Kde jste: Hlavní stránkaNárůst organické návštěvnosti o 95 % během 6 měsíců jenom díky SEO – a k tomu zvýšení obratu o 132 %

Nárůst organické návštěvnosti o 95 % během 6 měsíců jenom díky SEO – a k tomu zvýšení obratu o 132 %

Zvýšení organické návštěvnosti o 95 % v meziročním srovnání – to je výsledek šestiměsíční spolupráce agentury RobertNemec.com a předního prodejce divadelních vstupenek v Anglii, London Theatre Direct.

LTD

O London Theatre Direct

London Theatre Direct (LTD) jedním z hlavních prodejců divadelních lístků ve Velké Británii. Během 16 let svého působení prodala společnost miliony vstupenek. Mimo jiné je také členem organizace S.T.A.R. (The Society of Agents and Retailers).

Její obrat, měřeno cenou lístků, se pohybuje ve vyšších desítkách milionů liber za rok, tedy zhruba jeden a půl až dvě miliardy korun za rok.

Spolupráce mezi LTD a RobertNemec.com

Agentura začala pro společnost LTD pracovat v květnu 2014. Hlavní cíle optimalizace pro vyhledávače byly:

  • zvýšení organické návštěvnosti,
  • zachování (ideálně zlepšení) relevance návštěvnosti a konverzního poměru.

Mimo SEO se agentura věnovala optimalizaci konverzního poměru (CRO), placenému vyhledávání a digitální analytice.

Průběh spolupráce

Prvním úkolem agentury bylo vyřešit četné technické nedostatky. Jednalo se především o:

  • Nedostatečný počet zaindexovaných stránek ve vyhledávačích (Google, Yahoo ~ Bing),
  • duplicitní a podobný obsah,
  • pomalé načítaní stránek.

Hlavní SEO audit identifikoval nejpodstatnější technické slabiny a navrhoval řešení. Zatímco návrhy změn dostali do rukou developeři, agentura pokračovala analýzou klíčových slov, díky které lépe porozuměla co a jak ve vyhledávačích zákazníci LTD hledají. Analýza se zaměřovala nejenom na klíčová slova přinášející konverze, ale také na laterální obsah.

Díky poznatkům z analýzy navrhla agentura nové šablony pro titulky stránek a meta descriptions. To umožnilo optimalizaci na všechna zásadní klíčová slova.

Mimoto vytvořila agentura několik nových cílových stránek optimalizovaných na klíčová slova, které v informační architektuře webu chyběla.

Vyhledávače jsou každým dnem chytřejší a jednou z důležitých věcí je označení obsahu tak, aby měl sémantický význam pomocí strukturovaných dat. Vyhledávače díky tomu porozumí významu textu a Google dokáže zobrazit rozšířené výsledky vyhledávání (rich snippets) rovnou ve výsledcích vyhledávání (SERPu):

Navazující práce

Agentura připravila obsahový a link buildingový plán. Cíl byl jasný – poskytnout našemu publiku obsah, který ho zajímá a promovat ho co největšímu počtu lidí. Díky dobré práci copywriterů a propracované strategii existuje potenciál zvyšovat organickou návštěvnost webu i nadále.

Výsledky

První úspěchy se dostavily už po dvou měsících spolupráce. V SEO, jehož efekt se většinou projeví až po delší době, je takový výsledek mimořádný. Potvrzuje se, že technické SEO je v počáteční fázi projektu klíčové.

Počet vstupních stránek navštívených z přirozeného vyhledávání se zvýšil o 109 %.

Počet vstupních stránek z organické návštěvnosti je trefným indikátorem toho, jak si stránky ve vyhledávání vedou. Díky vyřešení správného indexování stránek ve vyhledávačích a dalších zlepšení na webu LondonTheatreDirect.com se rapidně zvýšil počet vstupních stránek z přirozené návštěvnosti.

Následující graf ukazuje počet vstupních stránek podle měsíců:

Počet vstupních stránek z organické návštěvnosti je skvělým ukazatelem dobrých SEO praktik. Červená křivka reprezentuje nárůst roku 2014 oproti předchozímu roku (modrá křivka).

Přirozená návštěvnost se zvýšila o 95 %

Během 6 měsíců se organická návštěvnost zvýšila o 95 %. Z hlediska SEO se jedná o perfektní výsledek.

Modrá křivka ukazuje počet návštěv z přirozeného vyhledávání v roce 2014. Oranžová reprezentuje data ve stejném měsíci roku 2013. Patrný je jak měsíční, tak meziroční nárůst.

Prodej se zvýšil o 132 %!

Největším úspěchem nebylo přivedení návštěvnosti, ale především skutečnost, že se jednalo o návštěvnost relevantní – lidi, kteří měli zájem koupit si lístky do divadla. Nezřídka se stává, že zvýšení návštěvnosti nemá na prodeje vliv – jelikož návštěvnost není relevantní. V našem případě dochází mimo zvýšení návštěvnosti také k nárůstu prodeje o 132 % (v meziročním srovnání).

Jakmile se projevili změny díky SEO konzultacím (cca po třech měsících), prodejnost se signifikantně zvýšila. Modrá křivka symbolizuje rok 2014 ve srovnání s rokem 2013 (oranžová).

Poznámka: Kvůli technické chybě v Google Analytics postrádáme data o prodeji v létě 2014. Proto je číslo výsledkem započítání pouze 4 měsíců (Září-Prosinec).

Shrnutí

Díky důkladné technické optimalizaci a SEO auditu byla agentura schopna vyřešit většinu nedostatků, které webové stránky měly. To mělo za následek zvýšení nejenom organické návštěvnosti, ale také počtu vstupních stránek z vyhledávačů.

Celkové zvýšení přirozené návštěvnosti v meziročním srovnání je 95 % – a to činí SEO největším zdrojem návštěvnosti. Přivádí celkem 43 % celkového objemu návštěvníků.

Prodej z přirozené návštěvnosti se za poslední rok zvedl o 132 %. I když nemůžeme zveřejnit přesné číslo, pomohli jsme navýšit obrat v přepočtu o stovky milionů korun.

Ve zkratce: podařilo se významně zvýšit návštěvnost z vyhledávání ať už v měsíčním, tak meziročním srovnání. Návštěvníci stránek představují relevantní publikum, což potvrzuje nárůst prodeje o 132 %. SEO aktivity pokračují s cílem vytváření nového kvalitního obsahu a odkazů.

Poznámka: Souběžně agentura pracuje také na optimalizaci PPC kampaní. Je důležité zmínit, že brandové kampaně do jisté míry pohlcují přirozenou návštěvnost. Přečtěte si také o tom, jak jsme rapidně zvýšili prodej z PPC při výrazném snížení ceny za konverzi.

Doporučte tento článek přátelům

Robert je CEO. Vymýšlím a pracuji na tom, aby se naši klienti dostali a udrželi mezi první čtyřkou na trhu.

[contact-form-7 id="728" title="Příspěvek - Rychlý kontakt"]
Robert Le Veneur

Robert Le Veneur
Ředitel
Telefon +420 608 888 310