Kde jste: Hlavní stránkaTereza Králová

Tereza Králová

Tereza Králová

Graphic Designer & UX Consultant

Telefon +420 731 742 851

Terka je umělecká duše každým coulem – dokáže vdechnout život prázdnému plátnu jen za pomoci myši, vektorů, pixelů a nástrojů nejen ze skupiny Adobe. Je pro ni hračka vymyslet bannery či printy a stejně tak s lehkostí zvládá UX návrhy či vytváření kreativních konceptů. Smysl pro estetiku trénuje především při grafice, ale uplatňuje ho také při fotografování. Věří, že krása je často ukryta ve funkční jednoduchosti.

Vzdělání

Během navštěvování základní umělecké školy si Terka vyzkoušela různé druhy technik kreslení, malby a jiných uměleckých technik, což ji ovlivnilo i při výběru střední školy. Volba padla na Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jihlavě, kam podala hned dvě přihlášky: Malba a ilustrace a Reklamní tvorba. Svým uměleckým nadáním se jí podařilo dostat na oba dva obory, přičemž byla dlouhou dobu skálopevně přesvědčená, že si zvolí cestu ilustrací. V den zápisu však otočila o 180 stupňů a přihlásila se na Reklamní tvorbu. Během studia si osvojila práci s grafikou, videem, fotografií a dalšími technikami, které je možné využít nejenom v reklamě.

Po střední škole její kroky následovaly do brněnské jazykové a překladatelské školy, kde se soustředila na zdokonalování svých znalostí angličtiny.

Na vysoké škole se hlouběji ponořila do oboru, který byl jejímu srdci blízký už od útlého věku a úspěšně dokončila bakalářské studium oboru Uměnovědná studia na Masarykově univerzitě. Už v průběhu studia Terku grafika nejen nesmírně naplňovala, ale také si našla místo i v jejím profesním životě, když jí začaly přicházet první poptávky a nabídky na spolupráci.

Zkušenosti

Terka na střední škole vyhrála ocenění za nejlepší ročníkovou praktickou maturitu, v rámci které na téma Duopacking vytvořila imaginární značku čaje MiscereTea. Během střední školy poprvé navštívila DesignBlok v Praze, který od té doby ani jednou nevynechala. Věří, že tato výstava v ní zažehla lásku k českým značkám a designu.

Kromě grafiky začala časem experimentovat s fotografováním svateb, lidí, přírody, jejího psa (čtěte: vlka), společenských akcí či produktů. K fotografování měla Terka vždy blízko, a tak se díky intenzivnímu cvakání závěrky, přirozenému talentu a zkušenostem z pouhého koníčku stala časem skutečná vášeň.

V roce 2017 se vydala jako dobrovolník do španělského národního parku Sot de Chera ve Valencii, kde stavěla posezení, podílela se na vytváření orientačního systému a stloukala – ano, čtete dobře – dřevěná hnízda pro netopýry.

Práce v RobertNemec.com

Terka srší neotřelými nápady a všem ochotně pomůže s převedením vizuální představy do reality svým precizním grafickým zpracováním. Nejčastěji pro naše klienty tvoří webovou a tiskovou grafiku, bannery pro display, sociální sítě či vizuální identity značek. Hravě se zhostí organizace focení zaměstnanců a jindy oslní klienty dechberoucími produktovými fotografiemi. Její práce působí čistě, moderně a ke každému zadání přistupuje originálně, ráda vyposlechne všechna klientova přání a vnese do nich originalitu.

Jejími návrhy nezřídka prostupuje žlutá barva, kterou zbožňuje a je schopna ji lišácky prosadit úplně všude, aniž by si toho kdokoliv všiml. Velmi ráda využívá ilustrace, které ve spojení s grafikou vdechnou výslednému návrhu netradiční vizuál. Většinu času tráví s programy Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign a Xd.

Jestliže byste s ní chtěli rozpoutat nekonečnou debatu, zmiňte před ní jejího oblíbeného umělce Andyho Warhola. Kromě toho zbožňuje také stolní hru Dostihy a sázky. Pátá hodina ranní je běžný čas, kdy Terka uzavírá svoji vítěznou partii. Společně s dalšími kolegy vytvořila obdobnou verzi této hry ze světa marketingu nesoucí název Prokliky a tasky.

S chutí si opakovaně přečte Obraz Doriana Graye od Oscara Wilda nebo Kraď jako umělec od Austina Kleona. Když překypuje energií a má elánu na rozdávání, sahá po oborových vzdělávacích knihách a když se potřebuje odreagovat, v polici s knihami vyhledává romantiku nebo drama. Miluje víno, cestování a chození po horách. Doma má čtyřnohou ochranku jménem Darco, který se nápaditě podobá vlku. Terka sice tvrdí, že si ho domů nepřivezla z žádného horského dobrodružství, ale kdo ví.

 • Odbornost

  • user experience (ux)
  • grafika a design
 • Stravování

  • všežravec
 • Technologie

  • mám mac
  • mám iphone
 • Osobnost

  • noční sova
  • ranní ptáče
 • Víno/pivo

  • víno

Přechozí Další

Značky, kterým pomáhal/a

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci

Chcete být chytřejší?

Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.