Kde jste: Hlavní stránkaPřípadová studie Smart Dating: Nárůst návštěvnosti díky SEO o 787 %

Případová studie Smart Dating: Nárůst návštěvnosti díky SEO o 787 %

Dosáhli jsme meziročního navýšení návštěvnosti o 787 %, což převýšilo náš původní plán.

Smart Dating

Projekt rychlé seznamky Smart Dating oslovil naši agenturu ve svých počátcích v srpnu 2010. Pomocí SEO (optimalizace pro vyhledávače) jsme zvedli relevantní návštěvnost webu na tisíce návštěv z vyhledávačů týdně.

Projekt Smart Dating

Smart Dating je projekt zprostředkovávající seznamovací večery, kde lidé mohou poznat nové přátelé či partnery pomocí techniky tzv. “speed dating”. Projekt je unikátní v tom, že se svým způsobem snaží o prolnutí virtuální seznamky s reálným seznamováním.

V praxi funguje tak, že se člověk prostřednictvím internetu zaregistruje na stránkách smart-dating.com, vyplní o sobě základní údaje a přihlásí se na termín, který mu vyhovuje. V reálu se pak sejde 12 párů, které mají vždy 5 minut na seznámení.

Velmi důležité je, že za speed dating se platí 550 až 690 Kč za jeden večer. Cílení tedy není na každého, ale na ty, kteří jsou ochotni tuto částku zaplatit.

Podle průzkumů se jedná o jeden z nejefektivnějších způsobů seznámení. Hlavním důvodem je to, že tyto akce jsou organizované, díky čemuž se podle názoru účastníků vytrácejí nepříjemné chvilky ticha během jednotlivých krátkých schůzek. Také zde není nutno nikoho odmítnout z očí do očí.

Zakladatelé agentury Smart Dating chtěli se svým projektem seznámit co nejširší skupinu lidí, kteří na internetu hledají potenciální partnery či nové způsoby seznámení. Proto se rozhodli obrátit se na naši digitální agenturu RobertNemec.com a optimalizovat své stránky pro vyhledávače.

Cíle

Cílem projektu bylo především

  1. Přivést stránky www.smart-dating.cz na první příčky vyhledávačů na relevantní klíčová slova.
  2. Zajistit stránkám stabilně narůstající počet návštěvníků z vyhledávačů. (Za 12 měsíců zvýšit počet návštěvníků za měsíc o 778 % oproti prvnímu měsíci. Poměřovali se noví návštěvníci.)
  3. Návštěvnost musela být vysoce relevantní, tedy konverzní. Nezajímali nás návštěvníci, kteří hledají seznamku, ale návštěvníci, kteří jsou ochotni zaplatit 550 až 690 Kč za jeden seznamovací večer.

Do návštěvníků se počítaly všechny návštěvy z přirozených výsledků vyhledávání, kromě těch, které obsahují slovo “smart” (toto slovo je firemní brand a stránky se na něj umisťují na prvních místech i bez optimalizace).

Jak jsme postupovali

Prvním bodem postupu v projektu byla analýza klíčových slov. Poté, co byla určena nejvíce konverzní klíčová slova, byla navrhnuta optimální strategie a dlouhodobý plán růstu počtu návštěvníků.

Jak jsem již zmínili, slova musela být vysoce konverzní. Nezajímala nás slova jako seznamka. Tato slova nepřináší konverze a navíc jsou drahá. Naše agentura musela udržet rozpočet na extrémně nízké úrovni, což se nám také podařilo.

Průběžné výsledky byly sledovány pomocí nástroje Google Analytics.

Při optimalizaci stránek pro vyhledávače byly využity metody linkbuildingu – budování kvalitních zpětných odkazů z externích stránek a on-page optimalizace webových stránek www.smart-dating.cz.

Výsledky

  • Během prvních šesti měsíců se dosáhlo více než dvojnásobného počtu návštěv oproti původnímu plánu.
  • Celkový počet návštěv převýšil požadovaný plán o devět procentních bodů, tedy dosáhl meziročního navýšení návštěvnosti o 787 %.

Graf růstu návštěvnosti během prvních šesti měsíců práce na projektu.

Shrnutí

S pomocí optimalizace pro vyhledávače se nám podařilo pro klienta Smart Dating přivést na web větší počet návštevníků, než klient plánoval. Výhodou oproti PPC jsou z dlouhodobého hlediska podstatně nižší náklady na jednu konverzi.

Máte-li také zájem o zvýšení návštěvnosti z vyhledávačů, můžete kontaktovat naši digitální agenturu.

Doporučte tento článek přátelům

Chcete, aby vám Lukáš Pokorný poradil? Kontaktujte ho na [email protected].

[contact-form-7 id="728" title="Příspěvek - Rychlý kontakt"]
Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný
Vedoucí konzultantů