Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Aneta Krikelová, Consultant,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

3 tipy, díky kterým budete nad reklamou na sociálních sítích uvažovat jinak než konkurence

3 tipy, díky kterým budete nad reklamou na sociálních sítích uvažovat jinak než konkurence

Příjmy z reklamy se Facebooku zvýšily za 3. kvartál roku 2018 na 13,54 miliard dolarů, což je o 33 % více oproti shodnému období v roce 2017. Jinak řečeno, v reklamě, která je na principu aukce, proti vám stojí více konkurentů nebo všichni zvýšili investici reklam oproti minulému roku.

Tak či onak, pro inzerenty to není dobrá zpráva, jelikož objevit se uživateli na některém z umístění je čím dál náročnější a dražší. Jak vytvořit takovou reklamu, abyste vytěžili maximum z každého zobrazení?

1. Přemýšlejte, co chce zákazník

Když si připomeneme přednášku IRDA – model chování zákazníků na internetu a představíme si cílení na sociálních sítích, vyjma remarketingu, tak je pravděpodobné, že uživatele oslovujeme v první fázi cyklu.

První fáze Inception se dá popsat těmito slovy: ,,Někdo nebo něco vnukne vašemu zákazníkovi, že by bylo dobré, aby si koupil váš produkt.”

Vy na základě cílení víte, jaké má uživatel zájmy. Ale on pravděpodobně nezná vás. Dejte mu důvod, aby vás chtěl poznat více. Představte mu v reklamě obsah, který ho zaujme. Dejte uživateli najevo, co nového získá nákupem produktu nebo služby.

Lidi většinou nezajímají podrobné vlastnosti produktu jako to, co jim do života přinese jeho pořízení. Zjednoduší jim život? Zpestří? Přinese nové možnosti? Zážitky? Odpovězte jim v reklamě na tyto otázky.

Ačkoliv možná neudělá požadovanou akci hned, tak zvýšíte šanci, že se dostane na landing page, která pokud je odpovídající reklamě, tak vzbudí jeho zájem a následně ho můžete oslovit napříč kanály.

Vžijte se do role zákazníka, kriticky se podívejte na svoji reklamu a zeptejte se: ,,Zaujala by mě  a dala by mi potřebné informace, kdybych tuto značku vůbec neznal?”.

2. Splyňte s okolím

V marketingu platí jedinečnost. Ale nic se nemá přehánět. U reklamy na sociálních sítí je třeba znát veškeré umístění, kde chcete inzerovat a znát jejich trendy.

Reklama na Facebooku a Instagramu by nikdy neměla být stejná. Ačkoliv rozdíl při tvorbě reklamy je v jednom kliknutí, uživatelské očekávání jsou jiné. Na Facebooku očekáváme obsah, který nás zajímá na Instagramu je naopak důležitá vizuální stránka.

Pokud nevyjdete vstříc očekáváním uživatelům vaše reklama je nezaujme, nebudou na ni reagovat ani ji rozklikávat. Tím pádem bude reklama neefektivní a drahá.

Chcete inzerovat i na Instagramu? Musíte na něm trávit čas, poznat prostředí a sledovat trendy. Jen tak se přiblížíte svému publiku.

 

3. Vytvořte diskuzi

Od změny algoritmu na začátku roku 2018 Facebook preferuje příspěvky, pod kterými vzniká diskuze, jelikož chce lidem doručovat zajímavější posty.

Na první pohled to může působit jako velká nevýhoda pro firmy, ale dá se s tím pracovat.

Ukážeme si to na příkladu:

Na svou stránku umístěte příspěvek, který vytvoříte tak, aby se dal využít pro reklamu, kdy v Business Manageru zvolíte existující post. Pokud nemá příspěvek požadovaný dosah, prvně zapněte propagaci, kde bude jako cíl zájem o příspěvek.

Jako první okruh zvolte remarketingový – zákazníci, kteří u vás nakoupili. Tento okruh se vám postará o komentáře se zkušenostmi či jiné reakce.

Následně na ten samý příspěvek zapněte kampaň za účelem například konverze.

Díky tomu, že se pod vaší reklamou budou hromadit reakce a komentáře, získáte větší dosah za nižší cenu a potenciální zákazníci mohou dát i na reakce těch, kteří u vás již nakoupili.

Nezapomeňte na komentáře odpovídat a rozvíjet diskuzi dál. Samozřejmě jen v případě, že bude konstruktivní a nebude se jednat o dohadování s hatery, kterých je na sociálních sítích nespočet.

Tvořte reklamu pro uživatele nikoliv pro sebe

Vy víte, že tvoříte reklamu. Ale uživatel rozliší reklamu od příspěvku jen na základě drobnému textu „sponzorováno“. Anebo kvůli tomu, že je na první pohled prodejní. Tomu se snažte vyvarovat.

Tvořte reklamu tak, aby zákazníka bavila, přinesla mu užitečné informace a až na posledním místě aby ho napadlo, že tato reklama nemá v jeho feedu co dělat a že ho otravuje.

 

Aneta Krikelová

Aneta Krikelová

Aneta se stará o naše klienty napříč kanály díky svým různorodým zkušenostem. Pro klienty vytváří strategie přesně na míru, obsahové plány i struktury placených kampaní. Chcete, aby vám Aneta poradila? Kontaktujte ji na [email protected].

LinkedIn | @

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci