Kde jste: Hlavní stránkaJak získat více hostů pomocí nástroje Místa na Google+ (Google+ Local)

Jak získat více hostů pomocí nástroje Místa na Google+ (Google+ Local)

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Google minulý týden opět ještě více propojil Google+ a výsledky vyhledávání, nyní pro lokální podniky, jako jsou restaurace, hotely, kluby, diskotéky nebo bary.

Zapojí-li se tyto firmy do Google+, nejenom že je uvidí více lidí ve výsledcích vyhledávání, ale přitáhnou také více hostů. V podstatě se jedná o kombinaci SEO a sociálních sítí.

Podívejme se na to postupně:

1. Hodnocení restaurací, hotelů atd. ve výsledcích vyhledávání

Hodnocení se dnes již objevuje ve výsledcích vyhledávání, jako např. níže:

Google+ Místa ve výsledcích vyhledávání

Novinkou je, že hodnocení je na stupnici od 0 do 30. Kliknete-li na recenze, dostanete se na stránku daného podniku na Google+, i když ji ten nevytvořil! To jen Google použil záznam z Adresáře míst Google, který nyní jako Místa Google+ zařadil pod Google+.

2. Recenze od Zagat

Zagat je respektovaný a známý web (původně tištěný průvodce) s recenzemi lokálních podniků, jako jsou hotely, kluby nebo restaurace. Google jej zakoupil v roce 2011. Nyní jej zpřístupnil zdarma uživatelům, kteří mají účet na Google+. To je další motiv, proč mít účet na Google+. (Přečtěte si i o vlivu Google Plus na AdWords).

V Praze zatím recenzuje šest podniků, ale můžete přidat i svůj vlastní. A stojí to za to – Zagat má již 350 000 ověřených hodnocení, které hodnotí firmy ve 100 městech. A na Google+ má Zagat již přes 1 200 000 fanoušků/followerů.

Takto nyní vypadá pravá část výsledků vyhledávání, když do Googlu zadáte dotaz U Modré Kachničky II.:

Prává část výsledků vyhledávání z Google+

Všimněte si odkazu na recenze. Ty vás zavedou na profil (stránku) na Google Plus. Stejně tak fotografie.

Jedná se opravdu o pravou část výsledků vyhledávání. Celá podoba vypadá následovně:

Výsledky vyhledávání plus Google Plus

Jak jsem již napsal, stránku na Google Plus vám vytvoří Google sám, aniž byste o tom věděli. Chcete-li ale, aby se ve výsledcích vyhledávání zobrazovaly další informace a fotografie podle vašeho přání, musíte mít profil na Google Plus ve svém správcovství. V opačném případě, co se týče fotografií, Google nezobrazí žádné, nebo nějaké, které kdesi najde – což rozhodně nemusí být ty nejlepší.

A hlavně:

 • Máte-li propracovaný profil na Google+, je větší pravděpodobnost, že se budete zobrazovat na prvních místech ve výsledcích vyhledávání (viz příklad výše).
 • Díky propracovanému profilu bude počet informací o vás ve výsledcích vyhledávání mnohem větší (fotografie, informace), takže přitáhnete mnohem větší pozornost.

Profil/stránku na Google + (a tedy informace, které se zobrazí ve výsledcích vyhledávání na Googlu) je možno upravovat. Můžete si třeba nechat zobrazovat otevírací dobu nebo fotografie interiéru či exteriéru:

Bohaté výsledky z Google Plus a Google Místa

Zaleží jenom na tom, jak kvalitně s Google Plus umíte pracovat.

Jak už jsem řekl, Google takto vytváří na Google Plus stránky i firmám, které o tom neví. Dochází tak ale k vytváření duplicit (jedna stránka s recenzemi od Googlu na Google+, druhá vámi vytvořená na Google+).

Správně to má nastaveno restaurace Kali’s Mezze:

Správné propojení Google Míst a Google+

Prokliknete-li se z výsledků vyhledávání přes recenze, objevíte se na stránce O této stránce, kde je nahoře vámi dodaný úvod a pod tím jsou recenze uživatelů.

Kliknete-li na odkaz Příspěvky vedle odkazu O této stránce, dostanete se na hlavní stránku stránky (profilu) na Google+.

Hlavní stránka restaurace na Google+

3. Proč to Google udělal

Protože nyní bude mnoho lidí navštěvovat Google Plus a trávit tam čas. Na Google Plus trávili zatím uživatelé v průměru tři minuty měsíčně, kdežto na Facebooku šest až sedm hodin.

Navíc si další lidé všimnou, že existuje Google+, možná budou chtít přidat vlastní recenzi a obecně si zvyknou na prostředí Google+.

4. Návod, jak získat více návštěvníků a hostů pomocí Google Plus

Návod platí pro všechny podniky, jako jsou restaurace, hotely, kluby, diskotéky, bary atd. Další jsme v naší internetové agentuře RobertNemec.com zatím nezkoušeli (i když asi zkusíme :-)).

 • Vytvořit si firemní stránku na Google Plus (pokud ji již nemáte).
 • Nahrát na ni fotografie a zveřejnit důležité informace.
 • Podívat se, zda nejsem již hodnocen na webu Zagat.
 • Nejsem-li hodnocen na Zagatu, zaregistrovat se tam. Jsem-li již hodnocen, ale nespravuji svůj zápis, kliknout na Are You the Owner pod telefonním číslem na stránce mého podniku.
 • Podívat se, zda jsem již na Google+ Local, v češtině Google Místa (dříve Adresář míst – Google Places).
 • Pokud nejsem na Google+ Local, zaregistrovat tam svoji firmu. Pokud tam jsem , kliknout na stránce na Spravovat tuto stránku (v pravém pruhu).
 • Propojit zápis na Google+ Local, v češtině Google Místa (dříve Adresář míst Google nebo v angličtině Google Places) s vaší stránkou na Google+. Zkontrolovat pro jistotu propojení se službou Zagat.
 • Publikovat zajímavý obsah (přečtěte si, jak a kdy) na své stránce na Google+ (a proč se vám publikace obsahu vyplatí).
 • Počkat, až Google vše zaindexuje.

Pokud byste s vylepšením vasí prezentace na Googlu nebo Google+ potřebovali pomoci, kontaktujte nás.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

 1. Pěkný článek, v bodě 4 uvádíte, že máme propojit zápis na Google Místech se stránkou Google+, to byste mohl upřesnit, nabídku propojení Google nenabízí, při editaci vytvořené Google+ page se po kliknutí na „edit business details“ v Google Místech vytvoří duplicitně nový zápis, na který je požadováno nové ověření vlastníka, je pak tedy nutné původní zápis na Google Místech – nově Google+ Local – smazat? Jak se jinak zbavit duplicity? Na Google+ Local již jsou recenze, takže smáznutí není ideální řešení. V nápovědě Google o tom nic nepíše, trochu zmatek. Díky, Vašek

 2. Google od napsání článku udělal několik změn: Aktuálně existují zápisy na Google+ Local, Google Maps a Google+. Zmatené jak pro uživatele, tak pro obchodníky.Googlu se podařilo během prázdnin doprogramovat funkci, jak to všechno spojit. Jenže: zatím to funguje jenom pro profily na Google+, které jsou ověřené. Bohužel ověřit stránku na Google+ jde jenom na výzvu (opět vám přijde pohlednice). Google nyní nabízí verifikaci jenom těm stránkám, které mají dostatečný počet fanoušků – odhadem alespoň 100.Máte-li méně fanoušků, nezbývá než čekat, než Google nabídne verifikaci i pro další stránky (v USA to již jde). Jakmile pak zahájíte verifikaci, bude vám nabídnuto propojení se zápisem na Google Maps.

 3. Děkuji za odpověď, verifikaci stránek Google+ nám v létě nabídli i bez fanoušků, do 2 týdnů přišla pohlednice s PIN a je již potvrzeno. To je v pořádku. Při editaci Google+ page je sice nabídnuto editovat zápis i v mapách („upravit podrobnosti o firmě“), ale založí to pak další duplicitní zápis v Google místech, který je nutno nově ověřit poštou. Je tam tedy pak ten současný a nový neověřený, se zcela stejnými údaji. Je mi jasné, že bych tak mohl postupovat a po ověření ten původní současný smáznout, to by byla cesta, ale ten má již reference a vychází nám dobře v přirozených výsledcích na konkurenčí dotazy, takže si tím nechceme podřezat větev. Nerad bych kvůli stránkám Google+ o tento zápis přišel. Na zahraničních webech jsem se dočetl, že Google to měl propojovat sám automaticky jednoduše podle shodného tel. čísla zápisu na mapách a stránkách Google+, v zásadě se tím k původnímu zápisu na mapách, dnes Google+ Local, přidala jen záložka „Příspěvky“, která u Google+ Local chybí. Nám se to bohužel nepropojilo a tak při hledání názvu firmy ukazuje mapa duplicitně 2 zápisy. No nic, je to holt v začátcích, jednodušší by bylo, kdyby Google umožnil přímo majitelům ze stránek Google+ Local upgradovat zápis na stránky Google+ a bylo by to velmi elegantní řešení. Vytváření další stránky na Google+ a marné čekání na propojení s původním zápisem na mapách je podivný způsob. Pokud byste měl více nebo další info, rádi si počkáme na reakci, jsme rádi za tento cenný zdroj informací. Díky! 

 4. Dobrý den,nesetkali jste se s tím, že se po ověření v adresáři míst automaticky vytvořila stránka i na G+? Adresář míst spravujeme, ale nemáme žádnou možnost spravovat i stránku na G+, zajímalo by mě, jestli se někdo potkal s něčím podobným a jak to řešit.Díky,
  Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>