Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskPublic relations

Public relations

Děláte něco skutečně přínosného a hodnotného, co by mělo zajímat vaše potenciální klienty? Trápí vás, že o tom nikdo neví? Tušíte, že kdyby o tom vědělo víc lidí, pomohlo by to vaší značce i vašemu byznysu?

Chcete vaši firmu více zviditelnit – a to nejen v tištěných a online médiích? Chcete pomoci s růstem vaší značky? Chcete, aby vaší značce lidé věřili a měli k ní pozitivní vztah a důvěru?

Nebo třeba řešíte aktuální problém, protože o vás vyšla negativní zpráva v médiích nebo na internetu a vy nevíte co s tím? Nevíte, jak tuto krizovou komunikaci uřídit?

Od public relations agentury chcete:

 • Pomoc s tím, jak budovat značku, protože nyní netušíte, jakou cestou se vydat .
 • Od public relations očekáváte více než je pouhé psaní tiskových zpráv a rozesílku tiskových zpráv do médií.
 • Chcete v public relations využívat sociální sítě a další moderní marketingové kanály, chtěli byste vědět, co se o vás píše a co vaši zákazníci na internetu řeší.
 • Pomoc s tím, že o vás novináři napsali něco hanlivého a teď se tento článek objevuje na prvních stránkách ve vyhledávačích a škodí vaší reputaci ve vnímání u veřejnosti.
 • Na základě nějakého negativního článku nebo zmínky se na vás valí další komunikační lavina a vy nevíte, co si počít v oblasti krizové komunikace.

Public relations dříve

Dnes již klasické a tradiční public relations nefunguje. Svět se změnil. Co fungovalo dříve, dnes již funkční není . Změnila se situace v médiích, situace ve světě inzerce, vznikl svět sociálních sítí a přišel obrovský boom online světa. Public relations již nemůže existovat bez součinnosti s jinými kanály offline nebo online marketingu.

Jak public relations děláme my v agentuře RobertNemec.com:

 • Realizujeme PR výstupy v tištěných i online médiích.
 • Public relations děláme oproti konkurenci jinak – moderně.
 • Využíváme nástroje z klasického PR. Ale pouze ty, které jsou skutečně funkční. Od nefunkční PR nástrojů jsme upustili. Zkostnatělé a dnes již nefungující public relations klientům nedoporučujeme.
 • Public relations vnímáme jako součást celkových marketingových aktivit klienta – zajímají nás cíle, hodnoty, jeho celková marketingová strategie .
 • Velkou přidanou hodnotou je to, že naše public relations má koncepční přesah do jiných marketingových kanálů jako jsou:
 • Realizujeme PR audity v případě nespokojenosti s klientovou dosavadní PR agenturou.
 • Připravujeme PR strategie a komunikační strategie.
 • Media relations – rádi komunikujeme s novináři a baví nás pro ně vymýšlet exkluzivní materiál.
 • Vymýšlíme takové PR aktivity, aby byly zajímavé i pro marketing na sociálních sítích .
 • Pomáháme budovat důvěryhodnost značky.
 • Jednáme s mediálními domy a připravujeme media plán.
 • Tiskové zprávy píšeme jen, když to má pro klienta smysl.
 • Tiskové konference také pořádáme jen, když to má smysl pro klienta.
 • Dělíme se s klientem o naše know-how.
 • Do public relations zapojujeme i offline marketing (eventy, konference, semináře a různé promo akce).
 • Realizujeme PR kampaně, a to i ve spolupráci ostatními marketingovými kanály jako je například emailing .
 • Pomáháme klientovi vytvářet “zdravý” mediální obraz vůči veřejnosti.
 • Pomáháme ředitelům a jednatelům firem s jejich personálním PR.
 • Řešíme pro klienta krizovou komunikaci.
 • Učíme klienta, jak být připraven na případnou krizovou komunikaci.
Jitka Gráfová

Jitka Gráfová, Consultant

Je mylné se domnívat, že public relations je o tom, že vás někdo dostane jen zdarma do médií a konec. Public relations nejsou jen mediální výstupy, je to celý soubor aktivit, které pomáhají vaší značce – a je na vás, jak s tím vy nebo vaše agentura dokážete pracovat.

Kdy naposledy váš pijárista viděl vašeho PPC konzultanta a ptal se ho, jaké kampaně fungovaly nejlépe? Kdy naposledy se PR zeptal SEO konzultanta na novinky v oblasti SEO? Kdy naposled se váš pijárista zeptal emailingového konzultanta na to, jak poslední rozesílky pomáhají k posílení vaší důvěryhodnosti? Nebo se váš pijárista pořád domnívá, že SEO je špatně vyslovené moře?”

Jak pracujeme s klientem v oblasti public relations

Než klientovi začneme vymýšlet aktivity, které jsou zajímavé a přínosné pro jeho zákazníky, ještě předtím, než mu pomůžeme zviditelnit jeho značku , podíváme se vždy na jeho byznys aktivity, komunikační strategii, na všechny jeho aktivity skrze ostatní kanály a samozřejmě se také podíváme na jeho PR historii. Bavíme se s ním o tom, co ho trápí v oblasti public relations z dlouhodobého pohledu.

Podíváme se na jeho online reputaci ve vyhledávačích (zda o něm nevyšly nějaké hanlivé články nebo ho někdo nepomlouvá). Pokud se takové články objeví ve vyhledávačích, společně pak v oblasti online reputation managementu hledáme vhodné řešení.

Zapojujeme PR online – monitorujeme, co se o společnosti na internetu píše, úzce spolupracujeme s klientem a společně připravujeme obsahový plán. Online PR zapojujeme do širších aktivit content marketingu i linkbuildingu a využíváme přitom všech dostupných kanálů.

Připravíme PR strategii a realizujeme PR kampaně.

Šíříme obsah do všech kanálů, nabízíme zajímavá témata médiím, pracujeme se značkou v dalších kanálech online marketingu.

V době online marketingu už dávno nejsou PR výstupy jen články v médiích. Využíváme sociální sítě, blogy, mikroweby, diskusní fóra, emailový marketing nebo třeba zacílené brandové bannery.

Komunikujeme s novináři, budujeme si nimi vztahy a realizujeme PR a mediální výstupy, komunikujeme s mediálními domy. Pro klienta dojednáváme i různá partnerství se zajímavými partnery.

Proč je public relations důležité:

 • public relations vám pomáhá, aby lidé věřili vaší značce,
 • aby vaši zákazníci měli důvěru ve službu nebo produkty, které jim nabízíte nebo prodáváte,
 • pokud váš zákazník narazí v online světě na nějaké pochybnosti, měli byste být připraveni tyto pochybnosti u něj rozptýlit a upevnit tak vaši značku v jejich pozitivním vnímání,
 • public relations vám pomůže dozvědět se, jak správně reagovat v krizových situacích, které mohou ovlivnit dobrou reputaci vaší značky. A pozor! Negativní reputace má zásadní vliv na váš byznys,
 • díky public relations se o vás dozví více zákazníků, obchodních partnerů,
 • pomáhá budovat zpětné odkazy , které mají pozitivní vliv pro vyhledávače,
 • public relations vám pomáhá budovat vztah s vašimi zákazníky – a to současnými i potenciálními. Budujete povědomí nejen o vaší značce, produktu, ale skrze něj předáváte i vaší firemní filozofii,
 • moderní public relations hledá postupy a metody, jak zapojit do vaší komunikace blogery, vlogery, názorové lídry,
 • v neposlední řadě vás naučí, jak zareagovat ozve-li se vám sám novinář s dotazem,
 • i jak reagovat v případě krizové komunikace.

Proč je online PR důležité

Stále větší část populace vyhledává zprávy a novinky na internetu. Některé cílové skupiny už není možné v tradičních médiích vůbec oslovit.

Zákazníci si vás googlí, ať se vám to líbí nebo ne. Vždy je lepší, když najdou nadšené články než špatné recenze. A už vůbec není vůbec dobré, když najdou vaši konkurenci na místě, kde byste měli být vy. Nemáte-li pod kontrolou své online PR, koledujete si o velký průšvih.

Pokud monitorujete online prostředí, vždy víte, co se tam venku děje. Dokážete včas rozklíčovat blížící se problém a zareagovat na něj. Negativní zmínka, na kterou zareagujete včas, v klidu a správně, tak nespustí další lavinu negace, která může narůst v krizovou komunikaci nemalých rozměrů.

Okamžitá zpětná vazba od zákazníků navíc dokáže váš byznys posouvat vpřed . Je pro vás velkou studnicí nápadů, jak váš byznys vylepšit a přispět tak k větší spokojenosti vašich zákazníků, aby se k vám vraceli a příště nedali přednost vaší konkurenci.

Co díky online PR získáte

Díky online PR oslovíte nové uživatele, kteří se začnou zajímat o vaši službu nebo produkt. Z mnoha se potom stávají vaši noví zákazníci. Obsah, který se vytvoří pro online PR, se dá použít i jinde – například na vašem webu nebo v offline reklamě a PR .

Dobré online PR vám získává kvalitní zpětné odkazy , které posilují pozici vašeho webu ve vyhledávačích. Díky monitoringu budete vědět, co se o vás říká a budete moci mnohem rychleji a pohotověji reagovat na nálady zákazníků a na nové trendy.

Díky online PR překonáte všechny pochybnosti . Když si o vás zákazník přečte pět nezávislých článků, článek na wikipedii, moře pozitivních recenzí a utuží si dojem v blogovém příspěvku, začne vám věřit .

Public relations online i offline

Nezaměřujeme se pouze na online PR. Pro naše klienty realizujeme PR výstupy v online i offline médiích. Vymýšlíme pro novináře zajímavá témata, abychom naše klienty dostali do televize, rádií, tištěných i online médií. Mimo to neustále hledáme nové cesty, jak klientovu značku zviditelnit nejen v online, ale i v offline prostředí. Připravujeme pro klienty PR kampaně, ve kterých kombinujeme svět offline i online.

Zakládáme si na dobrých vztazích s novináři – ke každému novináři přistupujeme individuálně, budujeme s nimi dlouhodobé a dobré vztahy. Díky dlouholeté novinářské praxi tak naši konzultanti znají detailně “novinářskou duši”.

Krizová komunikace

Klientům pomáháme s krizovou komunikací. Ať už klient řeší nějaký aktuální problém nebo chce vědět, jak být na krizovou situaci připraven. Často klienty učíme i to, jak být vůbec přípraven na komunikaci s novináři.

Věděli jste, že

Public relations patří k marketingovým kanálům, které primárně podporují váš brand, ale zároveň má i potenciál ovlivnit vaše výkonnostně orientované marketingové kanály, jako je například placená reklama ve vyhledávačích. (PPC) .

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný, Head of PPC team, o tom říká:

“Brandové aktivity, jako public relations nebo display, z dlouhodobého pohledu pozitivně ovlivňují i výkonnostně orientovaný marketingový kanál, jako je PPC. Brandové aktivity mohou zvyšovat míru prokliku i konverzní poměr.”

V čem se naše online PR liší od konkurence

RobertNemec.com Běžná digitální agentura
PR články Realizujeme PR a mediální výstupy tak, aby pro vás měly skutečný efekt. Při jejich tvorbě respektujeme zásady SEO a zapojujeme i PPC, budujeme v nich zpětné odkazy. Pracujeme s nimi chytře v návaznosti na ostatní kanály. Často jen kvůli reportu, pro klienta umisťuje články na obskurní weby, nepracují se základy SEO ani budováním zpětných odkazů.
Jeden kanál vs. multikanálovost Přistupujeme k PR multikanálově. Propojujeme jej se SEO, PPC, sociálními sítěmi, linkbuildingem, emailingem, ale i dalšími kanály zvenku např. spolupráce s blogery apod. Zaměřuje se bohužel jenom na jeden kanál a chybí jím přesah public relations do jiných kanálů.
Upřímný postoj ke klientovi  S klientem si budujeme upřímný vztah. Máme-li pochybnosti nad aktivitami klienta, diskutujeme s ním o tom. S klientem o PR aktivitách nediskutuje a udělá to, co si přeje, i když ví, že je to neefektivní.
Propojení linkbuildingu a PR aktivit Vždy se snažíme získávat kvalitní zpětné odkazy. Není důsledná v získávání zpětných odkazů z PR aktivit. Zpětné odkazy mohou být často nekvalitní. Nezřídka vedou také k penalizaci .
Monitoring Monitorujeme vaši značku i aktivity konkurence, výskyt důležitých klíčových slov spojených s vaší značkou, produkty nebo službami napříč celým webem. S monitoringem pracujeme i v dalších kanálech – social, content marketing a dalších. Dělají jen monitoring tisku a jejich PR výstupů, ten ale pro kvalitní online PR zdaleka nestačí.
Spojení s content marketingem Zapojujeme PR aktivity do většího obsahového plánu. Používáme stejná témata a obsah v mnoha kanálech. Šetříme vám tak čas a peníze. Nemá ucelenou koncepci content marketingu. Dělá PR izolovaně.
Pomůžeme s online reputation managementem    Poradíme vám a najdeme vhodné řešení co dělat, když vás někdo pomlouvá na internetu nebo se hanlivé články o vás objevují na prvních stránkách vyhledávačů. Pomůžeme s online reputation managementem .  Málokterá agentura má přesah do online reputation managementu.
Krizová komunikace  Klientům pomáháme s krizovou komunikací skrze různé kanály, radíme i s krizovou komunikací na sociálních sítích.   Krizovou komunikaci většinou řeší jen v rámci jednoho komunikačního kanálu.
Moderní přístup k PR  Jsme toho názoru, že klasické PR je mrtvé. Z klasického PR využíváme jen funkční nástroje. Máme moderní smýšlení o PR. Nebojíme se inovovat a přicházet s novými nápady.    Některé z agentur preferují klasické PR aktivity, které jsem v dnešním online světě již zkostnatělé. Nemají přesahy do jiných online kanálů.
/PR je víc než jen psaní tiskových zpráv  PR v našem pojetí není jen napsání tiskové zprávy a její rozeslání do médií.  Je to celkový pohled na značku a hledání vhodné efektivní cesty, jak ji promovat a celkově s ní pracovat.   Často se jejich aktivity zaměřují jen na psaní tiskové zprávy a její rozesílku médiím.
Propojení PR a eventů   Pro klienty vymýšlíme a realizuje i zapojení offline promo aktivit (eventy, semináře, konference).   Na promo eventové aktivity se z pohledu PR zaměřují výjimečně.
O public relations přednášíme a školíme  O public relations přednášíme na konferencích a pořádáme školení.   Jen malá část agentur je ochotna sdílet jejich know-how a předávat ho klientovi.

Pro jaké klienty jsme online PR dělali

 • pfizer
 • Zámek Loučeň
 • sanatoriumhelios.cz

Případová studie:

Podívejte se na naši PR případovou studii , ve které popisujeme, jak jsme společným zapojením PR aktivit pomohli klientovi zviditelnit značku a pomohli mu i s jeho personálním PR.

Máte zájem o public relations aktivity? Kontaktujte nás

Zaujal vás náš moderní přístup k public relations? Kontaktujte nás telefonicky, mailem nebo vyplňte kontaktní formulář níže. Rádi vám s vaším public relations pomůžeme.

Chcete jen jednorázově poradit? Využijte individuální konzultaci

Často se na nás obracejí majitelé firem s tím, že si zaplatili v médiích placený PR článek, ale neví, co do něj mají napsat, aby byl pro značku a pro jejich personální PR maximálně efektivní.

Často se chtějí poradit, jak nenásilně do článku dostat jejich filozofii a promovat to, co zrovna potřebují komunikovat – a současně aby byl pro čtenáře daný článek zajímavý.

Chtějí ze zaplaceného PR článku prostě vytěžit maximum i pro další marketingové kanály např. pro SEO, PPC apod.

Na této individuální konzultaci vám poradíme, vše společně projdeme. Společně vytvoříme daný PR článek tak, aby byl zajímavý pro čtenáře a vy tam současně dostali to, co potřebujete. Ukážeme vám, jak z něj maximálně vytěžit i v jiných kanálech a naučíme vás, jak s ním dále pracovat skrze další kanály poté, co bude v médiích vydán.

Nebo vás v oblasti public relations trápí něco jiného?

Kontaktuje nás a domluvte si s námi individuální jednorázovou PR konzultaci. Individuální konzultace s vámi vždy povede Senior PR Consultant.

Co o našich PR aktivitách řekl náš klient?

JUDr. David Vozák, jednatel Abivia.cz

„PR aktivity prováděné pro naši společnost hodnotím jako koncepčně systematické, s jasným deklarováním priorit a cílů a se snahou těchto priorit a cílů dosáhnout. S aktivitou PR konzultantů RobertNemec.com jsem velice spokojen a výstupy jejich práce předčily moje očekávání.

Od doby, kdy jsme tyto PR aktivity začali realizovat, jsem zaregistroval zvyšující se zájem nejen o služby naší společnosti. Pozitivně hodnotím i personální PR mojí osoby.

Po finanční stránce jsem spokojen, neboť hodnoty mediálních výstupů a dalších PR aktivit několikrát převýšily cenu, kterou jsme do PR investovali. Celková investice do oblasti public relations aktivit s agenturou RobertNemec.com se nám ukázala jako efektivní a z dlouhodobého hlediska přínosná.“