Kde jste: Hlavní stránkaPřípadová studie: soutěž na Facebooku přivedla zámku Loučeň více návštěvníků než Slevomat

Případová studie: soutěž na Facebooku přivedla zámku Loučeň více návštěvníků než Slevomat

Měsíční aktivita fanoušků na Facebooku se zvýšila o 177 % a počet fanoušků o 34 % během dvou dnů.

Zámek Loučeň

Popis kampaně

Během akce Zpátky do socialismu se pořadatelé snažili s nadsázkou navodit atmosféru socialistické éry připomenutím některých dobových reálií a produktů. Mezi nimi byla například Spartakiáda, branné cvičení, reklamy pana Vajíčka, žvýkačka Pedro či hračky jako Merkur, Céčka, Rubikova kostka nebo Cheva.

Účastníci akce mohli být přítomni takovým ojedinělostem, jako je prohlídka Mauzolea, nakupování v Tuzexu za bony, či pivo za korunu sedmdesát. Zámek Loučeň se pro pomoc s marketingovou kampaní obrátil na digitální agenturu RobertNemec.com, která pro něj v dřívější době již testovala použitelnost webu.

Cíle kampaně

  • Zvýšení počtu fanoušků na Facebooku.
  • Prolnutí virtuálního prostředí s reálnou akcí.
  • Zvýšení aktivity fanoušků.
  • Prodání co největšího počtu vstupenek na akci dopředu.

Použité nástroje

1) Soutěž na Facebooku

Hlavní navnadění fanoušků probíhalo prostřednictvím snadného vědomostního testu s dobově laděnými otázkami. Účastníci soutěže mohli odpovídat prostřednictvím:

  • e-mailového formuláře,
  • záložky na stránce zámku Loučeň na Facebooku,
  • nebo webových stránek Zámku Loučeň.

Po vyplnění formuláře byli soutěžící přesměrováni na facebookovou stránku Zámku Loučeň a byli vybídnuti k likování. Hlavní výhrou v soutěži bylo vstupné na akci pro celou rodinu zdarma.

Obrázek: soutěžní test

2) Zapojení emailového marketingu

Pro oslovení širšího publika byla využita metoda emailového marketingu. Odběratelům pravidelného emailového newstetteru Zámku Loučeň byly nejprve odeslány podrobné informace o události. Několik dní poté jim byl zaslán email, prostřednictvím kterého mohli soutěžící vyplnit formulář i v prostředí své emailové schránky. Po vyplnění formuláře byli rovněž přesměrováni na Facebook.

Výsledky

1) Soutěž přivedla na web velké množství návštěvníků. 29. 8. dokonce přivedla na web soutěž rekordní počet návštěvníků, překonávající předchozí nejvyšší počet návštěvníků přivedených ze Slevomatu.

Zdroj: Google Analytics, Přehled návštěvníků

2) Díky soutěži se zámku Loučeň rovněž rozrostla fanouškovská základna na Facebooku. Konkrétně zde proběhl nárůst o 34 % během prvních dvou dnů soutěže.

Zdroj: Facebook

3) Fanoušci a účastníci události získávali informace přímo z akce. Zámek Loučeň je pravidelně informoval s novinkami a fotografiemi z terénu. To vyvolalo velkou odezvu mezi fanoušky, kteří fotografie a statusy se zájmem komentovali a mnohdy se i sami začali zapojovat a sdílet svoje fotografie a postřehy o aktuálním dění.

Zdroj: Facebook

4) Ani po uskutečnění akce neustala aktivita fanoušků zámku Loučeň na Facebooku. Odkazy a statusy jsou v mnohem větší míře komentovány a „lajkovány“, než tomu bylo dříve. Celkově se aktivita zvýšila o 177 % a tato hodnota se nadále zvyšuje.

Zdroj: Facebook, aktivní uživatelé

Výsledky v číslech

  • Do soutěže se zapojilo 1 097 lidí.
  • Zvýšení počtu fanoušků na Facebooku o 34 % během prvních dvou dnů soutěže.
  • Měsíční aktivita fanoušků na Facebooku se zvýšila o 177 %.
Doporučte tento článek přátelům

Pavel se staral o klienty jako Saxo Bank, Česká mincovna, Vykupto.cz, Barceló Palace Hotels, Bibby Financial Services, London Theatre Direct, Evropská databanka, Socialbakers, Dáme Jídlo a další. Pro klienty vymýšlel strategie a koordinoval multikanálové kampaně.

[contact-form-7 id="728" title="Příspěvek - Rychlý kontakt"]
Pavel Šíma

Pavel Šíma
Chief Business Development Officer