Kde jste: Hlavní stránkaPavel Šíma v MarketingSalesMedia: Budeme mít čtyři Facebooky?

Pavel Šíma v MarketingSalesMedia: Budeme mít čtyři Facebooky?

|

Marketingový konzultant Pavel Šíma z agentury RobertNemec.com, který připravuje pro klienty úspěšné marketingové strategie, se v pondělním vydání MarketingSalesMedia věnuje trendům, které můžeme očekávat v digitálním marketingu během následujících měsíců.

Pavel Šíma  poukazuje na stále silnější tendenci tříštění populárních aplikací na kousky, a toto tříštění v nejbližší měsících zachvátí nejen i Facebook a Google+, ale tento trend se bude rozšiřovat i dál.

„Velcí hráči pochopili, že co platí u webdesignu, se dá přenést do appdesignu, a právě nastolují trend, jehož dopady za pár let uvidíme všude: Už žádné superaplikace s myriádou funkcionalit. Namísto toho bude vznikat čím dál víc jednodušších appek zaměřených na jednu konkrétní činnost,“  píše Pavel Šíma.

Co z toho plyne pro digitální agentury?

„Když za námi přijde klient a řekne „chci, aby moje firma měla aplikaci,“ je naší svatou povinností mu to rozmluvit. Spolu s klientem musíme identifikovat potřebu, kterou uživatelé (zákazníci) mají, a kolem ní (ne kolem klientovi firmy či produktů) aplikaci postavit,“ píše v článku Šíma, který mimo jiné nedávno připravil návod na to, jak se vyvarovat špatné SEO agentuře.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter: