Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskPublic relations

Public relations

Dostaneme vás do redakčního obsahu tradičních i online médií. A navíc vám připravíme netradiční PR kampaň, aby se o vás lidé začali zajímat a důvěřovali vám.

Online Public Relations

Upřímně: děláte něco skutečně hodnotného a přínosného, co by mělo zajímat vaše potenciální klienty? Ne? Tak zapomeňte na PR. Z ošklivé žáby princeznu za noc neuděláme. Public relations nefunguje jako kouzelný proutek.

S našimi klienty nejdříve vymýšlíme takové aktivity, které jsou zajímavé a přínosné pro jejich zákazníky. Používáme přitom koncept Real Company Stuff Wila Reynoldse. Potom jim pomáháme úžasné věci uvést v život. Připravíme obsah, vyvineme aplikaci, monitorujeme, co se o společnosti na internetu píše, najdeme a zapojíme fanoušky jejich značky. A teprve potom šíříme obsah do všech kanálů.

Online PR zapojujeme do širších aktivit content marketingu a linkbuildingu a využíváme přitom všech dostupných kanálů. V době online marketingu už PR dávno nejsou jen články. Využíváme sociální sítě, blogy, mikroweby, diskusní fóra, emailový marketing nebo třeba zacílené brandové bannery. Tím vám šetříme peníze, maximalizujeme dopad a předáváme konzistentnější poselství.

V nákupním chování typického zákazníka na internetu většinou dochází k fázi doubt – pochybnostem. Právě silná a přesvědčivá přítomnost v onlinu prostoru mu pochybnosti vyvrátí a přivede ho k poslednímu kroku: nákupu.

Proč je online PR důležité

Stále větší část populace konzumuje zprávy a novinky na internetu. Některé cílové skupiny už není možné v tradičních médiích vůbec oslovit.

Zákazníci si vás googlí, ať se vám to líbí, nebo ne. A vždy je lepší, když najdou nadšené články než špatné recenze, nebo dokonce vaši konkurenci na místě, kde byste měli být vy. Nemáte-li pod kontrolou své online PR, koledujete si o velký průšvih.

V online prostředí navíc dostáváte okamžitou zpětnou vazbu od zákazníků, která vás posouvá dál.

Obsah v onlinu se šíří virálně (narozdíl od offlinu). Pokud má váš obsah potenciál, za stejnou cenu oslovíte více zákazníků a ani se nemusíte moc snažit.

Co díky online PR získáte

Díky online PR oslovíte nové prospekty, které se začnou zajímat o vaši službu nebo produkt. Z mnoha z nich se potom stávají vaši noví zákazníci. Obsah, který se vytvoří pro online PR, se dá použít i jinde – například na vašem webu nebo v offline reklamě a PR.

Dobré online PR vám získává kvalitní zpětné odkazy, které přivádí novou návštěvnost a posilují pozici vašeho webu ve vyhledávačích. Díky monitoringu budete vědět, co se o vás říká a budete moci mnohem rychleji a pohotověji reagovat na nálady zákazníků a na nové trendy.

Díky online PR překonáte všechny pochybnosti. Když si o vás zákazník přečte pět nezávislých článků, článek na wikipedii, moře pozitivních recenzí a utuží si dojem v blogovém příspěvku, začne vám věřit.

Nesmyslný a nezajímavý obsah se vám nevyplatí šířit. Pomůžeme vám s aktivitami a činnostmi, které zajímají vaši cílovou skupinu. Stanete se tak ve výsledku lepší a zodpovědnější firmou s větším přínosem pro svoje zákazníky, ale také pro ostatní lidi.

Pracujeme i s offline public relations

Dostali jsme naše klienty do televize. A do rádií. I do novin a časopisů – a dostaneme tam i vás.

Víme, že si nás najímáte proto, abyste byli vidět ve všech relevantních médiích.

Známe novináře – někteří naši konzultanti dříve pracovali v médiích, a tak víme, jak jim pomoci.

Jak při online PR postupujeme

 • Prostudujeme aktivity vaší firmy.
 • Pokud nenalezneme nic hodnotného, navrhneme aktivity, do kterých byste se měli pustit.
 • Pomáháme vám ve smysluplných online aktivitách.
 • Výsledkům zařídíme publicitu v online médiích.
 • Zapojujeme sociální média, blogy, recenzní služby, mikroweby, emailing a další kanály.

V čem se naše online PR liší od konkurence

RobertNemec.com Běžná digitální agentura
PR články Zařídíme vám organické články o vašich tématech. Placené PR články děláme jen v případě, že máme ověřené, že se investice do nich vrátí v tržbách. Umísťuje placené „PR články“ na obskurní části serverů, kde je nikdo nečte a ani nepomáhají vašemu webu jako relevantní zpětný odkaz
Propagace vašich stávajících aktivit Nejdříve spolu s vámi zjišťujeme, jestli mají tyto aktivity smysl. Pokud ne, navrhujeme jiné a pomáháme vám v jejich naplnění. Zběžně prohlédne vaše činnosti a snaží se je masově umístit na co nejvíce míst na internetu, i když nemají přínos.
Jeden kanál vs. multikanálovost Přistupujeme k online PR multikanálově. Zapojujeme novináře, blogery, diskusní fóra, sociální sítě, mikroweby, brandové bannerové kampaně a další. Zaměřuje se bohužel jenom na jeden kanál, který umí dělat.
Návratnost investic Zohledňujeme dopad na známost značky, ale primární je pro nás vždy vaše ziskovost. Dopady PR aktivit na ziskovost vyhodnocujeme pomocí digitální analytiky. Je ráda za svůj paušál a na návratnost příliš nehledí.
Propojení linkbuildingu a PR aktivit Vždy se snažíme získávat kvalitní zpětné odkazy, a to i z článků, které již máte napsané. Není důsledná v získávání zpětných odkazů z PR aktivit. Zpětné odkazy mohou být často nekvalitní. Nezřídka vedou také k penalizaci.
Monitoring Monitorujeme výskyt důležitých klíčových slov spojených s vaší značkou, produkty nebo službami napříč celým webem. Víme tak, co se o vás píše a tweetuje a můžeme na to hned reagovat. Pokud nějaký monitoring dělá, tak monitoring tisku. Ten pro kvalitní online PR zdaleka nestačí.
Spojení s content marketingem Zapojujeme PR aktivity do většího obsahového plánu. Používáme stejná témata a obsah v mnoha kanálech. Šetříme vám tak čas a peníze. Nemá ucelenou koncepci content marketingu. Dělá PR izolovaně.
Cena Od 30 000 Kč/měsíc Od 5 000 Kč/měsíc

Pro jaké klienty jsme online PR dělali

 • saxo-bank-logo-1
 • pfizer
 • Merck-Logo.svg
 • avendro.cz
 • century21.cz
 • broker-consulting
 • abivia.cz
 • bohemiaenergy.cz
 • nemocnice-jablonec
 • Zámek Loučeň
 • sanatoriumhelios.cz
 • doktorka.cz
 • loga_biela_0085_ami-communications
 • ibillboard
 • loga_biela_0086_express_lakovna