Kde jste: Hlavní stránkaMarkéta Hávová

Markéta Hávová

Markéta Hávová

Junior konzultant

Telefon +420 730 891 646

Markéta je lingvistický guru. Zmákla gramatiku sanskrtu, vystudovala jazykovědu a je zarytou obdivovatelkou kognitivního vědce Noama Chomského.

Vzdělání

Když se Markéta v 15 letech přestěhovala do Brna, nechala za sebou statek plný koček, prasat, býků a vskočila rovnou do městského života. Navštěvovala Integrovanou střední polygrafickou školu, kde si osahala celé odvětví polygrafie a později důkladněji i klasický tisk (má dokonce dvě maturity). Aby zůstala v kontaktu se svojí vášní ke slovům a psaní, pokračovala na Filozofickou Fakultu Masarykovy univerzity, kde vystudovala magisterský obor Obecná jazykověda.

Jako řada nadšenců do onlinu absolvovala Markéta Digisemestr, během kterého se lépe seznámila se SEO. Právě tehdy se stalo, že podlehla významnému SEO vlivu lektora v tričku s malými červenými autíčky. Markéta od mala psala – vždy a všude. Plné šuplíky povídek a imaginární dopisů byly skvělým tréninkem k další kariérně.

Baví jí brouzdání po SEO čtení jako Vyhledavace.info, na sociálních sítích sleduje Marka Prokopa (a samozřejmě čte Tyinternety a legendární Jak psát web). Mimo vzdělávací literaturu s oblibou prokrastinuje nad knihami magického realismu.

Zkušenosti

Markéta si vyzkoušela řadu oblastí digitálu v rámci Digisemestru, ale SEO pro ní opakovaně slavilo prvenství. “Věřím jenom na organické výsledky vyhledávání,” komentuje s úsměvem Markéta, která v SERPu vždy scrolluje až na přirozené výsledky.

V únoru 2015 začala pracovat pro SportObchod.cz jako copywriter. Navzdory tomu, že sama aktivně nesportuje, se projevovala na jiných frontách – především v rámci interního marketingu. Markéta ráda dělá věci v kontextu tak, aby přinášely co největší užitek. Copy jí poprvé přivedlo k termínu „klíčová slova”. Protože jako studovaná lingvistka ví, jak funguje kategorizace jazyka v lidském mozku, myšlenka vyhledávání na základě klíčových termínů jí nadchla.

Ve svém profesním bádání se zajímá o generativní gramatiku, konkrétně generativní syntax. Studium jazyka je její velkou vášní.

Práce v RobertNemec.com

Markéta se věnuje primárně SEO. Ať už jde o analýzy, návrhy nebo marketingová doporučení, dokáže odhadnout kontext klientovy potřeby a přijít s řešením, které jeho web vyhoupne o příčku výš.

Markéta se zvládne domluvit anglicky, Lotyšsky, a její specialitou je znalost gramatiky sanskrtu. (Stará pověst říká, že každá žena, která dokáže číst dévanágarí, oslepne – Markéta ovšem na obrazovku nemžourá. Zatím.) Mimoto umí řídit traktor, maluje obrazy, kreslí a umí šít i háčkovat.

Miluje experimentální divadlo i klasickou literaturu (její srdcovkou je Orwellovo 1984), zbožňuje film Spalovač Mrtvol a občas se potlouká po hudebních fesťácích (Trutnoff).

Podívejte se na Markétu na LinkedIn.

 • Odbornost

  • seo
 • Stravování

  • všežravec
 • Technologie

  • mám windows
  • mám android
 • Osobnost

  • noční sova
 • Víno/pivo

  • pivo

LinkedIn

Přechozí Další

Značky, kterým pomáhal/a