Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Pavla Tučková, ,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Proč je sledování dat nezbytné pro řízení firmy i zaměstnanců

Proč je sledování dat nezbytné pro řízení firmy i zaměstnanců

Dalším hostem webináře Ředitelé ředitelům je CEO firmy Y Soft Václav Muchna. Dozvíte se vše o datech ve firmě, jejich důležitosti a zpracování. 

Jak se dostal Václav Muchna ke zpracování dat?

Pomohlo mu studovat technický obor a pohybovat se v oblasti programování. Data ho vždy bavila a pomáhala mu v argumentaci a obhajobě jeho názorů. 

Dříve si Václav Muchna myslel, že zpracovávat data a používat nástroj Power BI dokáže téměř každý, ale uznává, že se mýlil. Podle něj je lepší postavit tým expertů, který s daty umí pracovat, kriticky nad nimi přemýšlet a správně je interpretovat. Důležité také je umět správně formulovat zadání.

Ve firmě Y Soft mají Business Intelligence Unit, kde pracují 3 lidé a mají na starosti systematickou tvorbu datového skladu a poskytování reportů.

Jak se pozná dobrý datový analytik? 

Podle Václava Muchny by datový analytik měl dobře znát daný business, být schopen v průběhu zpracování hledat chyby, ptát se na správné otázky a kriticky přemýšlet.

„Data jsou podpůrný nástroj a nesmí být brána dogmaticky,” říká Václav Muchna na webináři Ředitelé ředitelům.

V praxi používá Václav Muchna data jako podklady, které přispívají k rozhodnutím ve firmě. Z části firmu řídí intuitivně. Je důležité data dobře interpretovat. 

Data pomáhají ve firmě Y Soft i v komunikaci se zaměstnanci. Díky datům zaměstnanci snadněji pochopí nutnost činit nepopulární opatření např. propouštění. Propouštění zaměstnanců se ale snaží Václav Muchna vyvarovat, protože náklady na nového člověka jsou obrovské. Za lepší a levnější variantu považuje s lidmi pracovat a motivovat je k lepším pracovním výkonům.

Václav Muchna je CEO firmy Y Soft, kterou založil v roce 2000. Už od dětství se věnoval programování a pracoval s daty. Začínal s podnikáním jako freelance programátor v 18 letech, aby si přivydělal u studia na vysoké škole. Prošel si i krušnými časy, než uspěl s firmou Y Soft.

Firma Y Soft se věnuje na globální úrovni správě tisku, digitalizaci firemních procesů a 3D tiskárnám. Y Soft firmám umožňuje přepínat mezi digitálním a papírovým procesem.

Šetříte čas nebo jste často na cestách?

Záznamy rozhovorů s podnikateli si můžete také pustit v našem podcastu Ředitelé ředitelům.

Najdete je na Spotify a Apple podcast.

Odebírejte náš newsletter, tím získáte přehled o všech novinkách.

Pavla Tučková

Pavla Tučková

LinkedIn | @

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci