Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskDigitální analytikaWebová analytika

Webová analytika

Webová analytika je starším názvem pro digitální analytiku. Dnes je jen podmnožinou digitální analytiky. Jak analytiku správně využívat a podpořit zisk?

Webová analytika umožňuje sledovat chování návštěvníků na webu, měřit ho a vyhodnocovat. Digitální analytika navíc analyzuje i mobily, e-maily, IP TV atd. Pomáhá vám v rozhodování o přerozdělování investic mezi různými zdroji. Podívejte se na stránku digitální analytiky s plnou nabídkou.

Webová analytika (někdy též označována jako analýza webu, analýza návštěvnosti) odhaluje, co se na webu aktuálně děje a zároveň pomáhá zjistit, které úpravy webu nebo jeho částí usnadní návštěvníkům stránek orientaci na webu, zjednoduší jim cestu k nákupu, či přinutí nakupujícího utratit více.

Díky webové analytice lépe porozumíte svým návštěvníkům/zákazníkům a dokážete jim nabídnout přesně to, co potřebují.

Snižujte náklady a zvyšujte výnosy pomocí webové analytiky

Webová analytika vám usnadňuje a umožňuje především tři věci:

 1. měřit a vyhodnocovat reakce spotřebitelů na vaši reklamní kampaň,
 2. pochopit chování návštěvníků na vašem webu,
 3. testovat nový obsah a funkce.

Více jak polovina návštěvníků vašeho webu opouští váš web po zhlédnutí první stránky. A 96 % zbývajících návštěvníků u vás nenakoupí, pokud je k tomu nepřesvědčíte.

V agentuře RobertNemec.com díky specializovanému softwaru pro webovou analytiku sledujeme spotřebitele, kteří jsou vystaveni vaší reklamní kampani a zároveň uživatele na vašem webu. Na základě toho pak upravujeme vaši reklamní kampaň a váš web takovým způsobem, abychom vám snižovali náklady a zvyšovali výnosy.

Co díky webové analytice získáte

Software pro webovou analytiku dokáže podrobně sledovat chování spotřebitelů již od okamžiku, kdy uvidí vaši reklamu na webu, včetně placených odkazů ve vyhledávačích (PPC reklama).

Z mnoha desítek metrik můžeme sledovat např.:

 • kde se vám která konkrétní reklama vyplácí a kde ne,
 • jaká klíčová slova (ať už v rámci SEO nebo PPC kampaní) vám vydělávají a která ne (díky tomu víte, na která se víc zaměřit),
 • o jaký obsah vašeho webu mají vaši návštěvníci a zákazníci největší zájem (díky tomu víte, jaký obsah tvořit),
 • co dát na kterou stránku, aby to přivedlo návštěvníky ke konverzi,
 • jak správně předělat strukturu vašeho webu, aby byl pohodlnější a přehlednější,
 • kdy se u vás bude co prodávat (ano, dokážeme velmi přesně odhadovat vývoj trhu),
 • v jakých městech mají spotřebitelé zájem o jaké produkty (včetně cen),
 • jaký je profil různých skupin uživatelů vašeho webu,
 • kde se vám zákazníci na vašem webu ztrácí, kudy bloudí, kam se vrací a kde jsou zmateni,
 • co návštěvníci na vašem webu hledají – o co mají skutečný zájem,
 • proč se něco neprodává,
 • nakolik je váš web efektivní v prodeji nebo generování poptávek – případně proč není,
 • proč zákazníci nedokončují objednávku,
 • kde co jak udělat, abyste zvýšili efektivitu vašeho webu.

Na základě analýz poznáme, co zákazníci skutečně chtějí. Následně jsme schopni vám dát konkrétní doporučení, jak změnit váš web, aby generoval větší obrat. Tím však naše práce nekončí.

Testování obsahu

To, zdali na vašem webu zákazník nakoupí, pošle poptávku nebo zajde do obchodu, závisí na celé řadě faktorů, jako např.:

 • kde je jaký text,
 • jak je veliký,
 • jak vypadá navigace,
 • jaké jsou kde barvy,
 • jaké jsou kde použity odkazy a tlačítka.

Navrhneme vám nové kombinace prvků na vašem webu. Následně pomocí našeho softwaru otestujeme, jak se použití kterých prvků projeví na zvýšení vašeho obratu – včetně desítek vzájemných kombinací.

Na základě našeho testování pak můžeme říci, jak máte změnit ať už jedno malé tlačítko, nebo celý web.

V čem se naše webová analytika liší od konkurence

RobertNemec.com Běžná digitální agentura
Účet pro Google Analytics a Google Tag Manager Naše agentura dbá na ochranu dat svých klientů. Každému vytvoříme samostatný účet a přiřadíme mu veškerá práva. Klient je často pouze položkou v seznamu účtů agentury a nemá přístup ke všem nastavením.
Nastavení přehledů a zaškolení do problematiky Na přání každému klientovi nastavíme přehledy šité na míru, aby vždy v softwaru viděl vše na první pohled. Náročnější klienty zaškolíme a vysvětlíme vše ohledně používání softwaru. Klientovi jsou často pouze zasílány nicneříkající automatické pdf reporty, kde není zřejmé, odkud se vzala data a není možnost 100% kontroly ze strany klienta.
Vyhodnotíme každý dílek reklamních kampaní Využíváme znalostí psychologie a matematické a statistické modely. Nevadí, že prodáváte mimo internet (pobočky, kamenné prodejny, obchodní zástupci, po telefonu, atd.) Běžné digitální agentury vyhodnocují pouze na základě dat získaných měřicím softwarem.
Cena Cena je cena 1 850 Kč/h. Ceny u konkurence se liší, často ovšem práci nevykonávají specialisté.

Výnosnější než SEO, PPC nebo reklamní kampaně

Chcete-li získat další zákazníky, musíte investovat do SEO (optimalizace pro vyhledávače), PPC kampaně, reklamní kampaně, PR nebo jiných forem marketingu. Takováto kampaň stojí mnoho peněz a trvá dlouho, než se projeví výsledky.

Webová analytika oproti tomu primárně pracuje již se současnými návštěvníky vašich stránek, které rychle mění na zákazníky. Proto je levnější, rychlejší a ziskovější.

S jakým softwarem pro webovou analytiku pracujeme

Jsme experty na Google Analytics: v této službě spravujeme více jak 180 profilů s měsíční návštěvností přes 9 000 000 návštěvníků. Tři naši pracovníci absolvovali náročný test Google Analytics Individual Qualification, a to na 98 %.

Jsme Google Analytics Certified Partner.

Máme ale i zkušenosti s Webtrends (první analýzu jsme pomocí Webtrends dělali již v roce 2004), Adobe SiteCatalyst a IBM Digital Analytics Coremetrics (viz recenze).

MOX autorizovaný konzultant

Jsme autory nejrozsáhlejšího návodu na Google Analytics na českém internetu.

Jsme také autorizovaní konzultanti pro nástroj mYx.cz. Tento nástroj pro teplotní mapy využíváme při analýze konverzí na webu klienta a návrzích nových řešení, stejně jako nástroj ClickTale.

Jaká je cena za využívání webové analytiky

Jednorázová analýza chování vašich návštěvníků a/nebo testování začíná na 9 250 Kč. Běžná cena je buď mezi 20 až 40 000 Kč, nebo okolo 100 000 Kč.

Měsíční práce na webové analytice (tak, aby měla smysl) začínají na 9 250 Kč, nejběžnější cena je 18 500 Kč a 31 200 Kč.

Klienti, kteří již využili našich služeb

 • TC Business School logo