Kde jste: Hlavní stránkaJak nám VyVolení, Big Brother a Crazy Frog znásobili návštěvnost

Jak nám VyVolení, Big Brother a Crazy Frog znásobili návštěvnost

Vydáno na blogu SEO a PPC ve vyhledávačích

Občas si hraji. Optimalizuji jen tak, pro radost. Nyní jsem si pohrál s optimalizací na Crazy Frog, VyVolení a Big Brother.

Takovéto optimalizaci nikdy nevěnuji mnoho času, tak hodinku či dvě. Zde jsou výsledky:

Dlouhodobý průměr návštěvnosti našeho webu je 720 návštěvníků (visitors) denně (to jen aby ostatní agentury mohly tiše závidět :-)). Však nám také web generuje velký obrat.

Upozorňuji, že to jsou přímé návštěvy webu, ne že někde zobrazujeme reklamní kampaň (jako např. že někde zobrazujeme banner nebo pop-up) a daný soubor taháme a počítáme do návštěv našeho webu. Dále nemáme nikde žádné kampaně, které by nás propagovaly.

Ovšem začal jsem si hrát. Nejprve jsem vytvořil článek Crazy Frog: videoklip a vyzváněcí tón ke stažení jako příklad moderního marketingu. Pak jsem si řekl, že bych si mohl vyzkoušet i optimalizovat na výrazy vyvolení a big brother. Ne přímo na hlavní výrazy (to by mi zabralo více než dvě hodinky), ale na některé „postranní“. Ty vám totiž stejně vždycky přivedou více návštěvníků než hlavní výraz.

Proto jsem sepsal optimalizovaný článek VyVolení – reality show soupeří s Big Brother i online.

VyVolení a Big Brother útočí

V pondělí 29. srpna 2005 jsme měli návštěvnost 1 441 návštěvníků, unikátních IP adres bylo 1 045. Z toho 382 návštěvníků přišlo z vyhledávačů na článek Crazy Frog: videoklip a vyzváněcí tón ke stažení jako příklad moderního marketingu a 189 přišlo z vyhledávačů na článek VyVolení – reality show soupeří s Big Brother i online.

V noci na 30. srpna 2005 Seznam provedl update výsledků – a můj optimalizovaný článek VyVolení – reality show soupeří s Big Brother i online vyhodil na první místa na mnoho výrazů.

Na výraz crazy frog jsme se na Seznamu vyšplhali na druhé místo (zde ale bohužel nevím kdy, zda-li to bylo již před aktualizací).

Mimochodem, chodí nám denně několik žádostí, abychom jim poslali vyzvánění Crazy Frog na mobil. Pokud by tento článek četl nějaký distributor log nebo vyzvánění do mobilů, ať mi napíše na [email protected]. Přeci jenom, 400 potenciálních zákazníků denně je škoda nevyužít.

Po updatu Seznamu přišlo 30. srpna 2005 z vyhledávačů na článek o vyvolených přímo 1258 návštěvníků, na crazy frog 421. Mimochodem, přišli na něj i ti, kteří hledali i věci spojené s výrazem big brother.

Když si to spočtete, zjistíte, že na „normální“ business výrazy k nám chodí přes vyhledávače zhruba 125 lidí denně. Tak „malý“ počet je dán tím, že jsou nyní stále prázdniny. Až se všichni vrátí z dovolených, zvedne se to na dlouhodobou úroveň.

Podíly vyhledávačů

eMerite vydalo nedávno lehce metodologicky nesmyslnou statistiku podílů vyhledávačů v ČR. Taky bych mohl vydat podobně nesmyslnou statistiku – kdybych např. uvedl vlastní web. Prosím, nedělejte z toho žádné závěry, nemá to valnou vypovídací hodnotu.

Přístupy z vyhledávačů na náš web 29. srpna 2005:

Vyhledávač Počet návštěv z vyhledávače za den
Seznam 601
Google 77
Atlas 32
Zoohoo 4
Jyxo 4
Yahoo! 2
Tiscali 2
MSN Search 1
Celkem 723

Přístupy z vyhledávačů na náš web 30. srpna 2005:

Vyhledávač Počet návštěv z vyhledávače za den
Seznam 1 705
Google 71
Atlas 22
Jyxo 5
Centrum.cz 5
Zoohoo 3
Tiscali 2
Yahoo! 1
MSN Search 1
Celkem 1 815

Korelace sledování pořadu VyVolení a Big Brother a návštěvnosti

29. srpna jsme zaznamenali zajímavý úkaz. Klasicky má návštěvnost dva vrcholy: dopoledne a odpoledne. 29. srpna 2005 to ale vypadalo jinak:

Graf návštěvnosti 29. srpna 2005 - když sledujete pořady VyVolení a Big Brother

O den později se však již návštěvnost „usadila“.

Graf návštěvnosti 30. srpna 2005 - když sledujete pořady VyVolení a Big Brother

Vysvětlení je pravděpodobně toto: můj uvedený článek je první na Seznamu na výraz vyvolení online a druhý na big brother online. 29. srpna lidé chtěli sledovat oba pořady online (především nově Big Brothera). A tak chvíli bloudili po webu, než zjistili, kde to je. Navíc večerní návštěvnost 30. srpna je zhruba stejná jako 29. srpna – jenom byl větší nápor přes den. A tak se návštěvnost vyrovnala.

Průběh vyhledávání je zhruba tento: dopoledne lidé vyhledávají události z minulého dne, pokud neviděli sestřih. Odpoledne hledají drby. Večer hledají online vysílání. V průběhu a po skončení vysílání si vyhledávají podrobnosti k jednotlivým účastníkům a účastní se on-line diskuzí.

Že by v Česku nastal čas pro day trading?

P. S. Kdyby chtěl někdo využít našich služeb v oblasti optimalizace pro vyhledávače a být první na takováto atraktivní slova, neváhejte využít některý z našich kontaktů.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci