Kde jste: Hlavní stránkaPPC novinky – prosinec 2016

PPC novinky – prosinec 2016

Vydáno v blogu PPC, SEO a PPC ve vyhledávačích

V kostce to nejdůležitější: dárek na Vánoce od Seznamu v podobě možnosti tvorby rozšířených inzerátů v ppcHITu, inovace v propagaci aplikací, nová dvoufázová verifikace pro AdWords, skóre stavu účtu AdWords a nové možnosti hodnocení produktů v rámci AdWords.

PPC novinky prosinec 2016

Rozšířené inzeráty v ppcHITu a možnost validace feedu

PpcHIT je nástroj pro tvorbu produktových kampaní. Dlouho očekávané bylo spuštění možnosti tvorby rozšířených inzerátů pro AdWords, které tuto funkci umožňuje již od července 2016. Spuštění proběhlo těsně před Vánoci 21. 12. 2016. Podrobné informace o rozšířených inzerátech najdete v nápovědě Googlu.

Seznam současně informuje o možnosti validace feedu přímo v rozhraní ppcHITu. Základní validace zde byla již dříve při vložení nového feedu, kdy se objevila informace o případné chybě.

Nyní se validace provádí automaticky před každým exportem a lze ji spustit také kdykoliv manuálně.

3 nové možnosti v propagaci aplikací

Jedná se o službu AutoDirector, novou možnost umístění reklamy ve službě Google Play a nové varianty cílení reklamy.

AutoDirector je služba, která automaticky vytváří video upoutávku aplikace. Nástroj sám shromáždí veškeré potřebné údaje k popisu, obrázkům, hodnocení a dokonce zvolí i hudbu. Google o této novince informoval na svém blogu.

Nově mají inzerenti používající univerzální kampaně propagující aplikace možnost umístění reklamy v pásu vedle doporučení dalších aplikací ve službě Google Play.

Další novinkou je, že lze definovat jakoukoliv důležitou akci provedenou v aplikaci a následně cílit na uživatele, kteří pravděpodobně akci vykonají. Přehled možností nastavení měření konverzí je umístěn v nápovědě.

Součástí nového cílení pro Android je cílení na provedené nákupy aplikace. K tomu je nutné využívat funkci fakturace v aplikaci. Přesné pokyny nastavení najdete na této stránce.

Bezpečnost na prvním místě

Zkratka 2SV skrývá pojem dvoufázové verifikace. Toto ověření kombinuje „něco, co víte“ (např. heslo) a „něco, co máte“ (např. flash disk). Prozatím je dostupné pouze ve Velké Británii, Španělsku, USA a Mexiku.

 

Skóre zdraví účtu AdWords

Nástroj analyzuje úspěšnost účtu a dává k dispozici doporučení na zlepšení. Prozatím není dostupné pro všechny AdWords účty. Ukázka výstupu je na obrázku (zdroj).
Skóre zdraví účtu AdWords

Zapojení hodnocení zákazníků

Google nabízí možnost získání hodnocení nákupu přímo přes vlastní formulář. Je to jedna z mnoha možností, díky kterým se hodnocení v podobě hvězdiček u produktu zobrazuje.

Ukázka formuláře Google je zobrazena na obrázku (zdroj).

Zákaznické recenze AdWords

Jedním ze zdrojů recenzí je také Heureka. Kompletní seznam zdrojů hodnocení a popis principu fungování uvádí Google zde.

Nový skript pro snazší správu video kampaní

Google se snaží usnadnit vytváření a správu kampaní, jak jen je to možné. Nově dává k dispozici skript, který velmi zjednoduší vytváření video kampaní a jejich průběžnou správu. Skript je dostupný na tomto odkazu.

Remarketingové a vlastní seznamy publika lze nastavit na úrovni kampaně

Jedno z dalších usnadnění práce v podobě nové možnosti nastavení. „Díky seznamům zákazníků na úrovni kampaně lze také snadno měřit a měnit úpravy nabídek. Tyto operace není třeba provádět u jednotlivých reklamních sestav“ (zdroj).

Další novinky pro vás připravíme na začátku února 2017. Jste také zvědaví, co si pro nás Google a Seznam připraví?

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>