Kde jste: Hlavní stránkaPPC novinky – březen 2017

PPC novinky – březen 2017

Vydáno v blogu PPC, SEO a PPC ve vyhledávačích

Konzultanti pláčou nad změnou přesné shody, ze které plyne nutnost úprav již vytvořených fungujících kampaní. Rozšířené inzeráty se šíří, lze je nově použít v Skliku v obsahové síti a v AdWords v dynamických reklamách ve vyhledávací síti. Můžeme nastavit zahrnutí konverzí napříč zařízeními v AdWords.

Novinky PPC březen 2017

Úprava blízkých variant v AdWords

Za nejdůležitější zprávu, která otřásla světem PPC reklamy, považuji změnu vnímání slov s přesnou shodou. Ve zkratce se jedná o menší přesnost, kdy jsou do blízkých variant zahrnuty výrazy s funkčními slovy (spojky, předložky, zájmena, kvantifikátory, modální a pomocná slovesa). Velmi pěkně shrnula celou změnu ve svém článku Kristýna Vozková. První reálné dopady popisuje Carrie Albright.

Změna přesné shody může být komplikací zvláště pro účty, kde byla nastavená podrobná struktura s přesnými výrazy. Nyní se může stát, že bude cílit několik sestav na stejná klíčová slova. Množství dotazů, které klíčová slova nově pokrývají se výrazně zvýšilo. Ne vždy je to ovšem žádoucí.

Pro kontrolu, která slova jsou nově pokryta již nastavenými klíčovými slovy, lze využít report vyhledávacích dotazů a filtr Typ shody s výběrem hodnoty přesná (blízké varianty), nebo frázová (blízké varianty) a následně nežádoucí výrazy přidat mezi vylučující klíčová slova.

Filtr typ shody AdWords

Zahrnutí konverzí mezi zařízeními

Matěj Slavík upozornil na možnost nastavení zahrnutí konverzí mezi zařízeními v obsahové síti. Google vysvětluje, že od března budou konverze mezi zařízeními z kampaní ve Vyhledávání a v Nákupech Google automaticky zahrnuty do sloupce Konverze. Více informací o nastavení se můžeme dočíst v nápovědě Google.

Aktualizace v reklamách pro volání

Nově lze přidat rozšíření o volání na úrovni celého AdWords účtu. Google také spouští automatické rozšíření o volání, kdy AdWords identifikuje vstupní stránky, které mají důležité telefonní číslo, a to potom použije v rozšíření.

Manas Mittal píše na blogu Inside AdWords o experimentech s přidáním názvu firmy do reklam pouze pro volání. Ve stejném článku se také dozvíme o novém reportingu pro klíčová slova pro reklamy pro volání – sloupce Zobrazení telefonního čísla (Phone impressions) a Počet hovorů (Phone calls). Podrobně na blogu Inside AdWords.

Rozšířené reklamy v DSA

Google umožňuje tvorbu rozšířených reklam v dynamických reklamách ve vyhledávání (DSA). Je možné využít tzv. pagefeed s URL, na které chcete cílit a s vlastními štítky pro přesnější nastavení.

Dynamické reklamy ve vyhledávání s rozšířením

Zdroj obrázku

Novinky v reklamách na hry v AdWords

  • Nové formáty reklam – hratelné a videoreklamy. Lidé se více dostanou do hry. V případě instalace se jedná o relevantnější publikum, které si hru vyzkoušelo a chce hrát déle.
  • Měřicí nástroje (Firebase Analytics), které poskytují poznatky o tom, jak hráči interagují se hrou.

Rozšířené textové inzeráty (ETA) v obsahové síti Skliku

Nasazení ETA (rozšířených textových inzerátů) probíhá v obsahové síti v Skliku postupně. Proto je doporučené tvořit inzerát tak, aby byl konkrétní i v případě, že se nezobrazí druhý titulek.

Důvodem změny je, že rozšířený textový inzerát je při plné velikosti rozsáhlý – na některé reklamní pozice by se nevešel.

Metriky pro obsahovou síť v Skliku

Novou metrikou pro kampaně v obsahové síti v Skliku je podíl ztracených zobrazení z důvodu nízkého rozpočtu. Sklik informuje, že při najetí kurzorem myši na upozornění na nízký rozpočet se objeví informace o množství ztracených impresí, o počtu prokliků, které lze získat, pokud rozpočet navýšíte, a tlačítko pro rychlé navýšení rozpočtu.

Převod kreditu mezi účty v Skliku

Nově lze převádět kredit mezi účty v Skliku, pro které platí, že jsou autorizovány na stejné IČ, kredit není starší než 3 roky a byl dobitý přes objednávku, kartou nebo Snadnou platbou.

 

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>