Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Marie Štouračová, Vedoucí konzultantského týmu,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Aktualizace algoritmu Googlu a další SEO novinky – prosinec 2017

Aktualizace algoritmu Googlu a další SEO novinky – prosinec 2017

V polovině prosince došlo k významnější aktualizaci algoritmu Googlu – jaké weby zasáhla? V příštích měsících nás bude čekat v nástroji Search Console dlouho očekávaná novinka – k dispozici zde budou data za mnohem delší období. Přečtěte si další SEO novinky, které přinesl poslední měsíc v roce 2017.

V novém Google Search Console budou dostupná data z minimálně uplynulých 12 měsíců

V beta verzi nově připravovaného Google Search Console jsou data viditelná již z uplynulých 12 měsíců. Je zde možnost i zvolit náhled “Full duration” – zatím však není jasné, zda se jedná skutečně o data od založení účtu nebo je tato možnost nějak omezená.

Tak či onak i 12měsíční náhled bude skvělý.

TIP: Pro zálohu dat Search Console používáme skvělý doplněk do Google tabulek – Search Analytics for Sheets. Každý měsíc automaticky ukládá i více dat, než poskytuje rozhraní Search Console.

Dle Johna by měla nová verze nástroje být přístupná všem někdy brzy v roce 2018. To však může znamenat první kvartál, ale klidně i začátek druhého kvartálu roku.

Jak poznat, zda je váš web již v mobilním indexu?

Minulý měsíc jsme zveřejnili, že Google již pozvolna spouští mobilní index. Toto spouštění je realizováno po dávkách a bude nějakou dobu trvat, než bude desktopový index plně přepnut na mobilní. Zda se váš web stal již součástí mobilního indexu, můžete zjistit díky analýze logů. Standardně by měl z 80 % navštěvovat web desktopový Googlebot a z 20 % mobilní Googlebot. Pokud je tomu naopak, může to být náznak, že web je již v mobilním indexu.

Otázky a odpovědi v profilu Google My Business jsou dostupné již na desktopu

V desktopovém vyhledávání nyní můžete pokládat otázky firmě přes Google My Business – pokud má tuto funkci firma aktivovanou. Stejně tak se můžete podívat na dříve položené otázky. Tato funkce již pár měsíců funguje, avšak do teď byla dostupná jen v mobilním vyhledávání.

Aktualizace algoritmu Googlu – Maccabees

Maccabees (Makabejští) je aktualizace algoritmu Googlu, která proběhla zhruba v polovině prosince. Zasáhla hlavně affiliate weby, doorway stránky a vstupní stránky, které agresivně cílí na významově podobná klíčová slova jako “jak se zbavit plísně v koupelně”, “jak se zbavit plísně ve sklepě”, “jak se zbavit plísně doma” apod.. Faktický obsah je u takovýchto stránek velmi podobný až totožný.

Update mění hodnocení zpětných odkazů, ale i obsahu. Hezké shrnutí dostupných informací o aktualizaci najdete na vyhledava.cz.

Google vyvíjí nový Rich results test – nástroj na testování rozšířených výsledků

Postupně přibývají různé typy rozšíření výsledků vyhledávání, např rich snippets, rich cards. Google se rozhodl zjednodušit terminologii a tyto typy výsledků, které lze nadřazeně označit jako “rozšířené” díky strukturovaným datům, začíná jednotně označovat jako “rich results”.

Zároveň také vyvíjí nový testovací nástroj pro strukturovaná data. Jedná se o beta verzi, v které je zatím možné otestovat pouze data typu nabídka pracovních míst, recepty, kurzy a filmy. Asi nejvíce využívaná data označení produktů zde tedy zatím nezkontrolujete. Původní nástroj pro testování je však stále funkční.

Google spouští nový video seriál s odpověďmi na časté otázky SEO specialistů a webmasterů

Google před Vánoci vydal oznámení o novém seriálu krátkých videí, kde se budou řešit problémy, které často lidé diskutují na Webmaster Central Help Forum. Seriál nese název SEO Snippets a již nyní se můžete podívat na prvních šest videí, kde se řeší např. volba mezi subdoménou nebo podadresářem, či zda něčemu vadí přítomnost více nadpisů H1 na jedné stránce.

Marie Štouračová

Marie Štouračová

Marie vedla konzultantský tým a je odborník na všechny fáze a činnosti v rámci SEO. Ráda hledá využití nových inovativních řešení. Klientům pomáhala s PR a uvažovala nad jejich směřováním z pohledu strategického marketingu a propojení všech marketingových kanálů tak, aby to dávalo smysl.

LinkedIn | @marie_sto

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci