Kde jste: Hlavní stránkaZvyšte konverze díky novince v panelu Google My Business – SEO novinky srpen 2017

Zvyšte konverze díky novince v panelu Google My Business – SEO novinky srpen 2017

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

V Google My Business panelu nyní můžete potenciální zákazníky přivést přímo na cílovou stránku objednávky a v obrázcích mobilního vyhledávání jsou nyní štítky specifikující typ obrázku. Další SEO tipy a novinky ze srpna 2017 čtěte níže.

V Google My Business panelu nyní můžete potenciální zákazníky přivést přímo na cílovou stránku objednávky a v obrázcích mobilního vyhledávání jsou nyní štítky specifikující typ obrázku. Další SEO tipy a novinky ze srpna 2017 čtěte níže.

Do profilu Google My Business nyní můžete přidat URL pro konkrétní akce

Do profilu nyní můžete přidat přímo odkazy na objednání, rezervace či nabídku. Tyto URL by se měly objevovat přímo v panelu Google My Business ve výsledcích vyhledávání. Uživatelé tak budou moci přímo navštívit sekci, která je zajímá – usnadní to cestu potenciálního zákazníka k akci. URL můžete označkovat UTM tagy a lépe tak měřit návštěvnost z tohoto zdroje.

Záleží však na konkrétním typu firmy, tato možnost není dostupná pro všechny.

(Zdroj obrázku)


Roboti Googlu mohou projít stránku o velikosti až několika stovek MB

Před několika lety Google oznámil, že robot prochází pouze ty stránky, které mají maximální velikost 10 MB. Nyní se limit rapidně zvýšil – Google může projít a indexovat i stránky, které mají několik set MB.

Je to sice hezké, je však stále nutné hledět na rychlost načítání a zajistit, aby se stránky načítaly do několika málo sekund (Google doporučuje 2 sekundy). S tím mohou mít takto velké stránky problém.

Dokument s doporučeními od Google z r. 2010 je stále relevantní

Asi někteří víte o publikaci Google – Search Engine Optimization Starter Guide, která vyšla v roce 2010. Podle mne je to povinná základní četba pro každého, kdo chce SEO alespoň trochu porozumět. Gary Illyes se na Twitteru vyjádřil, že doporučení v tomto dokumentu jsou stále platná.

Není se čemu divit, jelikož v publikaci naleznete základní principy SEO, které trvají. Není však na škodu si je připomenout.

Štítky v mobilních Google obrázcích

Google nyní zobrazuje v mobilních obrázcích štítky u obrázků, které patří k receptu, produktu nebo k videu. Také tímto způsobem označuje gify. Realizuje to na základě strukturovaných dat na stránce – pro recepty, produkty a videa. V případě gifů formát umí rozpoznat.

Důvody, proč Google nechce indexovat stránky interního vyhledávání

John Mueller na Twitteru vyjmenoval tři důvody, proč je nežádoucí indexovat stránky interního vyhledávání:

  1. Často se jedná o stránky nízké kvality,
  2. stránky jsou často prázdné,
  3. díky tomu se často jedná o tzv. soft 404.

Ještě bych k tomu dodala čtvrtý důvod: stránky interního hledání často generují duplicity – např. výpisy produktů, které jsou duplicitní s kategorickými stránkami.

Jaký důsledek má značka canonical a meta robots s hodnotou noindex na jedné stránce

John Mueller odpovídal na dotaz, jak se roboti chovají v případě, že najdou na jedné stránce značku canonical směřující na jinou URL společně s tagem robots noindex.

John odpověděl poměrně zmatečně a teoreticky. Tento problém může mít několik přístupů – díky canonical to může být signál, že roboti nemají indexovat obě URL. Na druhou stranu přítomnost obou značek může být chyba nebo snaha dát důraz na to, aby se stránka skutečně neidexovala.

Prakticky prý roboti skutečně canonical ignorují a respektují pouze zákaz indexace na dané stránce.

Na druhou stranu v komentářích odkazovaného zdroje si můžete přečíst, že někteří mají jinou zkušenost – Google přestal indexovat obě stránky.

Z mého pohledu je řešení jednoduše dávat si pozor a mít jasno v tom, jaké značky jsou na jednotlivých stránkách a pro jistotu hlídat, aby k takové situaci nedošlo.

Google spouští v androidí Google aplikaci a v androidím Chromu karusel videí s náhledy

Google oznámil spuštění náhledů na přehrávání videí ve video karuselu v mobilní aplikaci Google pro Android a prohlížeči Chrome pro Android.

Přehrávání videí se spustí při procházení karuselu jen při připojení na wi-fi.

Tuto funkci je možné povolit či zakázat v daných aplikacích, náhledy by tedy měly být k dispozici pouze v případě svolení uživatele.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci