Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskSEO – optimalizace pro vyhledávače od nejzkušenějšíchSearch Engine Marketing (SEM) – váš efektivní marketing ve vyhledávačích

Search Engine Marketing (SEM) – váš efektivní marketing ve vyhledávačích

80 % českých uživatelů internetu denně na webu vyhledává vaše služby a produkty. Pomůžeme vám oslovit je a zvýšit tak váš zisk.

Cílem SEM je zvýšit váš zisk prostřednictvím vyhledávačů jako je například Google nebo Seznam. V nich uživatelé každou minutu vyhledávají právě vaše produkty a služby.

Podle údajů Českého statistického úřadu používá více než 80 % uživatelů v České republice internet k vyhledávání informací o zboží a službách. Proto se vyplatí na internetu svoje služby nabízet.

Výhodou SEM je, že je vysoce cílený na výkon a návratnost investic. Veškeré náklady tedy máte pod kontrolou.

SEM lze rozdělit na dvě oblasti:

 1. optimalizace pro vyhledávače (SEO),
 2. placená reklama ve vyhledávačích, standardní platební model je platba za klik (PPC).

Nejčastěji se využívá kombinace obou metod.

První fakturu za SEM služby jsme vystavili 11. března 2002. Pracovali jsme například pro firmy jako parfums.cz, SEVT, DATART, T-mobile, Orange nebo Saxo Bank.

Proč je SEM důležitý

SERP

Díky SEM oslovujete publikum, které se o vaše produkty a služby již zajímá. Nemusíte je tedy přesvědčovat jako v jiných formách reklamy. Stačí jim nabídnout to, co chtějí.

Musíte se ovšem vhodně odlišit od konkurence. Díky tomu bude váš marketing ve vyhledávačích efektivní.

Jaký je rozdíl mezi SEO a PPC

SEO – optimalizace pro vyhledávače

SEO je proces úpravy stránek, rozšiřování obsahu a zvyšování popularity webu s cílem lepší dohledatelnosti v přirozených (neplacených) výsledcích vyhledávání.

Plusy

 • Neplatíte za proklik na váš web, tj. za každého návštěvníka, který přijde z vyhledávače.
 • Nefunguje efekt „vypnutí kampaně“, tj. i když web přestanete optimalizovat, návštěvníci budou stále z vyhledávačů chodit (dokud vás ale například nepředstihne konkurence). Přesto však doporučujeme v SEO dlouhodobou práci.
 • Vhodné pro dlouhodobé kampaně.

Minusy

 • První výsledky se projeví v řádu týdnů až měsíců.
 • Delší návratnost investice.

PPC – placená reklama ve vyhledávačích

Jde o cílené inzerování konkrétních stránek webu ve výsledcích vyhledávání. Standardní forma je platba za každý proklik (PPC je zkratka pay per click).

Plusy

 • Má okamžitý efekt, stačí nastavit kampaně a reklamy se ihned zobrazují.
 • Snadná měřitelnost výkonu kampaní. Víte, kolik jste investovali a kolik vám kampaně vydělávají.
 • Vhodné i pro krátkodobé kampaně.
 • Platíte pouze za proklik reklamy, nikoli za zobrazení.

Minusy

 • Kampaň funguje pouze po dobu, kdy za ni platíte.
 • Kampaně nemají žádný „dojezd“, tj. po vypnutí přestanou přivádět nové potenciální zákazníky.

Co díky SEM získáte

 1. Vytvoření strategie, která bude založena na vašich primárních byznys cílech (zvýšení obratu, maximalizace zisku, posílení povědomí o značce atd.).
 2. Optimalizaci webu podle pravidel vyhledávačů, obsahovou strategii a plán pro získávání zpětných odkazů.
 3. Vytvoření a správu kampaní na základě dat z analytických, statistických a technických nástrojů. Věříme datům a nedáváme na první dojmy.
 4. Konzultanta, který má zkušenost s řízením reklamy ve vyhledávačích a optimalizací pro vyhledávače z velkých mezinárodních nebo menších lokálních projektů a zná nejefektivnější postupy.
 5. Vytvoření reklam ve vyhledávačích, které vedou k přímým prodejům vašich služeb a produktů.
 6. Silné zaměření na výkon všech kampaní, které spravujeme. Děláme vše pro to, aby byly vaše kampaně vždy ziskové. V rámci SEM se zaměřujeme jak na marketing na Googlu, tak na Seznamu.

Jak postupujeme při marketingu ve vyhledávačích

Každou marketingovou kampaň, kterou naše agentura vytváří a spravuje, nejdříve detailně naplánujeme. Bez jasného plánu (přesto, že jej v budoucnu často upravujeme) není možné postupovat.

Volba strategie

Na základě konzultace s vámi připravíme strategii, podle které budeme pokračovat. To znamená, že určíme, v jakém poměru se bude klást důraz na SEO a placenou reklamu ve vyhledávačích.

Analýza klíčových slov

Vždy je důležité zjistit, jak vaši potenciální zákazníci vyhledávají produkty a služby, které nabízíte. Uděláme detailní analýzu těchto slov a budeme s nimi dále v rámci SEM pracovat.

V případě optimalizace pro vyhledávače (SEO) následuje:

Úpravy webu – on-page faktory

Technická kontrola webu včetně případné změny informační architektury a vytvoření nových cílových stránek na základě analýzy klíčových slov. Úpravy stávajících stránek a tvorba nového obsahu.

Získávání zpětných odkazů – off-page faktory

Zpětné odkazy, které směrují na váš web jsou jedním z důležitých faktorů, které berou v ohled při řazení výsledků ve vyhledávačích.

Připravíme takovou strategii, která bude v souladu s celkovou marketingovou koncepcí a pravidly vyhledávačů tak, aby vám nehrozila penalizace.

V případě placené reklamy ve vyhledávačích následuje:

Media plán

Připravíme plán reklamní kampaně, který pro vás bude maximálně efektivní: osloví přesně ty, které potřebujete, tak, aby to bylo co nejúčinnější a aby to nestálo víc, než je nezbytně nutné.

Tvorba reklamních textů

Reklamy ve vyhledávačích jsou z velké části textové. Spolu s vaším webem se uživatelům zobrazí 19 i více vašich konkurentů. Proto musí být reklama natolik přesvědčivá, aby váš potenciální zákazník kliknul právě na vás.

Řízení reklamní kampaně

Na základě media plánu řídíme vaše kampaně ve vyhledávačích. Podle typu kampaně sledujeme každou hodinu, každý den nebo minimálně jednou týdně:

 1. zda se reklama zobrazuje vaší cílové skupině,
 2. zda reklama oslovuje vaši cílovou skupinu a ta na ni kliká,
 3. zda je reklama efektivní v závislosti na financích, pozici, místě, času a vaší konkurenci,
 4. zda reklama vede k nákupnímu rozhodnutí,
 5. do jaké míry se reklamy podílí na marketingové atribuci.

Pokud zjistíme, že některý z výše uvedených bodů lze vylepšit, okamžitě upravujeme kampaň. Může jít změnu nebo testování nových reklamních textů, snížení nebo zvýšení rozpočtu atd.

Umíme také pomocí skriptů automaticky v reklamních textech měnit například počet zbývajících kusů produktu, dny do konce trvání akce apod. Snižujeme vám tak náklady na správu kampaní a zvyšujeme efektivitu.

V čem se lišíme od konkurence?

RobertNemec.com Konkurence
Specialisté na marketing ve vyhledávačích Máme specialisty, kteří se každý den věnují pouze jednomu oboru. Služebně nejstarší konzultant se věnuje SEM od roku 2002. Má nedostatek specialistů a tým s velkou fluktuací.
Zaměření na výkon Hlavní metrikou je pro nás pouze váš zisk. Vše ostatní tomu 100% podřizujeme. Konkurence vám bude nabízet nesmyslné metriky jako je garance prvních pozic ve vyhledávačích nebo vysokou návštěvnost. Důležité jsou však návštěvy, které na vašem webu udělají požadovanou akci a vydělají vám.

Chcete si nechat vypracovat SEM strategii?

Vyplňte, prosíme, nezávazně níže uvedený formulář. Zkontaktujeme vás a pobavíme se o vaší situaci. Následně vám předložíme nezávaznou nabídku na strategii SEM.

Jsme otevřeni výběrovým řízením.

Pro jaké značky jsme SEM dělali

 • okay.cz
 • pfizer
 • Vykupto.cz
 • Orange
 • Zámek Loučeň

Přijďte na školení

Chcete-li se zorientovat v problematice optimalizace pro vyhledávače, navštivte náš SEO Workshop. Martin Šimko s vámi projde potřebnou teorii a poté se věnuje přímo vašim projektům, webům, dotazům a problémům. Dozvíte se, jak udělat pořádnou analýzu klíčových slov nebo techniky, jak vyzrát na Google i Seznam.