Kde jste: Hlavní stránka10 důvodů, proč využít reklamy na Facebooku

10 důvodů, proč využít reklamy na Facebooku

Vydáno v blogu Facebook, Social media marketing

Pokud nepoužíváte reklamy na Facebooku, okrádáte se o část tržeb. Facebooková reklama je účinná a při dobrém nastavení se opravdu vyplácí. Přečtěte si, proč byste měli na Facebooku inzerovat i vy.

reklama na facebooku

1. Oslovíte velké množství lidí

Navzdory všem trendům a dalším sociálním sítím objevujícím se každý rok je Facebook mezi nimi pořád číslo jedna. Především v Česku nemá konkurenci. Zatímco na Facebooku je podle jeho vlastních údajů zhruba 4 600 000 aktivních českých účtů (z toho 2,2 mil muži; 2,4 mil. ženy), na českém a slovenském Instagramu jich je podle webu obrazeni.cz pouze něco přes 220 000 účtů a český Twitter na tom podle klaboseni.cz bude dost podobně. Na Facebooku jsou lidi prakticky pořád. Podle Larryho Kima průměrný člověk tráví téměř 30 % času, který je online, na soc. sítích. Facebook je hodně mobilní platforma a čím dál více lidí se na něj přihlašuje pouze z mobilu, který u sebe mají od rána do večera. reklama na fb - zařízení

2. Oslovíte zákazníky ve všech fázích nákupního cyklu

Zatímco PPC reklamy ve vyhledávání cílí na zákazníky až v pozdějších fázích nákupního cyklu, na Facebooku jim můžete vnuknout myšlenku, že by se jim hodil váš produkt. Zákazníky, kteří byli na vašem webu, ale nenakoupili, můžete znovu oslovit na Facebooku a přesvědčit je novými argumenty. irda model

3. Najdete nové zákazníky

Spoustu produktů lidé nehledají, protože neví, že by je mohli potřebovat. Na Facebooku je snadno oslovíte. Nebo využijte tzv. lookalike publika – tedy oslovení lidí, kteří mají podobné zájmy nebo chování jako vaši stávající klienti, takže by mohli mít zájem o vaše produkty.

4. Připomenete se stávajícím zákazníkům

Prodáváte zboží, které zákazník nakupuje průměrně každé tři měsíce? Připomeňte se reklamou na Facebooku lidem, kteří u vás nakoupili před necelými třemi měsíci, že by se jim váš produkt mohl opět hodit. Znovu oslovte zákazníky, kteří byli na vašem webu, ale nenakoupili nebo neprovedli konverzi. Kromě standardních reklam podává skvělé výsledky dynamický remarketing – reklamy přesně s těmi produkty, které si uživatelé na vašem webu prohlíželi.

5. Máte široké možnosti cílení

Pro cílení reklam můžete využít všechno, co o sobě lidi na Facebooku řeknou. Kromě pohlaví, věku a lokality máte na výběr nepřeberné množství zájmů a chování uživatelů. Pokud například prodáváte dupačky pro miminka s obrázkem mistra Yody, můžete cílit na fanoušky Star Wars, kterým se v uplynulém roce narodilo dítě. Pečete svatební dorty? Ukažte svoji reklamu zasnoubeným lidem z vašeho města. Sháníte nové zaměstnance do strojírenské firmy? Oslovte končící studenty strojírenských oborů na ČVUT. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete reklamu zobrazovat v newsfeedu, pravém reklamním sloupci nebo třeba jen na mobilu.

6. Reklama nevypadá jako reklama

Vaše reklama se uživatelům zobrazí v newsfeedu mezi příspěvky jejich přátel a oblíbených stránek. Když ji uděláte dobře, nebude na první pohled ani vypadat jako reklama. Použijte atraktivní obrázek a text, který přesně sdělí, co váš produkt zákazníkovi přinese. Facebook navíc neustále přichází s novými reklamními formáty, na které uživatelé vesměs dobře reagují.

7. Reklama je relativně levná

S dobře cílenou reklamou oslovíte hodně potenciálních zákazníků za málo peněz. Stačí dolar na den a můžete inzerovat. Jednoho člověka dokážete oslovit i za pár haléřů.

8. Snadno otestujete varianty reklam a cílení

Jednoduše testujte různé obrázky, nadpisy reklam, doprovodné texty, CTA a cílení na různé skupiny uživatelů. Stejně tak testujte umístění reklamy – proklik na web z reklamy v pravém sloupci je zpravidla levnější než z reklamy v newsfeedu. Okamžitě vidíte, co funguje a co ne, a neutrácíte zbytečně za nevýkonnou reklamu.

9. Dobře změříte, jestli se vám reklama vyplácí

Zatímco v AdWords nebo Skliku cílíte na cookies, na Facebooku oslovujete konkrétní uživatele a to navíc napříč všemi platformami, které používají (stolní počítač, tablet i mobil). Přesně tak dokážete určit, kolik peněz jste investovali do oslovení kterých uživatelů a kolik peněz vám to přineslo.

10. S organickým dosahem příspěvků si nevystačíte

Facebook víc a víc omezuje dosah příspěvků stránek. Čím více fanoušků máte, tím menší části z nich se vaše příspěvky zobrazí. U stránek s opravdu hodně fanoušky se příspěvky zobrazí jen 2 % z nich a teprve podle ohlasu se zobrazují dalším. Pokud nemáte opravdu atraktivní obsah, který budou lidé lajkovat a komentovat, dosah vašich příspěvků bude malý. Řešením je placená propagace příspěvků. Příště si povíme, jak úspěšně vytvářet a cílit reklamy na Facebooku, abyste na nich vydělali.

Přijďte na školení

Přihlaste se na naše školení placené reklamy na Facebooku (a Instagramu). Markéta Bartoníčková s vámi podrobně projde potřebnou teorii a poté se budete věnovat praktickým ukázkám a nastavení reklam.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>