Kde jste: Hlavní stránkaVýzkum: Češi navštěvují Facebook stále více, přijde jim kvalitnější

Výzkum: Češi navštěvují Facebook stále více, přijde jim kvalitnější

Vydáno v blogu Facebook, Social media marketing

Praha 8. prosince - 71 % Čechů chodí na Facebook častěji než před šesti měsíci. V porovnání s předchozím měsícem to je pak 33 %, kdežto 7 % chodí na Facebook méně (zbytek chodí stejně). Ukázal to výzkum internetové agentury RobertNemec.com prováděný přímo na Facebooku.

„Podnětem pro výzkum byla změna uživatelského prostředí Facebooku z konce října tohoto roku, kdy si mnozí uživatelé stěžovali, že Facebook opustí,“ říká Robert Němec, ředitel agentury RobertNemec.com. „Náš výzkum ale prokázal, že návštěvnost Facebooku z České republiky naopak stále stoupá.“

32 % respondentů označilo úroveň kvality obsahu Facebooku (příspěvky od ostatních, Stránky a Skupiny) jako stoupající, 47 % na stejné úrovni a 21 % klesají. Nejčastěji si uživatelé stěžují na nový vzhled a chyby ve funkčnosti.

Výzkum Facebooku

Výzkum Facebooku

Zajímavé jsou statistiky ohledně Skupin a Stránek, které se hojně užívají pro komerční účely. Výsledky však ukázaly, že zhruba 50 % uživatelů je fanoušky maximálně deseti Stránek (resp. členy maximálně deseti Skupin). „Zde mají firmy ještě velký potenciál nalákat uživatele, aby se staly fanoušky jejich Stránky na Facebooku,“ vysvětluje Němec. „Firmy s nimi pak mohou zadarmo každý den komunikovat.“

V zahraničí je tento způsob komunikace velmi běžný. Např. výrobce spodního prádla Victoria’s Secret má na Facebooku přes dva miliony fanoušků a prodejce kávy Starbucks přes pět milionů.

Přes sto Stránek či Skupin má v profilu pouze 14 % (resp. 3 %) uživatelů z České republiky. Nejčastěji jsou uživatelé fanoušky či členy čtrnácti Stránek a devíti Skupin. Průměrné hodnoty pak vycházejí na 46 Stránek a 21 Skupin, kde je uživatel fanoušek či člen.

Výzkum Facebooku

Mezi muži a ženami neukázal výzkum významný rozdíl v žádné měřené veličině. Výzkum probíhal od 13. 11. 2009 do 7. 12. 2009 prostřednictvým Facebooku a zúčastnilo se jej 523 respondentů (53 % žen, 47 % můžu) z České republiky. Oproti datům dodaných Facebookem byl vzhledem k pravidlům Facebooku podreprezentovaný vzorek lidí mezi 13 až 20 lety.

V případě zájmu vám můžeme dodat podrobnější výsledky a komentáře.

O RobertNemec.com

RobertNemec.com (www.robertnemec.com) je přední česká internetová agentura založená v roce 2001. Zaměřuje se na zvyšování efektivity podnikání na internetu. Mezi její klienty patří např. DATART, T-mobile, Orange SK, Pfizer, Mountfield, CzechInvest, Merck/MSD, Ministerstvo zahraničních věcí, České radiokomunikace, FujiFilm, AAA AUTO a desítky dalších.

Kontakt

Michal Prouza

+420 721 666 152

[email protected]

RobertNemec.com

Sokolská 4, 120 00 Praha 2

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>