Kde jste: Hlavní stránkaPřípadová studie: pomoc v SEO vystřelila Nakupvakci.cz do TOP 10 českých slevomatů

Případová studie: pomoc v SEO vystřelila Nakupvakci.cz do TOP 10 českých slevomatů

Za půl roku práce na SEO jsme dosáhli nárůstu měsíční návštěvnosti o 250 % oproti stavu před zásahem.

Nákupvakci.cz

Spolupráce RobertNemec.com s Nakupvakci.cz probíhala od února 2012 do dubna 2014.

Nakupvakci.cz je slevový server zaměřený na wellness, pobyty, restaurace, ale i zboží. Nově nabízí také slevy na značkové oblečení, hodinky a šperky. Na začátku roku 2011 začínal na 146. místě ve velké konkurenci mezi českými slevovými servery. Nyní, na počátu roku 2013, je čtvrtý nejúspěšnější slevový server v České republice.

Spolupráce Nakupvakci.cz s RobertNemec.com

Se slevovým portálem Nakupvakci.cz jsme začali spolupracovat na jaře 2012. Prvořadým cílem bylo:

Tyto tři kroky na sebe navazovaly. Investovat do SEO mělo smysl až ve chvíli, kdy byly vyřešeny problémy s použitelností.

Graf ukazuje nárůst návštěvnosti z přirozených výsledků vyhledávání. Změny v oblasti SEO byly implementovány od dubna 2012.

SEO pro Nakupvakci.cz

Cílem SEO (optimalizace pro vyhledávače) je zvyšování objemu a kvality neplacené návštěvnosti z vyhledávačů. Při optimalizaci je třeba upravit web, respektive stránky takovým způsobem, aby je vyhledavače vyhodnocovaly jako kvalitní a relevantní vůči vyhledávacímu dotazu. Klíčem k úspěchu je především zajímavý obsah, na který úzce navazuje získávání zpětných odkazů a případně také pozitivních zmínek na sociálních sítích.

SEO pro Nakupvakci.cz mělo několik kroků. Tím prvním byl komplexní SEO audit, který jsme zpracovali na jaře 2012. Cílem auditu bylo zjistit, co je na webu dobře a co špatně – a čemu se tedy prioritně věnovat. Zpracovali jsme také rozsáhlou analýzu klíčových slov, abychom věděli, jakým způsobem lidé hledají služby, které Nakupvakci.cz nabízí.

Na základě informací ze SEO auditu jsme uspořádali workshop optimalizace pro vyhledávače. Workshop měl jeden hlavní cíl: naučit copywriterky a další členy týmu Nakupvakci.cz psát optimalizovaný text.

Tento samotný krok měl na růst návštěvnosti zásadní vliv. „Každý den spouštíme třináct akcí. Proto jsme si nechali vyškolit vlastní copywriterky. Naučili jste nás pracovat s klíčovými slovy, psát zajímavý text i tvořit titulky. Holky se teď zvládají vyvarovat duplicitních textů a dalším nástrahám. Na růst návštěvnosti i tržeb to mělo zásadní vliv. Ze školení těžíme doteď a denně,“ říká majitel a ředitel Nakupvakci.cz Tomáš Karaba.

Dalším krokem, který jsme prováděli přímo v RobertNemec.com, bylo získávání zpětných odkazů. Dohlíželi jsme také na implementaci změn, které vycházely ze SEO auditu. Změny prováděl webdeveloper, zatímco naše agentura prováděla průběžné poradenství a kontrolu.

Správně navrhnuté a implementované SEO zásadně přispělo k tomu, že se Nakupvakci.cz dostal mezi první desítku českých slevových serverů.

Výsledky spolupráce v oblasti SEO:

  • nárůst měsíční návštěvnosti z vyhledávání o 250 %,
  • absolutní návratnost investic do devíti měsíců,
  • vyškolený tým copywriterů, který už rok píše optimalizované texty,
  • Nakupvakci.cz těží z investice do SEO dodnes.

VIDEO: Případová studie SEO Nákupvakci.cz

Rozhovor s Tomášem Karabou, majitelem a ředitelem Nakupvakci.cz

Hodně majitelů e-commerce webů si nenajme agenturu, protože se bojí, že je příliš drahá. Můžete zhodnotit spolupráci s RobertNemec.com z hlediska ROI?

Byla to určitě nezanedbatelná investice, ale vyplatila se. Zvýšila se nám návštěvnost z přirozeného vyhledávání ze Seznamu a z Googlu, ale hlavně se nám zvýšily i obraty. Největší investici v SEO jsme udělali během prvních čtyř měsíců spolupráce. Zpětně jsem si to samozřejmě vyhodnocoval. Kompletně se nám to vrátilo do devíti měsíců. A od té doby nám kvalitně zpracované SEO jen vydělává.

Co jste si v začátcích sliboval od spolupráce v oblasti SEO?

Když jsme Nakupvakci rozjížděli, o marketingu jsme toho moc nevěděli. Měli jsme zkušenosti s retailem, ale s marketingem ne. To stejné platilo pro SEO. Proto jsem i ocenil osobní přístup agentury. Bylo vidět, že k tomu nepřistupujete šablonovitě, ale že se hodně zamýšlíte nad mým konkrétním případem.

Váš account Tomáš Mikletič mi všechno ohledně SEO vysvětlil, věděl přesně, co potřebujeme, a dokázal nám to přetlumočit. A váš konzultant Lukáš Pokorný všechno perfektně zpracoval.

Vaše situace je oproti eshopům specifická v tom, že máte extrémně krátký životní cyklus produktů. Jak se to projevilo v SEO?

Každý den spouštíme třináct akcí. Není možné, aby nám popisky psala agentura. Proto jsme raději nechali vyškolit vlastní copywriterky. Lukáš Pokorný nás například naučil, jak psát popisky, jak pracovat s klíčovými slovy, jak dělat titulky. Holky se teď i zvládají vyvarovat duplicitním textům a dalším SEO nástrahám. Ze školení těžíme doteď a denně.

Na základě dobré zkušenosti v SEO jste se rozhodli s agenturou spolupracovat i v dalších oblastech. Jak celkově hodnotíte přínos?

Postupně jste nám pomohli i se sociálními sítěmi, s newslettery, s PPC reklamou. A vždy nás to hodně posunulo. Když jsme spolu začínali, byli jsme v TOP 30 slevových portálů. Teď se pereme o čtvrté místo.

Najmout si agenturu je drahé, ale důležitý je nakonec profit. Na to se díváme. Nejde nám o to mít nejkrásnější grafiku na homepage, ale chceme prodávat akce našich partnerů. A v tom jste nám rozhodně pomohli.

Shrnutí

Za půl roku intenzívní práce na SEO jsme dosáhli nárůstu měsíční návštěvnosti o 250 % oproti stavu před začátkem optimalizace.

Vedení projektu a náročnou práci si vzala na starosti naše agentura, přičemž méně odborné úkoly jsme převedli na Nakupvakci. Na úspěchu má svůj zásadní podíl také rychlá implementace navrhovaných změn a skvělá komunikace s klientem.

Se společností Nakupvakci.cz nadále spolupracujeme: na SEO nyní pouze dohlížíme, zatímco intenzivně pracujeme na zvyšování efektivity PPC reklamy.

Doporučte tento článek přátelům

Chcete, aby vám Lukáš Pokorný poradil? Kontaktujte ho na [email protected].

[contact-form-7 id="728" title="Příspěvek - Rychlý kontakt"]
Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný
Vedoucí konzultantů