Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskGrafika a design

Grafika a design

Zvládneme se postarat o vaše designové a grafické výstupy ať už se jedná o jednoduchou sadu bannerů nebo předefinování celé vaší Corporate Identity. Správné designové řešení může napomoci vaší značce růst a prosperovat, můžete díky němu získávat nové zákazníky a také můžete pomocí něho zvyšovat dlouhodobě vaše tržby

Proč záleží na designu a grafice

Grafický design může být, ať už pro širokou veřejnost nebo pro klienta, neurčitou záležitostí. Dlouhodobě se setkáváme s názory ředitelů firem, kteří nechtějí design, grafiku, nebo cokoliv vizuálního řešit. Není to pro ně důležité a nechápou proč investovat čas a energii do toho, jak se jejich značka vizuálně prezentuje. 

Grafický design není pouze o vzhledu, i když je to jeho značná část. Jeho hlavní role by měla být vždy funkční a měla by přinášet užitek. Přestože se to na první pohled nejeví, grafický design se překrývá s mnoha jinými obory a může mít i dokonce výkonnostní povahu. Spojení můžeme najít v psychologii, brandingu, user experience, positioningu, strategii nebo také v analytice. 

Dobrý grafický design vám pomůže utvořit charakter vaší značky a tím pádem se také odlišit od konkurence. Díky správnému obalovému designu prodá váš produkt, dokáže díky vzhledu webu zvýšit jeho důvěryhodnost, také dokáže lépe vysvětlit vaši myšlenku a v neposlední řadě bude nápomocný k zapamatovatelnosti vaší značky a zaujme místo na dnes již dost přesyceném webu.

Design je zkrátka třeba brát, jako něco přínosného s reálnou hodnotou do budoucna.

Proč i vaše značka potřebuje kvalitní grafický design

Jednoduchá i když trošku tvrdá odpověď: Protože my jako lidi jsme od přírody trochu povrchní a máme tendenci hodnotit vše podle vzhledu. A hodnotit grafiku, je pro nás všechny až příliš snadné – každý dokáže na danou grafiku říct svůj vlastní názor. 

S grafickým designem se setkáváme dnes a denně v podobě log, ikon, webových stránek, letáků, časopisů, online i offline bannerů, produktů, obalů a mohli bychom jmenovat dále. Tyhle věci jsou do očí bijící a je jen na dané firmě/značce, jaký dojem chce uživatelům předat. Jelikož se nacházíme v konkurenčním obchodním prostředí, je důležité se zaměřit i na vizuální stránku. 

Pokud si na některé z následujících otázek odpovíte ano, tak přesně proto vaše značka potřebuje kvalitní grafický design. :)

A to jsem si zatím vyjmenovali jen základní věci, které se pod pojmem grafický design skrývají.

Co můžete získat díky kvalitnímu designu?

Pokud se rozhodnete dlouhodobě budovat svůj brand a zaměříte se na grafický design, máte mnohem větší pravděpodobnost, že si vás lidé lépe zapamatují, lépe pochopí váš záměr nebo se dokonce zamilují do vizuálu vaší značky a budou ji hrdě a nadšeně propagovat dále. A to přece chcete, ne? 

Při řešení grafického designu ale musíme vždy zůstat tak trošku pevně nohama na zemi, protože úspěch vaší firmy ovlivňuje velké množství faktorů, a to jakým způsobem se značka propaguje je pouze částí úspěchu. Konkrétně pouze jedním ze čtyř marketingových P (Product, Price, Place, Promotion).

Co tedy přesně můžete očekávat, když se společně zaměříme na grafický design?

Nevíte, jak si na tom váš design stojí? Nechte si vypracovat grafický audit

Jednou z nejzákladnějších úvodních prací, kterou pro naše klienty tvoříme je Grafický audit. V tomto auditu se snažíme primárně zhodnotit, jak si na tom daný klient s grafickým designem stojí.

Zaměříme se na design a grafiku vašeho webu, na celkového podnikání ať už se jedná o vzhled polepů vaší pobočky až po reklamu, kterou po internetu máte spuštěnou. Na základě tohoto auditu se snažíme doporučit, pokud možno nejlepší řešení pro váš business a najít společné kroky k budoucí spolupráci. 

Jaké jsou možnosti spolupráce?

Po vypracování grafického auditu a zhodnocení toho, jak si na tom vaše značka stojí, vám můžeme nabídnou následující možnosti spolupráce.

1. Vytvoření, úprava, redesign či rebranding vaší značky

Po grafickém auditu může následovat redesign vaší Corporate Identity, což je jeden z nejkomplexnějších designově grafických procesů. Ať už začínáte a potřebujete vydefinovat váš charakter, nebo chcete omladit váš brand po letech úspěšného fungování, navrhneme vám vzhled šitý na míru.

Vždy začínáme výzkumem a bližším poznáním vás, vašich nápadů a především celého vašeho businessu. 

Vždy vše začíná u Loga.  Je to jedna z prvních věcí, kterou navrhujeme, protože logo určuje vizuální ráz a charakter. Snažíme se navrhnout co největší počet různých návrhů, abyste měli možnost vybrat si takový styl, který vám opravdu sedí. 

S návrhem loga začínáme přemýšlet nad tím, jak bude fungovat váš brand, vydefinujeme si vizuální styl, kterým se budete chtít prezentovat a také zvolíme strategii propagace.

Poté co si odsouhlasíme finální vzhled, tak pro vás vytvoříme finální logo včetně logo manuálu ve kterém Vám vydefinujeme pestrou škálu propagačních možností, reklamních předmětů, nebo jak pracovat komplexně se vzhledem Vaší značky.

2. Vytvoření vzhledu reklamních kampaní

Velmi časté je také, že potřebujete zrealizovat reklamní kampaně, či dlouhodobě spravovat bannerové kampaně. I s tímto vám můžeme pomoci. 

Jsme schopni komplexně zaštítit tvorbu kampaní od průvodní myšlenky přes kreativu, textaci až po celkovou exekutivu. 

Proces je vždy individuální, ale většinou se skládá z několika procesů. 

V tomto bodě společně hledáme správné provedení pro vaše kampaně, obvykle vytvoříme několik vizuálních konceptů, které hned dostanete k nahlédnutí a připomínkování. 

Na základě tohoto poté zpracujeme reálnou skicu kampaně a navrhneme vám nejvhodnější mediální řešení. Po schválení konceptu vše finalizujeme a s Vaším souhlasem kampaň spustíme. 

V momentě, když je kampaň spuštěná tak ji pozorně sledujeme a vyhodnocujeme. V případně online kampaní často testujeme různé A/B verze grafiky, kreativy, nebo sdělení. Následně vám doporučíme další kroky a dostanete od nás report toho, jak si kampaň stála. 

Tento proces bývá u většiny našich klientů opakovaný, třeba i tak, že se dlouhodobě staráme o vaše kampaně, ať už jde o automatický remarketing, nebo tvorbu  zajímavých kreativních kampaní.

3. Ostatní grafické služby

Kromě komplexního grafického řešení nebo vytvoření reklamní kampaně vám můžeme pomoci i s běžnými grafickými výstupy. Navrhneme pro vás tiskoviny, infografiku, webovou a reklamní grafiku, aj.

Proškolíme vaše zaměstnance

V případě že máte interní grafický tým k dispozici, můžeme kooperovat a zvládnout toho ještě více. Také se může stát, že máte juniornější tým, nebo zrovna postrádáte člověka, který by uměl nějakou specifickou činnost, ale i v tomto vám můžeme pomoci. Zaškolíme vašeho grafika či grafičku a pomůžeme vašim zaměstnancům růst.