Kde jste: Hlavní stránkaNejsledovanější video na YouTube za rok 2009: Susan Boyle

Nejsledovanější video na YouTube za rok 2009: Susan Boyle

Vydáno v blogu Digitální marketing

Nejsledovanějším videem na webu YouTube se za rok 2009 stala hvězda britské reality show Britain’s Got Talent Susan Boyle a její předělávka písně I Dreamed A Dream. Toto video má přes 120 milionů zhlédnutí. Informuje o tom společnost Google na svém blogu.

 

Bezkonkurenčně nejlepší Susan Boyle

Susan Boyle tímto číslem překonává videa na dalších třech příčkách dohromady. Na druhém místě je video s názvem David After Dentist, které zobrazuje zmatené dítě po dentální operaci na zadní sedačce auta. Kameramanem videa, které za týden překonalo 5 milionů zhlédnutí a stalo se virálním hitem, byl otec Davida. Celkově má toto video za rok 2009 více než 37 milionů zhlédnutí.

Na třetím místě se umístilo video s názvem JK Wedding Entrance Dance, na kterém je opravdu bizarní taneční kreace svatebčanů před samotnou svatbou. Video zaujalo také pozornost firmy Sony, která vlastnila práva na doprovodnou píseň z videa od Chrise Browna. Společnost pak využila video k inzerci na stažení písně. Počet zhlédnutí tohoto videa se přehoupl přes 33 milionů.

Čtvrtý je trailer k filmu Nový měsíc, který dosáhl přes 31 milionů zhlédnutí a na pátém místě se umístila reklama na vodu Evian s kojenci na kolečkových bruslích, ta překonala hranici 27 milionů zhlédnutí.

Žebříček hudebních klipů

Z hudebních videí se na prvním místě umístil klip Pitbull – I Know You Want Me (přes 82 milionů zhlédnutí), následovaný Miley Cyrus – The Climb (přes 64 milionů zhlédnutí) a taktéž Miley Cyrus, ale s písní Party in The U.S.A (přes 48 milionů zhlédnutí).

O Susan BoyleSusan Boyle v semifinále soutěže Britain's Got Talent

Susan Boyle se narodila v roce 1961 ve Skotsku jako nejmladší z devíti dětí. Od té doby žije v Blackburnu. V současné době je svodobná a nezaměstnaná, jejím snem je být muzikálovou zpěvačkou ve stylu Elaine Paige.

Susan se přihlásila do třetího ročníku soutěže Britain’s Got Talent a zde ohromila porotu a všechny přihlížející neuvěřitelnou interpretací písně I Dreamed a Dream z muzikálu Les Miserábles (Bídníci).

Susan Boyle svým vystoupením rozmetala předsudky o vizuálně dokonalých hvězdách showbusinessu a v současnosti chystá smlouvu s nahrávací společností Sony Music. Do jisté míry ale jde o pozlátko lidovosti, marketing „lidové zpěvačky“ bude pečlivě podchycenou záležitostí, již teď jsou přísně hlídána její autorská práva. Důkazem může být i to, že ono nejsledovanější video nelze vkládat na jiné stránky. Podívat se na něj ale můžete zde.

 

Kompletní statistiky a žebříčky najdete na blogu společnosti Google, která YouTube vlastní.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>