Kde jste: Hlavní stránkaČeská mincovna je již dva roky spokojeným klientem RobertNemec.com. Obrat celého eshopu za tu dobu vzrostl o 40 %

Česká mincovna je již dva roky spokojeným klientem RobertNemec.com. Obrat celého eshopu za tu dobu vzrostl o 40 %

Spolupráce začala na podzim roku 2013. „Agenturu jsme si nejdříve prověřili na jednom konkrétním úkonu - správě PPC kampaní ve vyhledávačích. Během prvních dvou měsíců vzrostl obrat z tohoto kanálu 14x a poměr nákladů na média klesl na pětinu. To nás přesvědčilo.“ uvádí marketingový manažer České mincovny Lukáš Jokl.

Po úspěšném začátku agentura převzala starost o většinu kanálů online marketingu České mincovny, konkrétně o:

 • placenou reklamu ve vyhledávání v AdWords a v Skliku (PPC),
 • displayovou reklamu na Facebooku,
 • správu zbožových srovnávačů Zboží.cz, Heuréka.cz, srovname.cz, hyperzbozi.cz, hledejceny.cz,
 • textový a obrazový remarketing (retargeting).

Celkem agentura RobertNemec.com odvádí pro Českou mincovnu stovky hodin prací za rok. Z historických důvodů si Česká mincovna ve své správě ponechala emailový marketing a správu facebookového profilu; o klasické offline PR se jí potom stará PR agentura Omnimedia, se kterou na podpoře větších projektů spolupracujeme.

Dlouhodobá spolupráce je pro klienta výhodná

Kromě pravidelné správy online kanálů přichází agentura s dalšími podněty na vylepšení celkového marketingu. Za dva roky spolupráce jsme například:

 • provedli rozsáhlý marketingový výzkum čítající čtyři Focus Groups a stovky respondentů dotazníkového šetření, který identifikoval hlavní segmenty zákazníků České mincovny a poskytl desítky nápadů na vylepšení celkového marketingu,
 • poskytli komplexní onlinovou podporu, když se Česká mincovna stala partnerem soutěže Nejchytřejší Čech v České televizi,
 • připravili několik landing pages pro konkrétní vysoce prodávané produkty,
 • uvedli medaile Karla Gotta na německý trh,
 • nadesignovali stovky bannerů,
 • otestovali prodejnost retailového bankovního produktu pro domácnosti,
 • vyzkoušeli výkon různých typů displayové a RTB reklamy,
 • změnili podobu produktových stránek,
 • a provedli další kroky, které si klient kvůli konkurenci nepřeje uvádět.

Výsledkem spolupráce je navýšení celkového obratu eshopu o 40 %. V zisku to bude ale ještě více. V průběhu spolupráce jsme totiž zjistili, že Česká mincovna prodává produkty s velmi rozdílnou marží. Jedna skupina produktů ji má mnohonásobně vyšší než druhá.

Na to jsme okamžitě reagovali. Produkty jsme v Google Analytics rozdělili do dvou specifických segmentů vysokomaržového a nízkomaržového zboží a prodejnost jsme začali sledovat odděleně.

„Díky tomu jsme potom mohli celý online marketing zaměřit více na podporu vysokomaržových produktů, což vedlo k mnohem většímu zisku při zachování úrovně marketingových investic,” komentuje tah account manažer Pavel Šíma, který se o klienta po celou dobu spolupráce stará.

„Agentura nám rozumí a přináší skvělé obchodní výsledky,“ říká klient

„Na lidech z agentury RobertNemec.com si nejvíce vážíme profesionálního přístupu, schopnosti naslouchat našim požadavkům a pružně reagovat na vývoj trhu.

O výsledcích však nejvíce hovoří čísla, a to je jeden ze stěžejních důvodů, proč jsme se rozhodli s agenturou uzavřít dlouhodobý kontrakt. 

Formát takto intenzivní spolupráce se nám osvědčil i z hlediska efektivity. Agentura měla za dobu trvání spolupráce možnost naší společnost i produkt důvěrně poznat, což nám nyní šetří čas a náklady při zadávání práce. Není třeba složitě vysvětlovat situaci, lidé z agentury ji dobře znají a jsou tak schopni sami přicházet s nejlepšími řešeními i s novými nápady, kam naši společnost dál posunout.

Díky tomu, že většinu kanálů máme u jedné agentury, nám navíc odpadá starost s koordinací více subjektů. 

I po tak dlouhé době je navíc agentura stále aktivní a téměř na každém meetingu přichází s nápady, co dalšího bychom mohli v digitálním marketingu podniknout.“

lukas-jokl-orez
Lukáš Jokl   
marketingový manažer České mincovny   

Na základě dobré zkušenosti se Česká mincovna po roce a půl spolupráce rozhodla s agenturou RobertNemec.com uzavřít dlouhodobý kontrakt na dobu neurčitou.

Doporučte tento článek přátelům

Pavel se staral o klienty jako Saxo Bank, Česká mincovna, Vykupto.cz, Barceló Palace Hotels, Bibby Financial Services, London Theatre Direct, Evropská databanka, Socialbakers, Dáme Jídlo a další. Pro klienty vymýšlel strategie a koordinoval multikanálové kampaně.

[contact-form-7 id="728" title="Příspěvek - Rychlý kontakt"]
Pavel Šíma

Pavel Šíma
Chief Business Development Officer