Kde jste: Hlavní stránkaO využití Facebooku pro firemní podnikání na Finexpert.cz

O využití Facebooku pro firemní podnikání na Finexpert.cz

|

Portál finexpert.e15.cz publikoval článek o komerčním využití sociální sítě Facebook. V článku se k odborným tématům vyjadřoval Robert Němec, ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com.

Článek uvádí konkrétní rady a tipy, jak prezentovat vlastní firmu na Facebooku. Momentálně má Česká republika 3 200 000 uživatelů, čímž nabízí obrovský potenciál pro správný zásah vaší cílové skupiny. Nejdříve je nutné uvědomit si, zdali je Facebook skutečně vhodný marketingový nástroj pro firmu s ohledem na její oborové zaměření.

Pokud se rozhodnete Facebook využít, článek vám poradí, jak správně vytvořit reklamu, jak ji efektivně zacílit a jaký způsob platby za PPC reklamu se vám vyplatí. Na Facebooku se cílí velice snadno. Můžete reklamu směřovat lokálně, podle věku, zájmů uživatelů, podle vzdělání a dalších mnoha faktorů. V článku se dozvíte, které firmy Facebook využily efektivně a které nikoliv.

Propagace na Facebooku ale nespočívá jen v placené reklamě. Základ tvoří stránky, které musí mít chytlavý obsah a přesvědčit stávající i potenciální fanoušky o kvalitě obsahu. Musíte vycházet z předpokladu, že uživatelé na Facebook chodí za zábavou. Jedině zajímavá a aktuální stránka bude pro fanoušky přitažlivá.

Na vašich FB stránkách přidávejte novinky, odkazy na váš web, nahrávejte obrázky, videa, reklamy a informujte o soutěžích a slevách. Na stránkách můžete také zveřejňovat pozvánky na vaše akce a školení. Naopak je potřeba promyslet tvorbu nejrůznějších aplikací. Ty mohou návštěvníka otrávit a navíc se vám finančně nemusí vůbec vyplatit.

Na závěr se dozvíte, pro které konkrétní obory je a není vhodné investovat do prezentace na Facebooku. Jako bonus je uvedeno několik typů pro propagaci na internetu, jako jsou např. Google mapy pro lokální SEO. Celý článek si můžete přečíst na portálu finexpert.e15.cz.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu