Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskReklamní kampaně

Reklamní kampaně

Kolik vyděláte - to je to, co nás zajímá u každé reklamní kampaně. A jak se odlišíte od konkurence. A jak si vás vaši zákazníci zapamatují. Na dlouho.

Naše reklamní kampaně splňují tři podmínky:

 1. vydělají vám peníze,
 2. zákazníci si je a vás zapamatují,
 3. zákazníci na základě nich budou jasně vědět, proč nakupovat právě u vás. Opakovaně.

Jsme radikálně jiná reklamní agentura

Klasické internetové agentury vám připraví kampaň, která vám pomocí PPC nebo display kampaně přivede návštěvníky. Někdy se z nich stanou i zákazníci. Ale za chvíli již tito zákazníci neví, kde nakoupili a proč by měli nakoupit po druhé. Nebo po desáté.

Klasické reklamní agentury vám zase připraví originální kampaň – u které ale nelze často změřit výnosnost. A když ji náhodou změříte, velmi často zjistíte, že vám kampaň prodělala (i když si za ni agentura odnesla několik ocenění).

My využíváme pravou i levou hemisféru (je to náročné). Proto připravujeme primárně internetové (či spíše řečeno digitální) kampaně, která jsou výkonnostní (vydělají vám) a zároveň si díky nim zákazník zapamatuje, jak se odlišujete od konkurence a proč by u vás měl nakoupit opakovaně.

Spojujeme branding a výkonnostní kampaně.

Vyděláváme vám

Před každou reklamní kampaní a před započetím každého měsíce pro vás připravíme tabulku, kde budou uvedeny všechny kanály, veškeré náklady (na agenturu i na média, vše pečlivě rozepsáno), včetně všech možných nákladů, které s tím budete mít (např. náklady na váš web, dárky, slevy, vratky, poštovné, balné atd.) a předpokládané výnosy.

V průběhu kampaně každý den sledujeme, zda všechny marketingové kanály a aktivity vynáší nebo jsou jinak prospěšné v rámci předem dohodnutých KPI. Pokud ne, snažíme se je optimalizovat. Není-li to možné, zastavíme je.

Řekněme, že nám pro vás půl roku fungovala reklama na Facebooku. Najednou ale zjistíme, že již nevynáší. Pokud se shodneme, že je vhodné ji vypnout, vypneme ji co nejdříve – např. 20. v měsíci. Vy tak ušetříte jednu třetinu nákladů na media i agenturu za daný měsíc.

Peníze buďto ušetříte, nebo je můžeme obratem investovat do výnosnějších kanálů.

Po skončení každého měsíce od nás dostanete tabulku, kde budete mít velmi podrobně vypsány všechny náklady i výnos.

Odlišíme vás

 

Před každou kampaní si ale i definujeme, jak vás jednoznačně odlišit od konkurence a jak udělat kampaň takovou, aby k vám zákazník přišel nakoupit i po druhé – bez pomoci kampaně.

Naším cílem je totiž vytvořit vám takový brand, že zákazníci již nebudou hledat to, co nabízíte ve vyhledávačích – ale půjdou přímo k vám.

Podívejte se na naše video o brand media strategy:

Prezentace o brand media strategy:

.

Synchronizujeme kampaně napříč všemi kanály

Dnešní zákazník u vás nenakoupí proto, že viděl nějakou reklamu. Zákazník u vás nakoupí, protože mu někdo vnukl nějakou myšlenku. Následně si o tom nastudoval informace na internetu. Porovnal zkušenosti a ceny u jednotlivých prodejců. A pak se rozhodl k finálnímu nákupu.

Vyvinuli jsme vlastní metodiku IRDA, která popisuje, jak se zákazníci chovají v digitálním věku – a jak tomu máte přizpůsobit digitální marketing. IRDA nám umožňuje vést a synchronizovat rozsáhlé kampaně napříč všemi kanály. Říká se tomu multichannel marketing (multikanálový marketing) a zapojíte-li všechny online i offline kanály, pak omnichannel marketing.

Podívejte se na naši přednášku o IRDA:

Prezentace o IRDA:

.

Zkoumáme zákazníky

Nepouštíme se do reklamní kampaně, neznáme-li dostatečně do hloubky cílovou skupinu. Není-li k dispozici výzkum cílové skupiny, sami připravíme kvalitativní i kvantitativní výzkum cílové skupiny.

Kvalitativního výzkumu se účastní přímo tým, který bude na reklamní kampani dělat – aby plně pochopil cílovou skupinu.

Z výzkumu pak máme pokyny pro klienty i naše pracovníky, aby věděli, kde mají vaše zákazníky oslovovat, co je zajímá, co řeší, jak s nimi komunikovat atd.

Pracujeme s product managery

Za více než 17 let v reklamním průmyslu jsme zjistili, jak důležité je, aby reklamní agentura spolupracovala s klientem na produktech – ať už se jedná o vývoj, inovace nebo tvorbu nabídky. Proto budeme neustále komunikovat s vašimi product managery, abyste věděli, jaké produkty nabízet (z kampaní máme množství dat), jak s nimi pracovat, jaké produkty musíme dávat do kampaní atd.

Zapomeňte na klasický media-planning a media-buying

Klasický media-planning a media-buying byl velmi statický – a velmi ztrátový. Nebo vy snad dokážete dopředu říci, zda vám kampaň na iDNES.cz vydělá, nebo ne? To nedokáže říci nikdo. I kdyby byla kampaň minulý týden zisková, dnes se mohly změnit podmínky na trhu a kampaň bude již ztrátová.

Proto kampaně plánujeme, nakupujeme a řídíme agilně.

V prvé řadě to znamená odmítat nabídky od serverů, kde se platí za časový úsek. Řekněme, že máme dva servery s takovouto nabídkou:

Server Cena
A 30 000 Kč/týden
B 20 Kč/1 000 zhlédnutí

U serveru A budete muset zaplatit 30 000 Kč, i když už druhý den zjistíte, že se vám nevyplácí. Pokud by se vám ale nevyplácela reklama na serveru B, druhý den ji zastavíte – a ušetříte peníze.

Agilní řízení reklamních kampaní ale znamená více než jen inzerci tam, kde můžete snadno spouštět a zastavovat kampaň. My navíc průběžně sledujeme, jak který server a které místo vynáší. Řekněme, že máme servery B a C.

Server Cena
B 20 Kč/1 000 zhlédnutí
C 40 Kč/1 000 zhlédnutí

Zdálo by se, že je levnější inzerovat na webu B. Ale co když na webu C je třikrát vyšší CTR? Nebo přivádí návštěvníky, kteří třikrát více konvertují?

To ale dopředu nikdy nevíte. Proto často spouštíme kampaně na mnoha serverech najednou a z nich pak vybíráme ty, kde je reklama nejefektivnější. Aby to bylo levné, zobrazujeme zpočátku reklamu např. jenom 5 % návštěvníků. Všem až v momentě, kdy se přesvědčíme, že se reklama na daném serveru vyplatí.

Případová studie

Podívejte se, jak jsme během 9 měsíců dokázali dostat e-shop avendro.cz do zisku:

Prezentace o případové studii avendro.cz:

Jak postupujeme u reklamních kampaní

 1. Definování strategie firmy
 2. Vytvoření brand media strategy
 3. Propočet návratnosti investic
 4. Naplánování marketingových aktivit
 5. Příprava podkladů
 6. Spuštění kampaně
 7. Vyhodnocování a optimalizace
 8. Reporting

V čem se reklamní kampaně naší digitální agentury liší od jiných agentur:

RobertNemec.com Konkurence
Výnosnost Je pro nás zásadní, aby vám kampaň vydělávala. Někdy se zaměřuje jenom na kliky, návštěvnost, brand awareness atd.
Branding Nestačí nám, že kampaň pro vás bude zisková. Stejně tak je pro nás důležité, aby vás naše kampaň odlišila od konkurence. Ale my chceme, aby si vás vaši zákazníci zapamatovali natrvalo a pak od vás nakupovali opakovaně. Online agentury se zaměřují často jenom na výkon. Tedy: kolik dané klíčové slovo nebo banner vydělá nyní. Neřeší, že zákazníci v podstatě neví, kde nakoupili a proč je ta značka úchvatná.
Výzkumy zákazníků Nemáme-li k dispozici výzkum zákazníků, vždy jej provedeme. Naprosto vždy. I když na výzkum zákazníků není rozpočet, raději obvoláme na vlastní náklady několik vašich zákazníků nebo zajdeme tam, kde se vaše produkty prodávají (klidně i před obchod vaší konkurence).Potřebujeme nutně vědět, jak vás zákazníci vnímají, jak přemýšlí, co dělají, jak komunikují, co je trápí a co si přejí. Jenom velmi málo reklamních agentur a takřka žádná internetová nedělá výzkum zákazníků.
Strategie a brand media strategy Před každou reklamní kampaní přemýšlíme nejen nad oslovením v rámci kampaně, ale nad celkovou dlouhodobou strategií značky na trhu. Následně si pak stanovujeme hlavní komunikační ideu, kde originálně budeme komunikovat s vašimi zákazníky a co jim budeme říkat. Klasické reklamní agentury pojímají reklamní kampaně často jenom jako způsob oslovení zákazníků. Nezamýšlí se nad segmentací nebo positioningem.Digitální agentury zase jenom řeší návratnost investic a nezamýšlí se nad zvyšováním hodnoty značky. Jenže když značka není hodnotná, je každá výkonnostní kampaň (SEO, PPC, Heuréka…) strašně drahá.
Kreativita Chcete-li se odlišit, musíte být jiní. Radikálně jiní. Proto každou reklamní kampaň stavíme jinak – a originálně. Zároveň ale nesmí originalita přebít jasnost kampaně. Internetové agentury především na PPC kampaně zaměstnávají spíše mladé a technicky orientované lidi, kteří mají vyvinutou, laicky řečeno, spíš levou hemisféru, dělá jim tak problémy kreativita.Klasické reklamní agentury jsou zase někdy schopny vytvořit tak originální kampaň, že z ní nikdo nepochopí, jakou značku propaguje a proč by si ji měli zákazníci koupit.
Multikanálové kampaně Jsme hrdí na to, že naprosto synchronizované multikanálové kampaně (multichannel marketing) vedeme již od roku 2011.I naše týmy jsou organizovány multikanálově: kolem jednoho stolu vždy sedí lidé odpovědní za různé marketingové kanály u jednoho projektu/kampaně.Plánování, synchronizace i vyhodnocování vždy probíhá multikanálově. Většinou se každý kanál řeší zvlášť. Nepřemýšlí se, jak si budou kanály navzájem pomáhat a jak si budou předávat potenciálního zákazníka během doby, kdy uvažuje, zda u vás nakoupí, nebo ne.Jako naprosto zvrácené považujeme řešení, kdy např. PPC oddělení sedí jinde než tým na emailový marketing a copywriteři zase sedí jinde – a tak se nedokáží rychle a snadno radit.
Propojení onlinu a offlinu V roce 2011 jsme spustili první kampaň, kdy jsme synchronizovaně propojili offline (katalogy, print a rádio) a online kanály – a to včetně vyhodnocování přínosů.Především vyhodnocování přínosů bylo důležité, protože jsme potřebovali vědět, kolik přináší který prvek kampaně – a zda do něj máme i nadále investovat.Vyhodnocování bylo obtížné, protože např. zákazník dostal poštou domů katalog, následně viděl reklamu v novinách, přišel na web z vyhledávače, začal odebírat newsletter, do vyhledávače zadal to, co viděl v newsletteru – a nakoupil. Díky pokročilým metodám jsme ovšem vyhodnocování zvládli. Málokdy si vědí s propojením digitálního a klasického marketingu. Jen výjimečně najdete agenturu, která by dokázala obojí plánovat, realizovat i vyhodnocovat.
Zkušenosti První reklamní kampaň připravovala naše digitální agentura již v roce 2001. Vedli jsme kampaně např. pro NOKIA, Pfizer, Merck, OKAY, SEVT, AAA AUTO, Saxo Bank, Českou mincovnu, OTTO group, modino.cz, avendro.cz a další. Zeptejte se.
Zkušenosti lidí v týmu Každý z našich lidí má alespoň tři roky zkušeností v marketingu. Průměrně mají lidé pět let zkušeností v naší agentuře, nepočítaje v tom dobu před praxí v naší agentuře (stav v dubnu 2014, do průměru nejsou započítáni stážisté).U nás budete před podpisem smlouvy vědět, kdo přesně pro vás bude pracovat. Často jsou na klienty nasazováni studenti, kteří mají velmi málo praxe i životních zkušeností.
Vyúčtování Uvidíte do detailu rozepsané všechny náklady, každou minutu strávenou na kampani – a jak byla využita.Podobně u každého marketingového kanálu a aktivity uvidíte všechny výnosy – a zda se vám vyplácí.Všechny slevy, bonusy a zpětné bonusy od médií převádíme na klienty.Je-li to možné, platí média přímo klient, aby byla zajištěna naprostá transparentnost. Ve vyúčtování často chybí přesný rozpis nákladů, včetně práce po hodinách.Některé reklamní agentury si ponechávají bonusy nebo zpětné bonusy od médií.
Komunikace ohledně kampaně Denně s vámi komunikujeme ohledně kampaně přes náš interní informační systém. Stále tak vidíte, jak se kampaň vyvíjí. Málokdy máte přesný přehled o stavu kampaně.
Používané nástroje Používáme neuvěřitelné množství nástrojů: UnBounce, ShortStack, Kenshoo, WordStream, WuFoo, Optimizely, Optimal Workshop, Envato a další. Někdy si vystačí dokonce jenom s Excelem.

Pro jaké klienty jsme již realizovali reklamní kampaně na internetu

 • okay.cz
 • pfizer