Vytvoření a správa stránky na Facebooku

Jediné, co vás dělí od možnosti oslovit milióny potenciálních zákazníků, kteří tráví čas na sociálních sítích, je vytvoření firemní stránky na Facebooku.

Chcete-li být blíže svým stávajícím zákazníkům a získat nové, jsou pro vás sociální sítě, a Facebook především, ideální místo. Na žádné jiné sociální síti nenajdete více než 4 000 000 registrovaných Čechů, které můžete oslovit.

Abyste na Facebooku našli své fanoušky a zákazníky, musíte vytvořit kvalitní facebookovou stránku. Díky naší správě profilu můžete nejen šířit dobré jméno svojí společnosti a komunikovat její přednosti, ale také prodávat produkty či poskytovat zákaznický servis.

Se založením firemní stránky na Facebooku jsme již pomohli například společnostem Parfums.cz, avendro.cz, Barceló a dalším. Při správě profilu eshopu s dámskou módou avendro.cz se nám již ve třetím měsíci podařilo dosáhnout kladné návratnosti investic.

To stejné můžeme udělat i pro vás.

Proč je vytvoření firemní stránky na Facebooku důležité

Je důležité být tam, kde jsou vaši zákazníci. Nemáte-li facebookový profil, nevíte, co se o vás na sociálních sítích říká. Pokud nejste na Facebooku vy, může za vaši společnost založit profil kdokoli. Třeba takový, který se bude tvářit jako vaše oficiální prezentace. Veškerá komunikace o vaší společnosti bude závislá na cizí osobě. Nebudete mít pod kontrolou, jaký obsah stránka publikuje, jakým volí tón komunikace a jestli zvolený styl komunikace nepoškodí dobré jméno vaší společnosti.

Vytvoření stránky na Facebooku získáte možnosti:

 • Budovat brand vaší společnosti přesně v duchu vašich přesvědčení a zásad
 • Ukázat zákazníkům, že jste tu pro ně a komunikovat se zákazníky a získávat tak zpětnou vazbu. Díky tomu jim můžeme snadněji váš produkt přizpůsobit.
 • Poskytnout levně zákaznický servis, který je v dnešní době jednou z klíčových vlastností dobře fungující firmy.
 • Využít další prodejní kanál, kterým nabídnete svůj produkt či službu.
 • Zůstat v mysli zákazníků a být jim stále na blízku.
Příspěvek na Facebooku

Ukázka, jak lze získat objednávky na Facebooku ve spojení s vhodně vedeným zákaznickým servisem.

Co můžete vytvořením a správou stránky na Facebooku získat

Pouhé vytvoření stránky na Facebooku pro vás neznamená konkurenční výhodu. Sílu vaší firemní stránce dodá teprve dobře zvolená komunikace, promyšlená a do detailu vypilovaná obsahová strategie a maximální znalost vašeho publika. To vše podpoříte špičkově cílenou reklamou, která osloví přesně ty uživatele, které potřebujete. Reklama může jednak zvýšit povědomí o vaší společností, ale může být i dalším konverzním kanálem.

V oblasti digitálního marketingu působíme již od roku 2001, tedy 5 let před vznikem Facebooku. Nejsme agentura, která se zaměřuje pouze na marketing na sociálních sítích. Jsme schopni vám navrhnout jednotnou strategii napříč všemi digitálními kanály. Díky dlouholetým zkušenostem víme, co je při správě profilu důležité a na co se zaměřit, abyste vydělali více. Příkladem může být případová studie, jak jsme za 3 měsíce udělali z facebookového profilu avendro.cz akviziční kanál s kladnou návratností investic. Postaráme se o vás od založení firemní stránky na Facebooku, přes přípravu obsahu a správu reklam až po asistovaný zákaznický servis.

Před samotným založením stránky se vždy zamýšlíme, k čemu bude vaše stránka sloužit. Možná vám rozmluvíme, abyste si založili stránku o vaší firmě, a raději ji postavíme kolem některého vašeho produktu nebo značky. Či fiktivní postavy. Vždy si předem spolu s vámi stanovíme přesné a jasně měřitelné cíle.

Nezakládáme firemní stránku na Facebooku za účelem získání co největšího počtu fanoušků. Vaše stránka bude hýřit aktivitou a vtáhne vaše fanoušky do dění. Rozhodně vám neslíbíme tisíce fanoušků. Umělé nakupování fanoušků vám totiž spíše uškodí. Daleko důležitější je pro nás reach (dosah příspěvků) a váš zisk. Povedlo se nám připravit příspěvek, který měl organický dosah více než 800 000 uživatelů, což bylo o 2 000 % více, než měla samotná stránka fanoušků. Díky vysokému dosahu našich příspěvků se můžeme zaměřit na další klíčovou metriku – engagement (míru zapojení fanoušků) a tím zvýšit viditelnost důležitých prodejních příspěvků.

Jedním příspěvkem můžeze organicky dosáhnout na statisíce uživatelů.

 Jedním příspěvkem můžete organicky dosáhnout na statisíce uživatelů.

Na co se při správě firemního profilu zaměřit

Facebook neustále tlačí organický dosah níže a níže. Dle jedné z nejnovějších studií může být dosah stránky pouhá 2 %. Zvolením vhodné kombinace prodejních a zajímavých příspěvků se nízkého dosahu bát nemusíte. Vždy máme dopředu přichystanou vhodnou obsahovou strategii, které se držíme. Nic neděláme bez rozmyslu: držíme se publikačního plánu, který nám schválíte. U svých klientů dosahujeme organického dosahu příspěvků přes 20 %, mnohdy i daleko více.

Ukázka organického dosahu příspěvku u stránky s 4 500 fanoušky.

Na facebooku nekomunikujeme jednosměrně. Cílem je vtáhnout fanoušky do aktivit na vaší facebook page. Musíte přesně vědět, ke komu mluvíte a nabídnout takový obsah, se kterým se ztotožní, který ho bude zajímat a bude pro něj přínosný. V naší agentuře si nejdříve uděláme průzkum vaší cílové skupiny, a to buď formou dotazníkového šetření nebo i focus group. Investice do poznání vašeho zákazníka se vám několikanásobně vrátí. Navíc takto získaná data nemusí sloužit pouze pro komunikaci na Facebooku.

Poradíme si i s vytvořením vhodných záložek na Facebooku nebo pro vás můžeme připravit originální soutěž či aplikaci, která vám přinese nejen větší aktivitu na stránce a více fanoušků, ale hlavně nové zákazníky. Přichystáme vhodné reklamy a vše skloubíme dohromady tak, aby to dokonale fungovalo a přineslo vám kýžený výsledek.

Ukázka jak může vypadat záložka na Facebooku.

Jak při vytváření stránky na Facebooku postupujeme

 • Zjistíme, jestli je pro vás založení firemní stránky na Facebooku výhodné. Možná vám rozmluvíme, abyste si založili stránku o vaší firmě, a raději ji postavíme kolem některého vašeho produktu nebo značky, či fiktivní postavy.
 • Vytvoříme obsahovou strategii a připravíme kompletní obsah.
 • Vypracovanou strategii vám dáme na schválení. O nic víc se starat nemusíte.
 • Komunikace na vašem firemním profilu probíhá na základě vámi schváleného publikačního plánu.
 • Sbíráme data a vše detailně analyzujeme.
 • Držíme se cílů, které s vámi vydefinujeme.
 • Na základě nasbíraných dat navrhujeme další postup komunikace například i s možností využití jiných kanálů a vytvoření tak synergického efektu vedoucímu ke zvýšení výkonnosti.

V čem se liší naše správa profilu oproti konkurenci

RobertNemec.com Konkurence
Zkušenosti V oblasti digitálního marketingu se pohybujeme již od roku 2001. Díky tomu jsme vám schopni poskytnout komplexní řešení vašich digitálních aktivit. Nevytváříme jen obsah, ale připravíme pro vás i reklamy. Vše skloubíme pro dokonalý výsledek. Připravíme pro vás jednotnou strategii napříč různými digitálními kanály. Většina agentur vznikla v posledních letech a nedokáží pojmout celou oblast digitálního marketingu. Nabídnou vám pouze správu profilu, ale již nedokáží poskytnout kvalitní podporu PPC, emailingu a dalších nástrojů, aby byla vaše komunikace, co možná nejjednotnější a nejúčinnější.
Správa profilu Řídíme se předem stanovenou strategií a publikačním plánem. Vše máme dopředu pečlivě promyšleno a připraveno. Známe vašeho zákazníka, protože si před samotným vytvořením strategie uděláme důkladný průzkum cílové skupiny. Většinou neprovádí detailní průzkum cílové skupiny a komunikační strategii volí spíše šablonovitě než individuálně (pakliže tedy publikační a obsahová strategie vůbec existuje).
Vedení zákaznického servisu Postaráme se o vyřizování dotazů a povedeme za vás zákaznický servis na Facebooku. Podle průzkumu se cítí 55% uživatelů frustrovaně, pokud se jim dostane strojové odpovědi, kterou již dříve viděli. Proto na každý dotaz vždy odpovídáme individuálně a ke vší spokojenosti zákazníka. Menší agentury nemají čas, aby mohli detailně monitorovat aktivitu na vašem profilu. Může se pak stát, že namísto spokojeného zákazníka získáte negativní referenci.
Cena Cena začíná na 17 500 Kč od 1000 Kč/měsíc

Klienti

 • Zámek Loučeň

Přijďte na školení

Nenechte si ujít náš základní kurz Marketing na Facebooku a dalších sociálních sítích. Dozvíte se, jak pracovat s komunitou fanoušků, jak prezentovat vaši značku, firmu a produkty či služby tak, abyste udrželi pozornost a přízeň fanoušků a přiměli je k nákupu.

Kurz je zaměřený ze dvou třetin na Facebook, který sociálním médiím stále dominuje a nabízí nejširší možnosti využití. Zbytek kurzu je věnovaný dalším populárním sítím jako je Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn a další.

Ještě nemáte účet na Facebooku? Svěřte se do našich rukou

Chcete vědět, co vaši zákazníci doopravdy potřebují? Chcete jím být na blízku a ukázat jim, že tu jste pro ně a ještě na tom vydělat?

Vyplňte, prosíme, nezávazně níže uvedený formulář. Zkontaktujeme vás a pobavíme se o vaší situaci. Následně vám předložíme nezávaznou nabídku na vytvoření a správu stránky na Facebooku.