Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskMarketing a reklama na Facebooku a dalších sociálních sítích

Marketing a reklama na Facebooku a dalších sociálních sítích

Nejlepší statusy našich social media konzultantů mají organický dosah v milionech uživatelů za měsíc. I tolik lidí může zadarmo vidět vaše statusy na Facebooku.

Více než polovina online populace v České republice má účet na Facebooku. Celá polovina z nich jej denně kontrolují. Chcete-li tedy být na očích svým zákazníkům, musíte jít tam, kde jsou oni – a kde to milují. Aktuálně jsou to především sociální sítě. To ale není jen tak. Sociální sítě jsou ohromné. Jak tedy dosáhnout toho, aby vás na Facebooku nebo jinde lidé skutečně viděli? A jak je tam přesvědčit k nákupu? Na trhu jsme od roku 2001, a to hlavě abychom vám pomohli být vidět více a prodávat více – ať už pomocí Facebooku, Twitteru, Google+ nebo LinkedIn. Podívejte se na případovou studii, jak jsme Facebook eshopu avendro.cz dostali během tří měsíců do zisku. Připravíme pro vás vše,

 • od tvorby strategie s jasnou ziskovostí,
 • přípravy obsahového plánu,
 • grafické podoby profilů,
 • vymýšlení, vytváření a dodání obsahu,
 • řízení reklamních kampaní na sociálních sítích
 • až po komunikaci s vašimi fanoušky či followery.

Proč je důležité dělat marketing na sociálních sítích

Lidé „sjíždějí“ sociální sítě každý den. A když vás na nich často uvidí a budou na vaše statusy reagovat, jakmile si budou chtít koupit to, co prodáváte, vybaví se jim vaše značka. Když vaši fanoušci lajkují vaše statusy, dozvídají se o vás i jejich přátelé na Facebooku. Osobní doporučení má podle mnoha výzkumů (např. toho v časopise Forbes) největší vliv při nákupu. A konečně: můžete vaše fanoušky ponouknout i k nákupu. 51–79 % fanoušků značek na Facebooku má větší šanci značku doporučit a nakoupit u ní než nefanoušci. Přes sociální sítě také dnes zákazníci chtějí zodpovídat zákaznické dotazy a sledovat, jaké novinky jim přinášíte. Facebook umožňuje velmi levně oslovovat spotřebitele reklamou. Je Facebook Velký bratr? Je – k vašim službám. Přes Facebook dokážeme neskutečně přesně cílit na vaše současné i potenciální zákazníky. Máte-li profil na Google+, pomůže to i vašim PPC reklamám v Google AdWords. V neposlední řadě množství profilů na sociálních sítích zabere pozice ve vyhledávačích, zadá-li někdo název vaší značky. Takže, pokud o vás někdo napsal něco nepěkného, bude to ve vyhledávačích odsunuto dozadu.

Co díky sociálním sítím získáte

 1. Přímé zvýšení tržeb. Obzvláště v B2C prostředí působí Facebook jako přímý akviziční (prodejní) kanál. Se svou nabídkou zasáhnete miliony lidí nebo přesně zacílenou skupinu. Přečtěte si případovou studii, jak jsme klientovi pomohli vydělávat pomocí Facebooku.
 2. Brandbuilding a brand awareness. Přítomnost na sociálních sítích zvyšuje dosah vaší značky a pěstuje dobré vztahy se zákazníky. Zákazníci si vás více pamatují a jste jejich první volbou, když si chtějí koupit to, co prodáváte.
 3. Retence. Kontakt s fanoušky na sociálních sítích mnohonásobně zvyšuje šanci, že se pracně získaná akvizice promění v opakovaného zákazníka.
 4. Crowdsourcing. Abyste si ověřili nápad, otestovali produkt nebo získali novou inspiraci, nepotřebujete složité výzkumy. Vaši fanoušci vám pomohou ve zlomku času a peněz. Stačí se jich zeptat na sociálních sítích.
 5. Snazší dostupnost. Lidem se často nechce někam volat, psát nebo procházet váš web. Ale na sociálních sítích se vás zeptají snadno.
 6. Helpdesk. Vaši zákazníci často potřebují pomoci, poradit, popostrčit k nákupu. Díky sociálním sítím jim můžete posloužit s minimálními náklady.

Jak postupujeme při správě sociálních sítí

 • Pochopení klienta, značky a jeho produktů.
 • Jaké části klientova byznysu jsou vhodné pro sociální sítě? A pro které?
 • Stanovení cílů, kterých chceme dosáhnout.
 • Propočítání návratnosti investic (ROI).
 • Tvorba strategie pro profily i reklamní kampaně.
 • Tvorba manuálů pro váš web a vaše zaměstnance.
 • Tvorba obsahového plánu.
 • Tvorba obsahu, správa profilů, vedení reklamních kampaní.
 • Případná komunikace se zákaznickým oddělením klienta.
 • Měsíční reporting klientovi.

V čem se náš marketing na sociálních sítích liší od konkurence

RobertNemec.com Běžná digitální agentura
Cíle Sledujeme především ziskovost a návratnost investic. Volí nerelevantní cíle, jako například počet fanoušků.
Volba sociálních sítí Vybereme pro vás jenom ty sociální sítě, na kterých má smysl být (jsou ziskové). Provozuje pro klienta i ty sociální sítě, které nepřináší užitek.
Ziskovost Váš zisk je náš prvořadý cíl. Dokážeme spravovat vaši stránku na Facebooku tak, aby vám generovala zisk. Podívejte se na případovou studii. Tvrdí, že sociální sítě nemohou generovat zisk.
Sladění s ostatními kanály (multichannel) Kampaně řídíme multikanálově. Do všech kanálů digitálního marketingu dáváme v jeden čas stejnou nabídku/akci. Kanály slaďujeme.Přivedeme např. zákazníka na váš web přes PPC, „zaháčkujeme“ si jej pomocí emailového marketingu a z něho jej dostaneme na sociální sítě, kde jej budeme přesvědčovat. Když získáme důvěru, definitivně jej přesvědčíme např. prostřednictvím newsletteru. Provozuje sociální sítě nezávisle na ostatních kanálech.
Reklama Kde je to vhodné, investujeme do reklamy na Facebooku, Twitteru i LinkedInu. Používáme pokročilé možnosti cílení i remarketing. Protože správa reklamy na Facebooku vyžaduje jiné schopnosti a dovednosti než úspěšné vedení stránek na Facebooku, spravují u nás reklamu jiní lidé než ti, kteří se starají obsah na vaší stránce na Facebooku. Věnuje se jen správě stránek a neumí naplno využít možnosti reklamy.Nebo naopak jenom spravuje PPC reklamu na Facebooku, Twitteru a LinkedIn, ale nedokáží získávat a zaujmout fanoušky.
Analytika Pomocí pokročilých metod atribuce jsme schopni sledovat, co vám přináší obrat a co ne. Analytiku opět provádí jiní kolegové (specialisté) než ti, kteří se starají o obsah nebo reklamu. Zaměřuje se jenom na povrchní metriky, jako je počet fanoušků, reach (zásah) nebo engagement.
Omni-channel Již v roce 2012 jsme vyvinuli procesy a knowledge base, které nám levně a rychle umožňují zodpovídat dotazy zákazníků na stránce. Když se ozve zákazník s dotazem na zákaznické oddělení, mají problém jej rychle zodpovědět.
Engagement Průměrný status u stránek, které spravujeme, vidí organicky 34,7 % fanoušků (data za leden a únor 2014). Průměrný status vidí podle celosvětového průzkumu 10,1 % fanoušků stránky na Facebooku.
Obsahový plán Upravili jsme si prostředí v cloudu, takže víme dopředu, kdy přesně budeme publikovat jaký obsah – a vy to můžete dopředu kontrolovat. Protože sociální sítě spravujeme již od roku 2007, známe již nejlepší postupy pro jejich správu. Mají problémy vědět, kdy budou co publikovat.
Novinářská práce Sociální sítě jsou něco jako noviny, kam se lidé chodí bavit a dozvědět se něco nového. Proto konzultant pro sociální sítě („social media guru“) musí být novinářem – pochopit cílovou skupinu, vědět, co chce, vytvářet zajímavý obsah – a být také schopen rychle reagovat na události. Neví, jak rychle reagovat.
Zkušenosti První fakturu za sociální sítě jsme vystavili v roce 2007. Za tu dobu jsme se naučili, co funguje a nefunguje, a jak optimálně postupovat. Mnoho firem je velmi mladých a mají za sebou jenom dva až tři roky zkušeností se sociálními sítěmi.

Přijďte na školení

Nenechte si ujít náš základní kurz Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích. Dozvíte se, jak pracovat s komunitou fanoušků, jak prezentovat vaši značku, firmu a produkty či služby tak, abyste udrželi pozornost a přízeň fanoušků a přiměli je k nákupu.

Kurz je zaměřený ze dvou třetin na Facebook, který sociálním médiím stále dominuje a nabízí nejširší možnosti využití. Zbytek kurzu je věnovaný dalším populárním sítím jako je Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn a další.

  Jakým značkám jsme pomohli s marketingem na sociálních sítích:

  • pfizer
  • Vykupto.cz
  • Zámek Loučeň

  Chcete být více vidět a začít získávat nové zákazníky přes Facebook a další sociální sítě?

  Domluvte si níže nezávaznou konzultaci. My vás zkontaktujeme, pobavíme se společně a následně vám předložíme nezávaznou nabídku, jak začít získávat nové zákazníky přes sociální sítě. Jsme také otevřeni výběrovým řízením.