Kde jste: Hlavní stránkaObrázky z videí a strukturovaná data receptů v Google Images a další SEO novinky – červenec 2017

Obrázky z videí a strukturovaná data receptů v Google Images a další SEO novinky – červenec 2017

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

V Google obrázcích se nyní můžete prokliknout přímo na video nebo vidět detaily receptu a v Google Analytics již brzy budete moci pokládat dotazy přirozeným jazykem. Čtěte další červencové novinky z oblasti SEO.

Publikace 100 000 stránek najednou je z pohledu SEO OK

John odpověděl na dotaz, zda je v pořádku najednou vytvořit tak velké množství stránek. Údajně je to naprosto OK, problém může nastat pouze se serverem kvůli náhlému většímu průchodu stránek roboty. A naopak dle Johna postupné uvolňování stránek do indexu po menších dávkách může spíše uškodit (avšak nespecifikoval jak).

Dle mého názoru je toto trochu utopie, problém s indexací u větších webů může být a nejednou jsem se s tímto problémem setkala. Možná zveřejnění tak velkého množství stránek nezatíží přímo web z hlediska hodnocení Googlu, ale jsem si jistá, že problém s indexací (a pravděpodobně následně i s crawl budgetem) daných stránek zde rozhodně vznikne.

Tak jako tak, Seznam.cz má tyto problémy o poznání více než Google. Osobně nedoporučuji něco takového zkoušet – mohlo by z toho však vzniknout zajímavé testování.

Pro cílení na konkrétní zemi není třeba mít IP adresu dané země

Dříve Google cílil stránky dle domény a dle serveru, na kterém je web umístěný. V těchto dnech se John vyjádřil, že server již není podstatný indikátor, místo něj však zmínil nastavení cílení v Google Search Console. Důležitým ukazatelem je tedy doména nejvyšší úrovně (.cz, .co.uk apod.) a nastavení v Google Search Console.

Novinky v mobilním vyhledávání obrázků

Při vyhledávání receptů se po rozkliknutí obrázku zobrazí krátký popis a údaje o časové náročnosti, počtu porcí a ingrediencích – pokud jsou na stránce správně implementovány strukturovaná data.

 

Zároveň Google zveřejnil nový typ strukturovaných dat pro videa, které umožňují také zobrazování náhledových obrázků z videa. Po rozkliknutí obrázku jsou zde dostupné informace o videu s odkazem k přímému přehrání.

 

Google v USA spuští chatovací funkci prostřednicvím Google My Business

Firmy využívající Google My Business  budou moci v účtu zapnout chatovací funkci. V local panelu nebo ve výpisu z map v SERPu se tak uživateli objeví možnost odeslat firmě zprávu a v reálném čase komunikovat.

Google Analytics vám poskytne přímou odpověď na přímé otázky

Běhěm následujících týdnů byste měli v Google Analytics vidět novou funkci – Ask Analytics Intelligence. Anglicky se můžete zeptat otázkou, např.: “How many new users did we have from organic search on mobile last week?” a Google Analytics vám na základě otázky zobrazí odpovídající data či graf.

Update měření průměrných pozic v Search Console

V polovině července Google provedl update měření nižších pozic, toto měření by nyní mělo být přesnější. Přirozeným důsledkem může být snížení nebo zvýšení průměrných pozic v tomto období. Pokud jste tedy zaznamenali změny od této doby, je pravděpodobné, že se jedná o změnu měření a reálně ke změně pozic nedošlo.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci