Kde jste: Hlavní stránkaSEO novinky – prosinec 2016

SEO novinky – prosinec 2016

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Prosinec byl na SEO novinky poněkud chudší, přesto přináším přehled těch nejzajímavějších informací. Asi nebudete překvapení, že většina novinek se týká mobilního SERPu.

 

Mobilní použitelnost a rychlost načítání

John Mueller se vyjádřil, že pokud je stránka z technického hlediska vyhodnocená jako použitelná pro mobily, ale v PageSpeed Insights má velmi nízké skóre a načítá se velmi pomalu, pak může být ve výsledku vyhodnocena jako nepřizpůsobena mobilům.

Dále však řekl, že s novým mobilním indexem se alespoň ze začátku na rychlost nebude hledět jako na hodnoticí faktor. Vyjádření ohledně rychlosti jako hodnotícího faktoru jsou tedy poměrně matoucí a nejasná. Kolem mobilního indexu je stále mnoho otazníků a myslím, že ani Google některé věci ještě nemá interně vyřešené.

Mobilní index ještě není (plně) spuštěn

Jak jsem psala v listopadových novinkách, index se bude spouštět postupně a globálně. V současné chvíli ještě spuštěn není. Dle dřívějších informací jej ale testují.

AMP výsledky směřují i do obrázkových výsledků vyhledávání

Při kliknutí na obrázek v obrázkových výsledcích vyhledávání se již brzy budete moci setkat se značkou AMP, podobně jako je tomu v klasickém vyhledávání. Testovala jsem to v amerických výsledcích vyhledávání na tentýž dotaz, jako je níže na obrázku (zdroj), značka se mi však zatím nezobrazila. Nutno však podotknout, že AMP v klasických výsledcích vyhledávání můžeme vidět už i v běžném českém SERPu (donedávna v českém SERPu tyto výsledky ještě nebyly).


  

 

Google podporuje nová strukturovaná data produktů v mobilních obrázkových výsledcích vyhledávání

Dle těchto pokynů Googlu je nyní možné označkovat produkty tak, aby se objevovaly informace o hodnocení a ceně v mobilním vyhledávání obrázků. Tyto rich snippets jsou viditelné až v momentě zobrazení celého obrázku. Nejsou tedy vidět v celém výpisu obrázků. Oproti rich snippets v klasickém vyhledávání se tedy tímto označením nelze odlišit od konkurenčních výsledků – obrázků. I tak je to hezká příležitost, jak potenciálního zákazníka zaujmout po kliknutí na obrázek a přimět ho k návštěvě webu.

Změna HTTPS není to samé jako změna struktury URL

Pokud přecházíte z protokolu HTTP na HTTPS, je pro Google (a věřím, že i pro Seznam), mnohem snazší změnu aplikovat ve výsledcích vyhledávání. Roboti vyhledávačů „chápou“, že se jedná pouze o záměnu protokolu. Pokud se ale změní celá struktura URL, vyhledávačům bude trvat mnohem déle tyto úpravy zpracovat. Někdo při přechodu na HTTPS protokol chce rovnou z nějakého důvodu měnit i strukturu URL. Pokud není důvod k této změně závažný, ale spíše kosmetický, je lepší URL ponechat ve stávajícím stavu. John Mueller tuto informaci zmínil v hangoutu.

Seznam zvětšil databázi o 70 %

Seznam v prosinci vydal zprávu, že během roku 2016 zvýšili objem databáze o 500 milionů stránek, což odpovídá navýšení o 70 %. Měli jste problém s indexací v Seznamu a pociťujete za poslední dobu zlepšení? Budu ráda, když se vyjádříte v komentářích.

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci