Kde jste: Hlavní stránkaJak řídit prodej (sales) a marketing efektivně

Jak řídit prodej (sales) a marketing efektivně

Obchodní ředitelé a marketéři v jedné firmě tvoří dost často dva oddělené světy. Firmy nezřídka řeší otázku, zda vybudovat vlastní marketingový (in-house) tým nebo zda tyto aktivity svěřit marketingové/reklamní agentuře.

Obojí má své výhody a nevýhody. Jakým způsobem tedy propojit marketing a prodej tak, aby vše fungovalo, a pokud možno, s co nejnižšími náklady?

Líbí se vám naše videa? Přihlaste se k odběru na YouTube!

 

Obchodní ředitelé znají marže, skladové zásoby, zákazníky nebo tlak od obchodních partnerů. Marketéři zase data o poptávce, konkurenci na trhu nebo nákupních trendech. Jakmile nastane nějaký problém, „má to na svědomí druhá strana“.

Matěj Leskovjanský z agentury RobertNemec.com vám ve své prezentaci ukáže svět, kde jsou tyto strany propojeny. Kde sales má k dispozici online data, pomocí kterých může upravovat produktové portfolio, marže nebo rozpočet. Kde marketing ví, jaké produkty musí nyní propagovat méně a které více, protože jich je na skladě příliš, případně za jakou cenu.

 

A ukáže vám, jak to vypadá, když je toto všechno automatizované. Kdy obchodník (sales) domluví nižší cenu, což se automaticky projeví na výši marže a marketér (marketing) ihned automaticky ví, že si může dovolit investovat více do marketingu.

A kde se to dokonce děje samo: ať už v newsletteru, PPC, reklamách, blogu nebo v řazení produktů na webu. Uvidíte, jak to funguje v reálu a jaké to přináší klientovi výsledky. Zapomeňte na reporty. Začněte řídit prodej i marketing v jednom.

Máte-li zájem o naše vzdělávací akce, podívejte se zde.

Věděli jste, že můžeme zajistit vzdělání vašemu marketingovému týmu? Přečtěte si více.

 

 

Doporučte tento článek přátelům