Kde jste: Hlavní stránkaAmatérsky vedená PPC kampaň prodělává

Amatérsky vedená PPC kampaň prodělává

|

Pro redakci TTG odpovídal Petr Hajda na otázky, zabývající se problematikou marketingu ve vyhledávačích …

Google zřizuje funkci svého country managera, což bude mít zřejmě zásadní důsledky. I takřka bez reklamy realizuje třicet procent provozu na vyhledávačích, při reklamě jeho podíl pravděpodobně výrazně vzroste. Redakce TTG se zajímala, jak posílená pozice Google ovlivní český turistický byznys. Proto kontaktovala některé společnosti, jež se zabývají marketingem ve vyhledávačích. Tomáš Hájek

Oslovení odborníci se shodují, že cestovní ruch je jedním Z nejsilnějších oborů v internetovém marketingu. Hodně cestovních kanceláří a agentur je on-line, rozvíjí se e-shopping. Nicméně pořád jsou rezervy značné a rýsuje se významný prostor pro opravdu účinně vedené, cílené a finančně efektivní marketingové strategie v internetových vyhledávačích.

Daleko víc než dosud budou muset cestovní kanceláře či agentury věnovat pozornost profesionálně odvedeným optimalizacím pro vyhledávače (SEO) či profesionálně vedeným reklamním kampaním ve vyhledávačích, pracujících na principu pay-per-click (PPC).

V zásadě si oslovení odborníci myslí, že Google a Seznam s jejich PPC systémy AdWords a Sklik se budou dobře doplňovat.

Podle Petry Větrovské se Dobrý web věnuje jak správcovství jednotlivých webů v rámci SEO a PPC, tak i pořádání vzdělávacích kurzů pro firmy, které se chtějí při marketingu na vyhledávačích přidržet samosprávcovství.

Zajímavé je to, že daleko více pozornosti PPC věnují cestovní agentury než cestovní kanceláře. Lidí z cestovního ruchu by prý v publiku mělo být daleko víc.

Celkový trend ke samosprávcovství potvrzuje i Petr Hajda z RobertNemec. com. Především velké firmy mohou dovolit zaplatit správce své placené reklamní kampaně na vyhledávači. Pro menší agentury je únosné,
pokud si PPC spravují sami, ale vydají určité prostředky na efektivní proškolení.

Petra Větrovská, Petr Hajda i Michal Krutiš ze společnosti h1 se shodují v tom, co stačilo dnes, nemusí stačit zítra. Amatérsky dělaná PPC strategie prodělává.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu