Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Marie Štouračová, Vedoucí konzultantského týmu,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

SEO novinky – září 2017

SEO novinky – září 2017

Pokud stránka není v cache Google, nemusí to znamenat žádný problém

John se vyjadřoval k dotazům ohledně cache Google. Pomocí operátoru “cache” můžete zobrazit poslední záznam vyrovnávací paměti Google k příslušné URL.

I mně se poměrně často stává, že stránka ve vyrovnávací paměti není, nebo nelze zobrazit. Dle Johna to nemusí znamenat žádný problém – může se to stávat. Můžeme také někdy zjistit, že stránka v cache vrací stavový kód 404. To jednoduše znamená, že asi nastal jednorázový technický problém při ukládání dané stránky do vyrovnávací paměti.

John nedoporučuje pomocí tohoto zobrazení hledat nějaké technické chyby na dané stránce. Stránka v cache ukazuje čisté HTML, ale ne skutečnou podobu, jak robot načítá stránku.

Záleží na rychlosti načítaní sitemapy?

Dle Johna nezáleží na rychlosti načtení sitemapy. Pokud se sitemapa načte, přestože pomaleji, tak je vše v pořádku a nemělo by to mít žádný negativní dopad.

Google testuje zobrazování telefonního čísla i mimo USA výsledky vyhledávání

Rank Ranger zaznamenal, že Google v organickém vyhledávání testuje zobrazování telefonního čísla pod konkrétním výsledkem vyhledávání i mimo Ameriku (údajně se jedná o Malajsii, Spojené království, Austrálii a Itálii).

Možná se tedy můžeme těšit na nový prvek ve výsledcích vyhledávání.

Dle diskuzí zatím není jasné, čím je zobrazování čísla zapříčiněno – např. některé stránky, u kterých se objevuje, mají strukturovaná data, jiné ne.

 

 

Aktualizování data vydání starého článku je starý trik

John na Twitteru okomentoval jednu starší taktiku pro získání (udržení) dobré pozice článku ve vyhledávačích – aktualizování starého data vydání na nynější datum. Jedná se o starý trik, který by údajně neměl fungovat. Přirozeně Google ví, kdy byl článek vydán, a kdy byl změněn.

Podle mého, změna data vydání je určitým indikátorem a může mít v některých případech efekt i dnes. Před několika měsíci jsem prováděla testování featured snippets. V rámci něj byly vydány krátké články definic marketingových termínů. Když bylo datum článku aktuální, úryvek se ve featured snippetu objevil. Jakmile jsem datum změnila na nějaké z minulosti (několik měsíců zpět), úryvek z daného článku z featured snippetu zmizel.

Poté jsem změnila datum zpět na aktuální (nynější v té době) a článek byl opět součástí featured snippetu :-). Toto je specifický případ, pouze však chci naznačit, že datum publikace hraje roli a manipulace s ním evidentně může mít také reálný dopad.

Nedoporučuji toto provádět, zejména u obsahu, kde skutečné datum hraje roli a vypovídá o aktuálnosti – z uživatelského hlediska je vhodné mít v článku pravdivé datum vydání.

Vnímá Google odkazy v Disavow file pro distancování jako spamové?

Pokud na váš web vede mnoho spamových zpětných odkazů, od kterých se chcete distancovat (máte-li strach, že by odkazy mohly mít negativní dopad na SEO), můžete využít tzv. Disavow file.

Na Twitteru se řešilo, zda Google seznamy odkazů z různých Disavow file vnímá jako zdroj spamových stránek. Tak by přítomnost URL v tomto souboru mohla negativně ovlivnit hodnocení dané URL ve výsledcích vyhledávání. Jelikož každý může do svého Disavow file přidat jakékoliv URL, touto cestou by tak bylo možné také komukoliv uškodit.

Gary to okomentoval, že k tomuto nedochází – soubor pro distancování se od zpětných odkazů využívají pouze k danému distancování – URL v souboru neposuzují.

Pokud přepínáte web na HTTPS protokol, udělejte to pro celý web najednou

John se v hangoutu zmínil, že při přechodu na HTTPS je vždy lepší tuto změnu provést na všech stránkách webu najednou. Naopak tedy nedoporučuje změnu realizovat postupně např. po jednotlivých sekcích. To může způsobit, že roboti Googlu budou změny déle zpracovávat. Pokud provedete vše zároveň, bude robotům jasné, o jakou změnu se jedná a čeho se týká.

 

Marie Štouračová

Marie Štouračová

Marie vedla konzultantský tým a je odborník na všechny fáze a činnosti v rámci SEO. Ráda hledá využití nových inovativních řešení. Klientům pomáhala s PR a uvažovala nad jejich směřováním z pohledu strategického marketingu a propojení všech marketingových kanálů tak, aby to dávalo smysl.

LinkedIn | @marie_sto

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci