Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskTvorba obsahu

Tvorba obsahu

Máme za sebou vytvoření tisíců stránek a přes 150 videí, schémat a infografik. Náš obsah vám získá nové zákazníky.

Co je content marketing?

Content marketing, neboli obsahový marketing, je mnohem víc než jenom copywriting. Obsahem webu a předmětem content marketingu rozumíme skoro vše, co produkujete – obrázky, infografiky, video obsah, texty, články, blogy a další. Unikátní obsah na vašem webu je klíčovým prvkem k úspěchu. Víte-li, co, kdy a jak tvořit tak, abyste zaujali svoje návštěvníky, máte téměř vyhráno.

Proč chodí lidé na internet? Většinou proto, aby se dozvěděli něco nového (ať už jsou to novinky v politice, ve službách nebo v produktech). Váš web může být další z webových stránek, na které návštěvník omylem zabloudí, opustí je, a už nikdy se nevrátí. Anebo jej můžete zaujmout natolik, že váš obsah bude sdílet, číst a pravidelně se vracet, aby zjistil, co jste nachystali nového. Volba je na vás.

Skvělý obsah není jedinou metrikou úspěchu. K tomu, aby u vás návštěvník nakoupil/poskytl emailovou adresu je většinou potřeba něco víc (důležitá je především optimalizace konverzí, se kterou vám také můžeme pomoci). Obsah ovšem tvoří hodnotný základ k tomu, abyste podpořili všechny kanály vašeho internetového marketingu.

Proč je tvorba obsahu důležitá

Víte, že denně na Googlu proběhne v řádu bilionu impresí? S takovým množstvím zobrazení různých reklam je těžké zaujmout pozornost zákazníka. Mnohem lepší a méně nákladné je, když si vás vyhledávají zákazníci sami. K tomu jsou ovšem zapotřebí dvě věci – aby vás měli důvod hledat (a k tomu potřebujete kvalitní obsah) a aby vás našli snadno (s tím vám pomůže optimalizace pro vyhledávače).

Stanete-li se místem, které zákazníci vyhledávají, ušetříte nejenom cenné prostředky, ale také čas. Navíc si získáte důvěru lidí, kteří u vás nakupují a tráví čas. Důvěra je základem každého dobrého vztahu. Díky ní se k vám lidé budou vracet a budou se o vás bavit nejen na sociálních sítích, ale i mimo internet.

Návratnost investic (ROI) u content marketingu může být v horizontu několika měsíců. Čím déle a lépe ovšem obsah generujete, tím je návratnost investic vyšší. Kvalitní obsah vám už nikdo nikdy nevezme a bude vám zvyšovat zisk roky. Byť může být celkový vliv tvorby obsahu těžko měřitelný (protože těžko změříte zákazníkovi emoce), některé jeho důsledky můžete vyhodnocovat pomocí digitální analytiky (např. návštěvnost a obrat).

Díky tvorbě obsahu a SEO jsme dokázali zvýšit návštěvnost o 4 350 % (SEO zařídilo asi polovinu návštěv). Jeden dobrý článek vám může generovat návštěvnost roky. Zajímavá videa hýbou internetem několik let. A ruku na srdce – kolik vašich konkurentů tvoří video obsah o tom, jak produkty používat a jak se o ně starat? Ukažte, že jste ve své oblasti experty. Udělejte pro svoje zákazníky něco, co nikdo jiný nedělá.

To je investice, která se vám opravdu vyplatí.

Co díky tvorbě obsahu získáte

Dokážete změřit svoji oblibu? Je těžké vyčíslit, nakolik mají lidé rádi váš web (protože to nemusí souviset s tím, jak moc na něm nakupují). Hodně ovšem poznáte na pozitivních referencích, oblibě na sociálních sítích, sdílení vašeho textového a video obsahu a návštěvnosti. Výsledky mohou přijít později. Jedná se ovšem o výsledky trvalé (na rozdíl od např. PPC kampaní, které přestanou generovat návštěvnost bezprostředně po vypnutí).

Stanete se webem, o kterém lidé rádi mluví. Budete zajímaví, nekonvenční a noví. Předstihnete svoje konkurenty a poučíte zákazníky o svých produktech. Založíte firemní blog, kde budete psát o tom, co děláte, o svých produktech a službách. Tím ukážete zákazníkovi, že vám může věřit.

Dlouhodobé budování obsahu pomocí obsahové strategie vytváří pevné, stabilní a zajímavé značky. Chcete být jenom zastávka na cestě zákazníka, anebo radši trvalý cíl?

Jak při obsahovém marketingu postupujeme

  1. Potkáme se a poznáme vaši značku – co můžete nabídnout, co zajímavého děláte a jaké jsou vaše cíle a konkurenční výhody. Na základě nich potom stanovíme, jaký obsah budeme generovat.
  2. Uděláme výzkum vašeho publika. Můžete tvořit nepřeberné množství obsahu – videa, články, infografiky, reportáže – ale jen díky kvalitnímu výzkumu vaší cílové skupiny zjistíte, co vaše zákazníky/návštěvníky opravdu zajímá.
  3. Vydefinujeme si, čeho chcete pomocí content marketingu dosáhnout – jestli zlepšení postavení vašeho brandu, zvýšení návštěvnosti nebo zlepšení konkrétního cíle.
  4. Domluvíme se, jaký obsah budeme tvořit – jestli bude nejlepší psát firemní blog, věnovat se videotvorbě nebo něčemu jinému.
  5. Vytvoříme kvalitní obsah tak, abyste vy i vaši klienti byli spokojeni.
  6. Navrhneme a zrealizujeme vám kampaně podle multikanálového plánu – jak zařadit váš obsah do firemních newsletterů, na sociální sítě nebo na další kanály. Čím je vaše komunikace konzistentnější, tím jste v očích zákazníka spolehlivější.
  7. Pomůžeme vám s pravidelnou aktualizací a tvorbou obsahového plánu.
  8. V případě, že si budete chtít tvořit obsah sami, vyškolíme vaše lidi tak, aby v tom byli nejlepší.

V čem se naše tvorba obsahu liší od konkurence

RobertNemec.com Konkurence
Zkušenosti Tvorbě obsahu se věnujeme už od našeho založení roku 2001. Za svoje působení jsme zhotovili stovky videí, infografik a článků. Často nabízí služby (např. tvorbu videí), se kterými nemá dlouholeté zkušenosti.
Multikanálový přístup Naše činnosti děláme s ohledem na všechny kanály internetového marketingu. Víme, jak dobrý obsah využít na sociálních sítích nebo v emailingu. Negenerujeme obsah jenom pro výstupy – klíčovou metrikou je pro nás váš zisk. Často tvoří obsah bez ohledu na další klientovy kanály.
Výzkumy cílového publika Netvoříme obsah náhodně. Vše zakládáme na výzkumech vašeho publika, které před vytvořením obsahového plánu děláme. Zákazníci mohou preferovat videa, návody, obrázky nebo komentáře odborníků. Dokud se jich ovšem nezeptáte, nevíte, jakou cestu k zákazníkovi zvolit, jak často obsah tvořit. Na základě výzkumu víte, jak přerozdělovat vaše investice tak, aby se vám to skutečně vyplatilo. Tvoří obsah bez toho, aby věděla, co zákazníci a návštěvníci klienta chtějí. To ve výsledku může znamenat investici do obsahu, který zdaleka neplní svoji funkci.

Pro jaké značky jsme tvorbu obsahu dělali

  • pfizer
  • Zámek Loučeň