Kde jste: Hlavní stránkaJaké jsou novinky v internetové reklamě? Pavel Šíma v pořadu Trendy na Českém rozhlase

Jaké jsou novinky v internetové reklamě? Pavel Šíma v pořadu Trendy na Českém rozhlase

| , ,

Jak se změnil svět marketingu a reklamy za posledních 5 let? Jak dnes vypadá práce markeťáka a dá se vůbec dělat reklama bez sociálních sítí a internetu?  O tom s moderátorem Michaelem Rozsypalem a dalšími hosty diskutoval v pořadu Trendy náš přední marketingový konzultant Pavel Šíma.

Pavel v agentuře RobertNemec.com vytváří pro klienty marketingové strategie a plánuje multikanálové kampaně.

Podle jeho slov se v oblasti internetového marketingu vše vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí, což je také velká výzva pro marketéry. Co fungovalo před půl rokem, může dnes být jenom zbytečné plýtvání peněz.

„Nedávná studie SPIRu tvrdí, že z celkových výdajů na reklamu jde do oblasti internetu 19,4 %. Za zmínku stojí příklad z oblasti české politické reklamy, tedy ze sektoru, který bývá tradičně považován spíše za konzervativní. Loni politické strany za kampaně do Poslanecké sněmovny investovaly do internetové reklamy mezi 10–40 % nákladů vytyčených na kampaně. To už je poměrně signifikantní číslo,“ konstatuje Šíma.

Marketéři už dnes dokáží cílit reklamu nejen na základě vašeho věku, zájmů, rodinného stavu nebo podle toho, jaké stránky navštěvujete a co si na nich prohlížíte.

„Brzy tato zacílená reklama přijde i do rádií a televizí nebo billboardů. V zahraničí s tím probíhají různé experimenty. Každý bude dostávat reklamu přesně zacílenou na svou osobu. V praxi by to mohlo vypadat tak, že si na webu budete prohlížet e-shop a následně v rádiu po cestě do práce na dotyčný e-shop uslyšíte reklamu,“ říká o vývoji internetového marketingu Pavel Šíma.

Diskusi na Českém rozhlase si můžete poslechnout zde 

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu