Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskTvorba obsahuCopywriting, který vám pomůže

Copywriting, který vám pomůže

Potřebujete prodávat? Pak musíte zákazníky přesvědčit, aby nakoupili právě u vás. Na vašich webových stránkách může o prodeji rozhodnout copywriting.

Zajímá vás, jak lidé čtou na internetu? Nenechte se nachytat. Lidé na internetu příliš nečtou(a když ano, tak velice zřídka). Podle toho se musí také zařídit váš web a jeho obsah.

Copywriting pro web se od klasického psaní liší tím, čemu říkáme těkavost. Na papíře bez problému přečteme dlouhý text v celku. Na webu ale čteme jinak. Člověk těká očima po stránkách; hledá záchytné body. Text pro web musí být věcný, s krátkými odstavci. Jinak se čtenář unaví a odejde jinam – často ke konkurenci. Psaní pro web se také vyznačuje častějším používáním tučného písma a kurzívy.

Tím ale práce na textech nekončí. Aby copywriting dostál svému účelu, musí nejenom umět prodávat, ale být v souladu s pravidly optimalizace pro vyhledávače (seo copywriting). Počínaje použitím správných klíčových slov, přes chytré zařazení zpětných odkazů a práci s obrázky a nadpisy – každý detail se počítá. V digitálním světě je často úspěch otázkou jednoho kliku – nebo jednoho slova.

Proč je copywriting důležitý?

Vzpomeňte si na všechny případy ve vašem okolí, kdy někdo koupil produkt, který by bylo možné koupit jinde podstatně levněji. Proč? Protože byl přesvědčen slovy, případně obrázky a chováním prodavače. Slova mají větší váhu, než si většina lidí myslí.

Odpovězte si na jednoduchou otázku: kolik procent návštěvníků odejde z vaší hlavní stránky pryč? (Pokud to nevíte, jak to zjistit, využijte našich služeb v oblasti digitální analytiky.) Proč odchází tak velké procento? Protože jste je nezaujali a nepřesvědčili, aby u vás nakoupili.

A druhá otázka: kolik procent návštěvníků projde dvě, tři, možná čtyři stránky, ale vaše produkty si stejně nekoupí? Víte, jaký je důvod? Nepřesvědčili jste je, že jste nejlepší místo k nákupu.

Co copywritingem získáte?

V okamžiku, kdy k vám z vyhledávače přijde návštěvník, musíte jej ihned zaujmout. Pokud to neuděláte, klikne na tlačítko Zpět a vrátí se do vyhledávače, kde jsou desítky vašich konkurentů. Pokud jste již návštěvníka zaujali, musíte ho přivést k vašemu cíli. Jinak je optimalizace pro vyhledávače ztrátová investice. Kvalitní text vám ke zvýšení konverznosti hravě pomůže. Když provádíme A/B testování, ukazuje se, že pouhá změna nadpisu může zvýšit konverzní poměr stránky např. z 1,5 na 2,1 %.

Víte ale, že dobrý text může také sloužit jako zákaznická podpora? Napište o vašem produktu něco, co zákazníkovi usnadní jeho používání. Poraďte mu, jak se o něj starat, aby mu vydržel co nejdéle. Nejenom že získáte věrnost svých zákazníků, ale přivedete také zákazníky konkurence, kteří budou hledat informace. Navíc se vyhnete telefonátům zmatených návštěvníků.

Díky našemu copywritingu získáváte:

 • Kvalitní texty zvyšující návštěvnost vašeho webu,
 • nástroj pro zlepšení pozic ve vyhledávačích,
 • zákaznickou podporu pro uživatele (jak váš produkt používat, jak se o něj starat…),
 • zlepšení komunikace vaší značky.

Jak při copywritingu postupujeme?

Při copywritingu dbáme na přínos pro čtenáře, ale také na SEO (optimalizaci pro vyhledávače). Copywriting tedy na vaše přání děláme v souladu se stanovenými klíčovými slovy, čímž zvyšujeme návštěvnost z vyhledávačů. Nikdy ale neopomínáme lidi, kteří váš obsah čtou. Dbáme také na to, aby se obsah mohl využít například na sociálních sítích nebo v newsletterech.

Copywriting se často řídí podle obsahového plánu , který pro vás také může náš odborník na copywriting vytvořit.

Robertnemec.com Jiná agentura
Zkušenosti s copywritingem Copywritingu se věnujeme od roku 2001. Díky zkušenostem v SEO a jiných kanálech digitálního marketingu zohledňujeme při tvorbě textu všechny kanály. Agentura dodává texty, ale přesně nevíte, kdo je píše, protože nemáte přímý kontakt na copywritera.
Specializace copywriterů Naši copywriteři se věnují jenom oblastem, kterým rozumí. Setkáme-li se s tématem, které je nové, věnujeme se jeho studiu a konzultacím s klientem. Konkurence zadává copywriterům různé zakázky a nezajímá se o jejich zkušenosti v dané oblasti.

Další druhy copywritingu, které nabízíme:

 • obsahové strategie,
 • slogany,
 • PR texty,
 • články,
 • formulace tiskových zpráv,
 • stylistická úprava textů a korektury,
 • reklamní texty,
 • texty do rádio nebo TV spotů.

Pro jaké značky jsme copywriting dělali?

Přečtěte si články v našem blogu