Kde jste: Hlavní stránkaŠkolení Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích 2: Placená reklama na Facebooku (a Instagramu)

Školení Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích 2: Placená reklama na Facebooku (a Instagramu)

Na školení pro maximálně 10 účastníků se dozvíte, jak Facebook chytře používat jako prodejní kanál a být úspěšnější než konkurence. Teorie očekávejte pouze nezbytné minimum, většinu času se budeme věnovat praktickému nastavování účtu, kampaní a reklam.

V případě změn vládních opatření týkajících se COVID-19 bude školení formou online, zároveň se v případě těchto změn můžete odhlásit a získat plnou částku zpět.

Poslední aktualizace školení proběhla v lednu 2022.

Na Facebooku je v současné době více než čtyři a půl milionu aktivních českých účtů. Mezi nimi se nachází velké množství vašich potenciálních zákazníků, na které snadno zacílíte nejen pomocí demografie, ale i jejich zájmů, chování nebo životní situace. Reklama na Facebooku je efektivní, relativně levná a dobře měřitelná. A hlavně: vaše konkurence už ji pravděpodobně používá.

Školení je zaměřené na placenou reklamu na Facebooku a okrajově na Instagramu. Nebudeme se věnovat vytváření obsahu pro facebookové stránky, ani budování komunity fanoušků a práci s ní. (Pokud vás to zajímá, podívejte se na školení marketingu na sociálních sítích). Taktéž se nebudeme zabývat příliš technickými záležitostmi jako úprava FB pixelu pro měření událostí nebo vytvoření produktového xml feedu. Dozvíte se jen to nezbytné a zbytek přenecháme vašim programátorům.

Pro koho je školení inzerce na Facebooku vhodné Na vrchol stránky

Kurz je vhodný pro začátečníky až mírně pokročilé.

Nemusíte mít zkušenosti s placenou facebookovou reklamou, ale měli byste mít aspoň základní povědomí o fungování Facebooku a facebookových stránek a mít na něm založený svůj účet.

Co si připravit předem Na vrchol stránky

Výhoda je, pokud máte aktivní facebookovou stránku a reklamní účet, ale můžete si obojí založit až během školení. Ukážeme si, jak na to. Jinak si na školení stačí přinést pouze vlastní notebook.

Co se na školení PPC reklamy na Facebooku dozvíte Na vrchol stránky

 • Proč vůbec používat facebookové reklamy a pro koho (ne)jsou vhodné.
 • Vysvětlení důležitých pojmů: Správce reklam, Power Editor, Účet pro reklamu, Business Manager, Facebook Pixel, Okruhy uživatelů, Katalog produktů (zbožový xml feed).
 • Jak nastavit Business manager, jak do něj přidat facebookovou stránku a Účet pro reklamu, jak implementovat FB Pixel.
 • Jaké typy kampaní Facebook nabízí a k čemu je můžete využít.
 • Na jaké okruhy uživatelů můžete reklamu cílit: geografie, demografie, zájmy, chování, návštěvníci vašeho webu, vaši zákazníci, podobná publika apod.
 • Jaké jsou formáty a umístění reklam, jejich výhody a nevýhody. Specifika reklamy na Instagramu.
 • Praktický postup vytváření kampaní.
 • Specialita pro eshopy: jak nastavit dynamické produktové reklamy.
 • Jak vyhodnocovat a optimalizovat výkon kampaní.

Školením vás provede Aneta Krikelová.

Získejte ze školení ještě více Na vrchol stránky

Pokud nám předem pošlete přístup do vašeho reklamního účtu na Facebooku, podíváme se na vaše aktuální nastavení kampaní a na školení poradíme, co konkrétně můžete ve svých reklamách vylepšit.

Hodnocení účastníků školení Na vrchol stránky

Lea Macíková – Leo Express

„Školení splnilo mé očekávání – naučila jsem se vytvářet placenou reklamu na Facebooku. S kolegou jsme si také udělali pořádek v Business Manageru pro budoucí vytváření kampaní.“

Klára Drápalová – Magistrát města Brna

„Dozvěděli jsme se nové informace. Prošli si, jak placená reklama funguje. Školení bylo inspirativní.“

Pavla Mitríková – MND a.s.

„Školení pro mne bylo přínosem. Těším se na využitá znalostí. Líbila se mi hlavně praktická část a příklady z praxe a konkrétně na každého z nás.“

Irena Kompertová – Top dovča

„Výborné, skvělá komunikace, lidský přístup.“

Tomáš Nevídal – It’s my life a.s.

„+ skvěle představená teorie + názorné ukázky z praxe + školitel byl připraven + příjemný hlas + vzbuzení interakce v účastnících + utvrzení se v tom, že to nedělám špatně + nové tipy, jak zlepšit reklamu – žádné :-)“

Petra Márová – Advertising Way s.r.o.

„Školení bylo přínosné. Dozvěděli jsme se aktuální trendy, prakticky jsme si mohli vyzkoušet to, co pro nás bylo momentálně abstraktní. Atmosféra školení byla velice příjemná a školitelka byla velmi ochotná a vše vysvětlila pěkně a na profesionální úrovni. Děkujeme.“

Karel Peltsarszký – Nutrinoid

„Školení mi rozšířilo přehled reklam na sociálních sítích. Také jsem se dozvěděl spoustu užitečných rad k cílení a příspěvkům. Zjistil jsem, že v reklamě na soiálních sítích rozhodují maličkosti a vždy je potřeba zkoušet nové možnosti. Školení bych doporučil všem, kteří potřebují rozjet marketing na sociálních sítích nebo se jen zlepšit a dostat lepší pohled na věc. Paní Ing. Bartoníčková skvěle podává všechny informace.“

Petra Boušková

„Obsáhlé školení s množstvím praktických tipů. Výklad přizpůsobený i úplným začátečníkům. Během chvilky projdete celým facebookovým světem a dozvíte se, jak to dělat i nedělat. Oceňuji možnost klást dotazy a diskutovat, přestože školení trvalo několik hodin, všichni se neustále aktivně zapojovali a komunikovali. Děkuji za seznámení se světem a možnostmi Facebooku.“

Praktické informace Na vrchol stránky

Čas: 10:00 – 16:00

Tištěná prezentace pro vaše poznámky

Oběd + občerstvení po celý den

Wi-fi a elektrické zásuvky k dispozici

Školení trvá zhruba sedm hodin. Začátek je v 10:00 a konec kolem 16. hodiny. Samozřejmě, diskutujeme s vámi tak dlouho, jak máte zájem. Školení se konají v prostorách vybavených bezdrátovým WIFI připojením k internetu. Notebooky nejsou k dispozici.

V ceně školení je také zahrnuto:

 • Společný oběd v restauraci (výběr z poledního menu),
 • certifikát o účasti na školení,
 • tištěné materiály se všemi slidy, které s vámi budeme probírat.

Cena je plně splatná předem na základě elektronicky zaslané proforma faktury.

Potřebujete individuální řešení?Na vrchol stránky

Přestože se věnujeme na školeních každému účastníkovi individuálně a příklady rozebíráme na konkrétních webech, často poskytujeme také samostatné školení pro firmy nebo jednotlivce. Individuální proškolení je ideální, máte-li například vysoce důvěrná data, nebo pokud potřebujete specializované informace. V takovém případě domlouváme délku i obsah školení pouze podle vašich potřeb.

Máte-li zájem o individuální řešení školení nebo konzultaci, kontaktujte nás prosím na emailu [email protected].

Kde se školení koná Na vrchol stránky

 • Praha

  Opletalova 55
  11000 Praha 1

  Firma Agathis, 4. patro

 • Brno

  Lidická 20
  60200 Brno

  kanceláře RobertNemec.com

Všechna naše školení se konají v prostorách vybavených bezdrátovým WIFI připojením k internetu. Upozorňujeme, že notebooky nejsou k dispozici.