Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskSEO – optimalizace pro vyhledávače od nejzkušenějších

SEO – optimalizace pro vyhledávače od nejzkušenějších

Jsme nejzkušenější SEO agentura v Česku. První zkušenosti jsme získali v roce 2002. Děláme výhradně vysoce kvalitní, dlouhodobé SEO.

SEO – optimalizace pro vyhledávače s výsledky
Jsme certifikovaná agentura nástroje Collabim.

Jsme certifikovaná agentura nástroje Collabim.

První fakturu za SEO naše digitální agentura vystavila 11. března 2002. Jsme tak nejstarší dosud fungující agenturou v České republice, která poskytuje SEO služby.

Mezi naše klienty se zařadili například T-Mobile (UK, CZ), Notino (celá Evropa), Orange (SK), Invia, Saxo Bank (CZ, SK, PL, HU), Otto Group (DE, CZ, SK), DATART, 4home, ING Pojišťovna a další.

Specializujeme se na SEO služby pro středně až vysoce náročné projekty, včetně globálních. Případně je možné si zaplatit jednorázové konzultace nebo drobné úpravy. Ty začínají na 1 020 eurech za 6 hodin práce.

U všech klientů vyhodnocujeme investici do SEO z pohledu primárních byznys cílů, nikoli pouze podle zvýšení návštěvnosti webu z vyhledávačů nebo zlepšení pozic.

Co je SEO

SEO je zkratka z anglického sousloví Search Engine Optimization. Do češtiny se nejčastěji překládá jako optimalizace pro vyhledávače.

Výraz SEO optimalizace je tedy nesprávný, protože slovo „optimalizace“ je obsaženo již ve zkratce SEO. Jde však o často používanou frázi. I podle ní můžete rozlišit kvalitní SEO agenturu od nekvalitní.

V SEO se neorientujeme primárně na roboty vyhledávačů. Naším cílem je přivést na váš web relevantní návštěvníky, kteří následně provedou akci, kvůli které je web vytvořen.

Do optimalizace spadá spousta činností, kterým se během práce na vašem webu budeme věnovat. Obecně se jedná o úpravy webu takovým způsobem, aby jej mohli roboti vyhledávačů snadno procházet a indexovat (zařazovat si stránky do své databáze).

Nedílnou součástí optimalizace webu je také kontinuální tvorba nového obsahu.

Důležitá je i navazování vztahů s dalšími weby a získávání zpětných odkazů z jiných, tematicky příbuzných stránek. Podívejte se na naši nabídku linkbuildingu.

SEO nelze definovat jako stav, kterého lze dosáhnout, ale jako dlouhodobě vykonávaný proces po celou dobu životního cyklu webu.

Proč je optimalizace pro vyhledávače důležitá

Vyhledávače přivádějí na webové stránky podle průzkumů téměř polovinu všech návštěv.

Poměr návštěv webových stránek podle kanálů. Zdroj: http://rnc.ag/zdrojenavstev

Pokud se nebudete SEO věnovat, přicházíte o velký zdroj návštěv.

Kvalitně provedená optimalizace pro vyhledávače vám bude přivádět dlouhodobě relevantní návštěvnost.

Co je cílem SEO

Hlavním cílem SEO, stejně tak jako dalších částí digitálního marketingu, je především zvýšení zisku. Veškeré další metriky jsou pouze prostředkem, jak toho dosáhnout.

Cílem rozhodně není zvýšení pozic ve vyhledávačích na několik vybraných klíčových slov, a to zejména z těchto důvodů:

 1. I když budete na prvním místě ve vyhledávačích, neznamená to nutně, že na váš web uživatelé kliknou. K tomu je potřeba mnohem více.
 2. Když už se přes první pozici dostane uživatel na váš web, nemusí nakoupit. Takový návštěvník nijak nepřispívá k hlavnímu cíli (zvýšení zisku) a je pouhým číslem v nástroji digitální analytiky.
 3. Pozice ve výsledcích vyhledávání se neustále mění. Několikrát denně. Rozumné je sledovat trendy ve změnách pozic, ne je kontrolovat každý den.
 4. Vyhledávače (především Google) personalizují výsledky vyhledávání. To znamená, že jiné výsledky se zobrazí vám a jiné kolegovi, který sedí hned vedle vás.
 5. Prvních pozic je nekonečně mnoho, protože existuje nekonečně mnoho vyhledávacích dotazů. Ne všechny jsou však stejně konverzní. Je časté, že delší (a tedy přesnější) dotaz je více konverzní, než ten obecný. To, že budete první na slovo „ledničky“ vám může v zisku přinést méně než fráze „lednička ABC Cx500“.

Je SEO vhodné pro všechny weby?

Zcela jistě není. Existují vybrané případy, kdy se investice do optimalizace pro vyhledávače příliš nevyplatí. Jde ale o minoritní počet webů.

Kdy je vhodné se SEO začít

SEO se můžete začít věnovat v jakékoli fázi životního cyklu webu. Čím dříve začnete, tím levnější to bude. Před spuštěním nového webu je důležité zpracovat analýzu klíčových slov a podle ní připravit strukturu navigace. Když se tento bod vynechá je následná úprava složitá a náročná (ale přesto nutná).

Optimalizovat pro vyhledávače a návštěvníky je důležité průběžně. Zvýšenou pozornost je nutné věnovat při redesignu nebo přechodu na nový redakční systém.

Naše zkušenosti v optimalizaci pro vyhledávače

Od roku 2002 patříme mezi nejznámější české SEO agentury. Celý obor sledujeme velice pečlivě a každou novinku zapracováváme do našich postupů a checklistů.

Pro Microsoft jsme např. dělali SEO na jeho projekt support.microsoft.com. Jsme zvyklí dělat SEO na rozsáhlých firemních webech, které čítají 31 jazykových verzí. Nebo mají návštěvnost šest milionů uživatelů – denně.

T-Mobile UK a CZ si nás najali, kromě jiného, na SEO jejich e-shopu.

Pro Notino jsme dělali SEO jejich e-shopů v několika zemích, včetně jednání s týmem vyhledávání Googlu v Silicon Valley.

Pro Saxo Bank jsme, kromě jiného, měli na starosti SEO v Česku, Slovensku, Maďarsku a Polsku. Náš marketingový tým byl vyhlášen jako nejúspěšnější v rámci celé Evropy.

SEO jsme dělali i pro další e-shopy, jako např. DATART, 4home, Vivantis nebo pro e-shopy německé skupiny Otto Group.

iDNES.cz, ještě před tím, než-li jej koupil Agrofert, si nás také najal na SEO.

Přednášky, semináře, školení a články o SEO od našich konzultantů

O SEO pravidelně píšeme na náš firemní blog. Publikovali jsme o SEO nebo nás citovala média jako LUPA, iDNES nebo E15.

Pravidelně také přednášíme na konferencích u nás i v zahraničí. Pro naše klienty a veřejnost pořádáme semináře, kde diskutujeme aktuální témata v oblasti optimalizace pro vyhledávače a další oblasti digitálního marketingu.

Účastníme se světových SEO konferencí v Londýně, Las Vegas nebo San Franciscu. Bavíme se s vývojovým týmem vyhledávání Googlu i Seznamu.

Jediným cílem SEO musí být zvýšení vašich zisků

Ostatní metriky jako je návštěvnost stránek, zvýšení pozice ve výsledcích vyhledávání apod. jsou pro nás pouze prostředkem, jak toho dosáhnout.

SEO děláme vždy podle pravidel vyhledávačů

Můžete si být jisti, že postupujeme podle pravidel vyhledávačů (zveřejňuje je jak Google, tak Seznam) a při optimalizaci od nás vám nehrozí penalizace nebo ban ze strany vyhledávačů.

Optimalizace pro Google je v jistých ohledech jiná než pro Seznam. Naši konzultanti si však umí poradit i s tímto problémem. Můžete si být jisti, že neděláme optimalizaci pouze pro jeden vyhledávač.

Co vám v rámci SEO můžeme nabídnout

Zaměřujeme se na celý proces od návrhu strategie, přes analýzu klíčových slov, opravu technických chyb na webu, úpravu informační architektury, optimalizaci šablon až po školení vašich zaměstnanců.

V SEO nám budete jako klient vždy partnerem a naším společným cílem bude zvýšení vašich zisků.

V současné době se zaměřujeme primárně na středně a vysoce náročné projekty v oblasti SEO. Proto je u nás doporučená investice do SEO minimálně ve výši 500 000 Kč za rok.

Nabízíme i jednorázové konzultace nebo dohled nad prací webové agentury. Konzultace stojí 170 euro/hod. a minimum je šest hodin.

Postup při SEO

Jak postupujeme při SEO
 1. Volba strategie
 2. Výběr taktických postupů
 3. Analýza klíčových slov
 4. Oprava technických chyb
 5. Úprava informační architektury
 6. Optimalizace jednotlivých šablon
 7. Nasazení mikroformátů
 8. Ladění behaviorálních faktorů
 9. Dlouhodobé budování obsahu
 10. Cílená propagace obsahu
 11. Zapojení sociálních sítí
 12. Získávání zpětných odkazů
 13. Úpravy webu podle pravidelných analýz
 14. Úpravy dle změn ve vyhledávačích
 15. Vytváření nových vylepšení
 16. Opakované analýzy klíčových slov
 17. Pravidelný monitoring webu
 18. Vyhodnocování jednotlivých aktivit

Naši konzultanti pracují vždy tím způsobem, že navrhují a provádějí změny, které mají trvale pozitivní dopad na váš web. Nevyužíváme slabiny algoritmů. Zaměřujeme se na silné stránky, které jsou v souladu s cílem vyhledávačů – nabízet uživatelům hodnotný obsah.

Na co si dát pozor při výběru SEO agentury

SEO není zcela exaktní disciplína a návratnost investice se pohybuje v minimálně půl roku, ale spíše roku až tří. Vysoká návratnost investic do SEO je vyvážena a) určitým rizikem, b) dobou, za jakou se výsledky projeví.

Často se nám stává, že řešíme penalizaci nebo ban webu, který byl způsobený jinou agenturou nebo rádoby SEO konzultantem.

Při výběru si dejte pozor především na následující věci:

 1. Nevěřte firmám, které vám nabízejí garanci pozic ve výsledcích vyhledávání. Pozice se mění i několikrát denně, může být u každé lokality jiná a ovlivňují je i osobní preference daného uživatele. První pozice vám nemohou garantovat ani programátoři vyhledávačů, natož SEO agentury.
 2. Vyhněte se firmám, které nabízejí budování zpětných odkazů z výměnných systémů. Často jde o různé lišty, patičky a boční panely, které se zobrazují na všech podstránkách webu. Dalším příkladem je tvorba PR článků z webů nízké kvality. Jde o přímé porušení pravidel vyhledávačů a můžete za to být penalizováni nebo zabanováni.
 3. Zjistěte si předešlé reference SEO agentury. Ptejte se, čeho agentura dosáhla, jak dlouho to trvalo a jaké kroky z jejich strany byly realizovány.
 4. Ověřte, že firma postupuje výhradně podle pravidel vyhledávačů. Veřejně je má jak Seznam, tak Google.

Čím se v SEO odlišujeme od konkurence

RobertNemec.com Konkurence
Reálné výsledky v SEO Máme za sebou práci pro Microsoft, T-Mobile, Notino, Saxo Bank, Student Agency, Invia, Orange na Slovensku, Datart a řadu dalších mezinárodních projektů. Některá konkurence vám nebude schopna představit úspěšně realizovanou optimalizaci. Bude vám také reportovat pozice na málo hledaná klíčová slova.
Trvalá udržitelnost Námi navržené úpravy vám budou přinášet užitek dlouhodobě. Nemůže se stát, že dostanete penalizaci. Některé SEO agentury cílí na okamžité výsledky s garancí pozic. To má za následek penalizaci webu. Nejednou k nám přišel klient, kterému konkurenční firma přivodila penalizaci.
Zavádění novinek Naši konzultanti SEO milují. Pravidelně sledují novinky, které přidávají do našich checklistů a následně je zavádí u klientů. Konkurence jede delší dobu v zajetých kolejích a neřídí se aktuálními trendy.
Stálost týmu a zkušenosti Máme stálý tým SEO konzultantů. Nemáme žádné junior konzultanty. Každý z našich SEO konzultantů a) má se SEO zkušenost minimálně 15 let, b) je v naší agentuře minimálně tři roky. Ředitel agentury, Robert Le Veneur, se SEO věnuje od roku 2002. Některé konkurenční agentury najímají studenty, kteří se SEO na vašem webu teprve učí. Cena může být nižší, ale je zde vysoké riziko penalizace nebo zbytečné práce.
Vykazování činnosti SEO je velmi dlouhodobá a jemná záležitost. Naši konzultanti nemusí „vykazovat činnost“, např. kolik napsali článků nebo udělali odkazů. Přemýšlí nad vaším webem – a pak jej upravují tak, aby se více zobrazoval ve vyhledávačích. Obsah přemýšlení a následné práce může být každý týden jiný. Některé SEO agentury chtějí „vykázat činnost“. A tak reportují např. „napsání 10 PR článků“ nebo „vybudování 20 zpětných odkazů“. Ale např. kvalita zpětných odkazů se posuzuje logaritmicky. Takže je lepší měsíce pracovat na jeden odkaz z vysoce kvalitního webu, než každý měsíc tvořit 10 odkazů z málo kvalitních stránek.
Propojení SEO, PR a UX SEO propojujeme s public relations. Díky tomu o vás budou psát novináři, bude se o vás dozvídat veřejnost – a navíc získáte „zdarma“ návštěvnost z velkých médií. PR články, až naprosté výjimky, nenakupujeme. Zároveň propojujeme SEO a UX, takže váš web má více konverzí. Některé SEO agentury vytvářejí jenom málo kvalitní PR články z webů, které nikdo nečte.
Kontakt s konzultantem Dostanete přiděleného SEO konzultanta a přímý kontakt na něj. Můžete s ním komunikovat kdykoli i po telefonu. SEO konzultanti jsou za bariérou account manažerů. Nikdy přesně nevíte, kdo pro vás pracuje.
Cena Doporučujeme investovat ročně do SEO alespoň 500 000 Kč. Někteří klienti chtějí platit málo – takže dostanou nízkou kvalitu.

Pro jaké značky jsme SEO dělali

 • okay.cz
 • pfizer
 • Orange

Přijďte na školení

Chcete-li se zorientovat v problematice optimalizace pro vyhledávače, navštivte náš SEO Workshop. Robert Le Veneur s vámi projde potřebnou teorii a poté se věnuje přímo vašim projektům, webům, dotazům a problémům. Dozvíte se, jak udělat pořádnou analýzu klíčových slov nebo techniky, jak vyzrát na Google i Seznam.