Kde jste: Hlavní stránkaNový typ strukturovaných dat, možnost vytvořit si web v Google My Business a další SEO novinky – červen 2017

Nový typ strukturovaných dat, možnost vytvořit si web v Google My Business a další SEO novinky – červen 2017

Vydáno na blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Google spouští nový typ výsledku vyhledávání s volnými pracovními pozicemi – se strukturovanými daty sem můžete dostat své nabídky zaměstnání. Dále Google připravil v Google My Business možnost rychle naklikat jednoduchý web pro vaši firmu. Přečtěte si další novinky ze světa SEO a vyhledávání, které přinesl červen.

V Search Console je k dispozici reporting obtěžujících reklam

Pokud na vašem webu máte reklamy, můžete nyní zkontrolovat v Search Console, zda jejich umístění a počet není příliš obtěžující, a tedy není v rozporu s doporučeními Googlu. Report naleznete v sekci Web Tools → Přehled spokojenosti s reklamami. Je zde rozdělený náhled pro desktopovou a mobilní verzi. Google tuto novinku oznámil zde.

Podstatně nižší crawl rate oproti počtu stránek nemusí nutně znamenat problém

John na Twitteru odpověděl na dotaz ohledně nízkého crawl ratu (počtu stránek procházených roboty) oproti reálnému počtu stránek webu. Nemusí se nutně jednat o nic špatného. Některé stránky se jednoduše nemění tak často a nejsou natolik zajímavé, aby je roboti procházeli často.

V Evropě roste výskyt Featured Snippets

V evropských výsledcích vyhledávání byl v průběhu června zaznamenán prudký nárůst výskytu tzv. Featured Snippets. Pro Česko nejsou data k dispozici, ale např. v případě Dánska údajně došlo k nárůstu o 200 %, v případě Polska o 56 %. Odhaduji však, že i u nás dochází k postupnému nárůstu a předpokládám, že počet Featured Snippets bude čím dál vyšší.

Google My Business představil Website Builder

Website Builder nyní bude běžnou součástí účtu Google My Business. Každý, kdo zatím nemá svoji webovou stránku si ji tak jednoduše na pár kliknutí muže s pomocí tohoto nástroje vytvořit, a to dokonce přes smartphone. Pro web si můžete zvolit doménu a lze do něj vložit i reklamy.

Report výskytu Featured Snippets v Google Search Console v nedohlednu

Ačkoliv Google testoval beta verzi reportingu výskytu Featured Snippets v Search Console (u vybraných účtů), k plnému spuštění této funkce v nadcházející době nedojde. Gary Illyes se zmínil, že nadřízení tuto funkci neshledávají natolik užitečnou, aby ji plně zpřístupnili.

Přesun hodnoty webu při přesměrování na novou doménu může trvat i 3 měsíce

Gary Illyes se vyjádřil, že Googlu může trvat i 3 měsíce, než se vypořádá s přesunem většího webu na novou doménu. Od Googlu dříve padla informace, že by takový přesun měl trvat zhruba 2 týdny, Gary však řekl, že u větších webů je to reálně mnohem déle. Z praxe asi většina z nás ví, že takový přesun skutečně může trvat až několik měsíců – je však dobré mít tuto informaci i přímo ze strany Googlu.

Přesun separátní mobilní verze webu na responzivní udělejte před spuštěním mobilního indexu

John odpověděl na dotaz ohledně migrace separátní mobilní verze na subdoméně na responzivní. Doporučil toto uskutečnit přes spuštěním mobilního indexu. Jelikož po jeho spuštění bude mobilní verze brána jako primární, bude nahlíženo na přesun jako na klasickou migraci webu, při které dochází k delší migraci signálů. Nyní se mobilní verze de facto neindexuje (stále je desktopová verze primární), tudíž by přesun neměl být po této stránce problém.

Nemusíte spěchat, Google neustále spuštění mobilního indexu odkládá, poslední termín spuštění byl definován jako “nyní jsme několik čtvrtletí před spuštěním – nastane někdy v roce 2018” :-).

Google plně spouští nový typ výsledku vyhledávání nabídky práce a strukturovaná data pro její označení

Pokud na webu nabízíte volné pracovní pozice, můžete je nyní označit novým typem strukturovaných dat. Brzy by se měl na vyhledávací dotazy ohledně hledání práce zobrazovat speciální typ výsledku, který bude sdružovat pracovní pozice z různých webů.

Více si můžete přečíst zde.

Nové funkce ve vyhledávání Seznam.cz

Zatímco Google realizuje nové typy výsledků vyhledávání (volné pracovní pozice) a vyvíjí platformu pro tvorbu jednoduchého webu, Seznam pro nás připravil nové featury ve vyhledávání.

Přes Seznam si nyní můžete vyhledat svoji zásilku, ale také si např. přeložit slova do morseovky, což se vám dle Seznam blogu jistě bude hodit na letní dovolenou: “Třeba teď pro nadcházející dovolené můžete ocenit PSČ míst, převod měn nebo překlad morseovky.”

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

  1. Pekný prehľad noviniek. Najviac ma zaujal ten tool v searche console, s informáciami o hodnotení reklám a akurat to testujem a celkom čudná navigácie je v tom robená – dlho mi trvalo, kým som prišiel nato ako to prepnuť na inú doménu a ešte ďalšia vec, že som zvedavý za ako dlho sa tam zobrazia nejaké výsledky – pretože zatiaľ mi pri všetkých doménach svieti – neskontrolované..

  2. Pěkný den, Miroslave,
    ano, jelikož je to novinka, asi bude chvíli trvat, že tam výsledky naběhnou. Dívala jsem se na to na několika webech, a také u nás zatím nedošlo ke kontrole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci

Chcete být chytřejší?

Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.