Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Marie Štouračová, Vedoucí konzultantského týmu,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Prodloužený meta description, změny v Seznam.cz vyhledávání a další SEO novinky – listopad 2017

Prodloužený meta description, změny v Seznam.cz vyhledávání a další SEO novinky – listopad 2017

Google oficiálně prodloužil délku meta description v desktopových výsledcích vyhledávání a Seznam.cz po delší době přišel s několika novými typy výsledků vyhledávání. Přečtěte si další novinky z listopadu 2017.

Rich snippets se mohou zobrazovat i bez strukturovaných dat

John na Twitteru potvrdil, že zobrazování rich snippets není nutně podmíněno implementací strukturovaných dat. Takových případů je velmi málo, ale je to možné. Pokud chcete, aby se u vašich stránek rich snippets objevovaly, prvky na stránce určitě strukturovanými daty označte. Pravděpodobnost, že se snippety objeví i bez nich, je skutečně nízká.

Stránky, které nejsou připraveny na mobilní index, nebudou zatím nijak postihnuty

Gary Illyes na PubConu řekl, že stránky, které nejsou přizpůsobené mobilům, zatím nebudou přecházet do mobilního indexu. V minulém měsíci vyšla zpráva, že mobilní index se pomalu spouští. Pokud však vaše stránka ještě není přizpůsobená mobilním návštěvníkům, Google vám dá trochu více času a nebude ji přesouvat do nové mobilní verze indexu.

Google by měl brzy vydat shrnující článek o mobilním indexu a o tom, co by měly stránky splňovat.

Délka meta descriptions oficiálně prodloužena

V poslední době si Google hodně hrál s délkami meta descriptions. Často se objevovaly tyto popisy mnohem delší, než je doporučený počet znaků – cca 160. Google nyní oficiálně potvrdil, že tento prostor prodloužili, aby výsledky vyhledávání poskytly více informací na první pohled. Nynější průměrně zobrazovaná délka se údajně pohybuje kolem 230 znaků. Doporučený počet znaků Google oficiálně nezveřejnil. V praxi je to někdy více, někdy méně.

Podle mého zkoumání se však jedná pouze o desktopové meta descriptions. Na mobilech se objevují kratší texty, okolo 160-190 znaků. Dejte tedy pozor – pokud chcete využít plnou novou délku meta descriptions, mobilní návštěvníci uvidí popis zkrácený, nebo jej Google v mobilu vymění. Ke kontrole délky můžete při návrhu meta description využít např. tento nástroj od Spotibo.

V Google Trends nyní můžete zkoumat trendy vyhledávání nejen ve vyhledávači

Google přidal možnost v Google Trends zkoumat vyhledávání v obrázcích, Google nákupech, ve Zprávách, ale taky na YouTube. Nyní tedy můžete zkoumat data z více zdrojů.

Novinky v Seznam.cz vyhledávání

V Seznam.cz vyhledávání si údajně můžete hudbu pustit přímo z výsledků vyhledávání. Stačí vyhledat interpreta a název písničky a nad výsledky vyhledávání by se mělo objevit přímo spustitelné video, podobně, jako u některých výsledků vyhledávání na Google. Seznam tuto novinku zveřejnil na svém blogu. Testovala jsem a bohužel mi to nyní nefunguje.

Dále Seznam.cz na brandové vyhledávání konkrétních podniků začal ukazovat tzv. Firemní vizitky. Vzhledově se jedná v podstatě o totéž, co na Googlu nazýváme jako “local knowledge panel” na pravé straně výsledků. Zatím je tento typ výsledku dostupný jen v desktopovém vyhledávání a dle mého testování spíše pro větší podniky.

A opět podobně jako na Googlu Seznam.cz nyní zobrazuje v bočních informačních kartách informace a fotky o zvířatech a rostlinách. Zdrojem jsou Obrázky.cz a Wikipedie.

Marie Štouračová

Marie Štouračová

Marie vedla konzultantský tým a je odborník na všechny fáze a činnosti v rámci SEO. Ráda hledá využití nových inovativních řešení. Klientům pomáhala s PR a uvažovala nad jejich směřováním z pohledu strategického marketingu a propojení všech marketingových kanálů tak, aby to dávalo smysl.

LinkedIn | @marie_sto

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci