Kde jste: Hlavní stránkaDokážeme vám zvýšit ziskOmnichannel marketingInternetový marketing, který vám vydělává

Internetový marketing, který vám vydělává

Velká část internetových projektů selhává proto, že nemá zvládnutý internetový (online) marketing. Z našich zkušeností vyplývá, že internetový marketing je pro váš úspěch na internetu to nejpodstatnější.

Internetový marketing jako celek je mnohem důležitější než pouhý webdesign, pouhá optimalizace pro vyhledávače (SEO) nebo pouhá PPC reklama.

Co je online marketing?

Online marketing je součástí marketingu. A marketing znamená, řečeno slovy Sergia Zymana, „Prodávat mnohem častěji více zboží většímu množství zákazníků a utržit za to více peněz.“ Obecně tato definice platí i pro online marketing – aktivity pro podporu růstu tržeb se odehrávají v internetovém prostředí. Výčet těchto činností čtěte níže.

Když internetový marketing nefunguje

U online projektů se většina chyb udělá na začátku. Firmy, které nemají zvládnutý internetový marketing se nejčastěji dopouští následujících chyb:

 1. neznají přesně své cíle,
 2. mají nerealistické cíle,
 3. neznají dostatečně své zákazníky, neví, co zákazníci chtějí, jak a kolik jsou za to ochotni zaplatit,
 4. podceňují konkurenci,
 5. přeceňují své síly,
 6. nemají vyřešené interní fungování firmy a logistiku.

Výsledek je v lepším případě nízký zisk. V horším případě velká ztráta.

Online marketing znamená především realizaci

Nápadů z oblasti internetového marketingu je mnoho. Horší je realizace. Dokonale zvládnutá praktická část rozhoduje o tom, zda bude váš internetový marketing úspěšný.

Jak vypadá internetový marketing u nás

 1. analýza situace,
 2. analýza vaší firmy,
 3. průzkum/výzkum trhu,
 4. vytvoření strategie (segmentace, zacílení a positioning/pozicování),
 5. branding (budování značky),
 6. marketingový mix,
 7. mediální plánování,
 8. tvorba webu,
 9. testování,
 10. marketingové aktivity
 11. public relations (PR) aktivity
 12. reklamní aktivity,
 13. měření, kontrola a vyhodnocování,
 14. kontinuální marketing.

Co odlišuje náš internetový marketing od konkurence

 1. Strategický marketing. Nebudeme vám nabízet jenom marketingový mix, podlinkovou nebo nadlinkovou komunikaci či branding. Naším cílem je pomoci vám i s tím nejdůležitějším: se strategickým marketingem. Ten zahrnuje segmentaci, zacílení a pozicování vaší značky.Jestliže nevíte, na koho se zaměříte, jestliže své zákazníky detailně neznáte a jestliže nevíte, jakou hodnotu jim budete nabízet, jsou všechny taktické prostředky (jako je např. reklama) mnohem méně účinné.
 2. Tvrdě přemýšlíme. Marketing vyžaduje špičkové mozky, kteří budou skutečně tvrdě přemýšlet nad vašimi problémy. Najímáme ty nejlepší – kteří pak řeší vaše problémy.
 3. Komplexní přístup. Neposkytujeme jenom několik služeb. Náš internetový marketing pokrývá kompletní spektrum služeb (full-service). Pokud se ve vaší firmě představí nepříjemná telefonistka nebo je produkt nekvalitní, pak jsou všechny peníze do té doby vynaložené na získání zákazníka „vyhozené z okna“.Pracujeme na všech frontách, aby byl zákazník s produkty (zbožím i službami) našich klientů naprosto spokojen .
 4. Zaměření se na váš zisk. Při každé naší činnosti se ptáme: „Opravdu tohle našemu klientovi vydělá?“ a „Nešlo by udělat něco, co by klientovi vydělalo ještě více?
 5. Fakta. Nespoléháme se na dojmy a názory. Internetový marketing nepojímáme jako umění, ale jako exaktní vědu (v tomto směru sdílíme stejný názor jako David Ogilvy, Philip Kotler anebo Sergio Zyman). Testujeme, měříme a produkujeme skutečná fakta a konkrétní výsledky.
 6. Zkušenosti. Naši lidé se pohybují v oblasti marketingu od roku 1994. Za tu dobu víme, co funguje a co nefunguje.
 7. Vzdělání. Klademe důraz na neustálé vzdělávání se. Naši pracovníci vystudovali nebo studují na vysokých školách informační studia, psychologii, marketing, masmédia nebo žurnalistiku.
 8. Kreativita. Připravíme vám takové strategie a taktické postupy, které vám umožní vydělat mnohem více než vaší konkurenci.
 9. Specializace. Každý náš pracovník je specializován na jinou oblast, které rozumí. Díky tomu můžeme vytvářet a realizovat špičkové marketingové projekty.
 10. Internet jako prostředník. Internet pojímáme jako marketingový prostředek, ne cíl.

Chcete vidět, jak vypadá náš internetový marketing v praxi?

Získejte školení zdarma

Všichni naši klienti mohou navštěvovat školení z naší nabídky dle vlastního výběru zdarma.