Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskDatová a business analytika

Datová a business analytika

Stavíte svou business strategii na základě dojmů a pocitů nebo se rozhodujete dle tvrdých dat? Marketéři a majitelé eshopů si často myslí, že rozumí svému businessu i zákazníkům a na základě těchto dojmů staví marketingové strategie a zapojují do hry nejrůznější kanály. Bohužel ve většině případů je to jen ztráta peněz a neefektivní hospodaření s penězi.

Co je business analytika

Lidé si často pamatují pouze významné zákazníky (VIP zákazník, který v eshopu utrácí nadstandardní částky a opakovaně se vrací) a z chování VIP zákazníka usuzují i na chování ostatních zákazníků.

Přitom VIP zákazníků bývá v databázi cca 1 %, celých 99 % zákazníků zpravidla vykazuje jiné vzorce chování, reagují na jiné kanály a marketingové akce.

Typologie zákazníků a jejich následná segmentace vám pomůže konkrétnímu segmentu ušít na míru marketingové akce, nabízet  jim vhodné produkty ve správných časových odstupech.

Každý zákazník vyžaduje jinou péči a jiný přístup. Neplýtvejte svým časem a penězi, investujte pouze do těch zákazníků, kteří vám vynáší.

Proč je poznání vlastní zákaznické báze důležité

Každý eshop má to nejcennější – poznání svých zákazníků – přímo před nosem, ale jen málokdo toho využije. Podívejte se do své databáze za celou historii eshopu a dostanete čistý vhled do chování uživatelů, jejich rozhodovacího procesu, kupní síly a životního cyklu.

Spočítejte si, kolik vás který zákazník stojí a kolik vám přinese, zjistěte tempa úmrtnostnosti (tzv. churn rate)  a tempa růstu databáze. Odhadněte s maximální přesností, kolik zákazníků potřebujete získat, abyste mohli efektivně růst a kolik si do růstu můžete dovolit investovat v závislosti na očekávaných příjmech.

Nebo naopak zjistěte, zda vaše očekávání nejsou příliš přehřátá a zda je dosažení naplánovaných výsledků reálné. Za každým ziskem vždy stojí váš skutečný zákazník, který má předem definované parametry a pouze jejich poznání a pochopení chování vám dokáže generovat další zisk.

Jak při datové analytice postupujeme

  1. Náš BDM si s Vámi promluví o Vašem businessu a vytipuje slabá místa.
  2. Kontaktuje Vás náš analytik s přesnými požadavky na data, která potřebuje zpřístupnit či zaslat v podobě xlsx tabulky.
  3. Očistíme Vaše data a „osaháme“ si je, zde většinou narazíme na problémy s databází či na nepřesnosti, které spolu vydefinujeme, probereme a opravíme.
  4. Provedeme analýzy na úrovni objednávek či uživatelů. Uděláme segmentaci Vašich zákazníků a jednotlivé segmenty již připravíme k dalším marketingovým aktivitám. Na jedno kliknutí tak vyexportujete své VIP zákazníky přímo do softwaru pro mailing.
  5. Náš BDM Vám výstupy odprezentuje, upozorní na slabá místa businessu a naopak podpoří ta silná. Pomůže Vám s návrhem správné marketingové strategie ušité na míru Vašim zákazníkům.

Čím se naše analýzy odlišují od konkurenčních

RobertNemec.com Konkurence
Analýzy provádíme na datech skutečných zákazníků Vyptáme si od Vás surová data z Vašeho interního CRM systému, která si následně očistíme a upravíme. Jen tak je zaručena maximální přesnost výsledků. Pracují s lehce přístupnými daty z měřicích softwarů, která jsou nepřesná, nebo zpracovávají již upravená data a ztrácí přehled o skutečném stavu databáze.
Analýzy děláme pouze tam, kde to má smysl Předtím, než si u nás koupíte balíček analýz, si Vaši databázi proklepneme dotazníkem, který nám řekne, zda má business analytika smysl nebo ne. Prodají Vám analýzu životního cyklu zákazníka a nezajímají se o to, zda máte dostatečně „dlouhý“ dataset, nebo jestli pro Váš typ businessu je určitá analýza vhodná.
U nás jsou Vaše data v bezpečí Dbáme na ochranu zákaznických dat našich klientů, která pečlivě chráníme a nakládáme s nimi v souladu s GDPR. Jsme Poveřenci pro ochranu osobních údajů. Není regulovaný přístup k Vašim datům, ochrana dat není v souladu s Nařízením EU. Není zaručena maximální ochrana a omezení přístupu k Vašim datům.
Poznání zákazníka je základem úspěšné strategie Dobře víme, že poznání chování skutečných zákazníků je základem pro sestavení úspěšné marketingové strategie. Zákaznické analýzy jsou pouze doplňkem nabízených služeb a nejsou zohledňovány při sestavování business plánu.

Cena

Business analytiku a její cenu navrhneme podle výstupu z vyplněného dotazníku na databáze. Samotná základní analýza dat včetně očištění a přípravy datasetu zabere dva až tři mandays.

 

Už jen krůček a můžeme s datovou analytikou pomoci i vám!

Kontaktujte nás!