom, jak je na tom váš web z pohledu rychlosti vzhledem k ostatním webům, ke kterým má Google dostatek dat.

Do profilu Google My Business nyní můžete přidat i videa

V Google My Business nyní můžete firmu vizuálně prezentovat nejen prostřednictvím fotek, ale i videí. Jedná se o novou funkci, ještě pravděpodobně není viditelná zcela u všech účtů. My tuto možnost uvnitř účtu již vidíme – v sekci Fotky. Přidávání videí by údajně mělo být umožněno i návštěvníkům-zákazníkům. Po nahrání videa pár dní trvá, než dojde k jeho skutečnému zveřejnění.

Google čím dál více rozdává přístupy do nové beta verze Search Console

Pravděpodobně jste se již také setkali s e-mailovým vybídnutím, ať vyzkoušíte novou (beta) verzi Google Search Console, na kterou se mnoho z nás těšilo. Google v lednu rozdal mnoho přístupů. Tato beta verze je neustále aktualizovaná a každou chvíli zde přibývají nové funkce. Patří mezi ně např. náhled na mnohem větší období dat nebo třeba přehled příkladů stránek, které nejsou zahrnuty v indexu kvůli specifickým důvodům, jako je meta značka noindex, přesměrování a další.

Beta verzi můžete vyzkoušet, samozřejmě je kdykoliv možné (zatím)  přejít do původní verze Search Console.

Google v létě zařadí do hodnoticích faktorů rychlost načítání na mobilech

Od července začne Google v mobilním vyhledávání znevýhodňovat weby s velmi pomalým načítáním. Hodnoticí faktor není zaměřen na rychlost obecně, ale spíše jen na velmi pomalé weby. Pokud však bude mít web AMP alternativu, která poběží rychle, Google bude posuzovat tuto rychlost, takže k znevýhodnění nedojde. Podle mého názoru to však zasáhne jen opravdu pomalé weby.

Jelikož se jedná o faktor, který je zaměřen na mobilní vyhledávání, může vás napadnout, že by tedy od července měl být plně spuštěn mobilní index, aby toto hodnocení mohlo plně fungovat. Dle slov Johna se však jedná o různé věci, které spolu přímo nesouvisí. Oznámení, že bude v červenci platit tento čistě mobilní faktor tedy nenaznačuje, že by v tuto dobu měl být mobilní index plně v provozu.

Marie Štouračová

Marie Štouračová

Marie vedla konzultantský tým a je odborník na všechny fáze a činnosti v rámci SEO. Ráda hledá využití nových inovativních řešení. Klientům pomáhala s PR a uvažovala nad jejich směřováním z pohledu strategického marketingu a propojení všech marketingových kanálů tak, aby to dávalo smysl.

LinkedIn | @marie_sto

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci