Kde jste: Hlavní stránkaOptimalizujeme na pláži. A hledáme pět nových digitálních markeťáků

Optimalizujeme na pláži. A hledáme pět nových digitálních markeťáků

Vydáno na blogu Personalistika, Podnikání, Jak se žije v reklamní agentuře

V pátek nám přišla do officu pohlednice. Krásné blankytné moře, obloha vymetená, na horizontu je vidět jachtu. V popředí stoleček s Airem a iPhonem. Hezky v chládku na verandě. Chorvatskou idylu na naši interní facebookovou skupinu postnul Martin. U fotky stojí „Můj homeoffice na následující týden.“

Práce u moře

Práce z domu nebo z pláže u nás není nic neobvyklého. Vojta celý srpen optimalizoval kampaně z Rumunska a Robert aktuálně pracuje na Havaji.

Jenže možná ještě o chlup lepší by bylo mít u moře namísto homeofficu opravdovou dovču. To ale v aktuální situaci není možné. Naše kapacity se napínají ve švech. V posledních měsících jsme získali okolo deseti nových klientů – z těch nejvýznamnějších české DámeJídlo, německá obří značka oblečení sheego (součástí Otto Group), jeden z největších prodejců vstupenek v Londýně London Theatre Direct nebo Českou mincovnu. Několik eshopů spolu s námi rozšířilo působnost z Česka na Slovensko. A ani zbytek klientů neubírá na intenzitě spolupráce.

Kvůli tomu jsme se odhodlali k jednomu z nejodvážnějších kroků v historii firmy: přijímáme pět nových lidí.

Vždy jsme si zakládali na tom, že zaměstnáváme jen ty nejlepší. Chceme, aby u nás pracovali lidi, kteří jsou nebo mají potenciál stát se hvězdami ve své oblasti nejen na české agenturní scéně. I na stážové pozice vybíráme ty nejlepší třeba z dvacítky uchazečů. Když jsme v minulosti toho pravého či pravou na danou pozici nenašli, místo jsme raději nechali prázdné. Přidávali jsme po jednom člověku. Tým se budoval postupně, pomalu a trvalo to dlouhá léta.

Vybudovali jsme tím snad dost solidní základy, na které na podzim přistavíme další kolegy (odkazy vedou na samostatné inzeráty):

Volnost pracovní doby a místa je jen jedním z dvaceti pádných argumentů, proč u nás začít pracovat.

Nechceme dobré pracovníky

Chceme jen ty nejlepší.

Třetí pravidlo naší agentury zní: „Nabízíme nejvíce, požadujeme nejvíce.“

Práce v naší digitální agentuře není snadná. Naopak, je to velice náročná práce. Budeme po vás chtít, abyste se stal(a) špičkou ve svém oboru (ať už budete dělat SEO, pracovat s Google Analytics či ladit PPC kampaň).

Požadujeme efektivní a mistrovskou práci. Občas budete pracovat po nocích, občas přijde veškerá vaše práce vniveč, protože klient ji nakonec odmítne.

Na druhou stranu uděláme cokoli pro to, abyste u nás zůstal(a) co nejdéle.

Chceme, aby vás práce v naší reklamní agentuře maximálně bavila (mrkněte na náš Slovník pro přijímací pohovory). Aby obohacovala váš život. Abyste díky ní mohli růst. Aby se z vás stávaly lepší osobnosti. Abyste díky ní mohli žít hojný a hodnotný život.

Chceme, abyste zde potkali skvělé lidi, kteří se stanou vašimi přáteli. Abyste se stal(a) tak výborným(ou), že vás budou konkurenční agentury přetahovat (pokoušejí se o to :-)). Aby to byla ta nejnáročnější práce, kterou budete milovat.

Než se k nám přihlásíte, podívejte se, jaká je filozofie práce v naší reklamní agentuře, proč naši práci milujeme, pro jaké klienty budete pracovat a co o nás říkají.

Nejste si jisti, jestli u nás pracovat? Přečtěte si 20 důvodů, proč pracovat v RobertNemec.com.

Hledáme jenom takové lidi, kteří s námi chtějí dlouhodobě budovat nejlepší digitální agenturu v České republice a přilehlém okolí. Přečtěte si také, jak žádat o práci v reklamní agentuře.

Všech pět pozicí je úžasných

Vážně. Sám bych s chutí dělal kteroukoliv z nich.

Nový projektový manažer – přestože to může být junior – se okamžitě dostane k našim největším projektům a klientům. Ve většině firem to bývá naopak. Manažer se nejdříve zaučuje na menších a méně významných klientech. To nám ale nedává smysl. Péči projekťáka naopak dostanou naši nejcennější klienti, což zároveň znamená práci na nejkomplexnějších a nejzajímavějších projektech se strmě postavenou učící křivkou. Projekťák bude pracovat přímo se stávajícím account manažerem. Ze začátku jej bude stínovat, později bude pod jeho dohledem a mentorigem.

Social Media konzultant ve většině agentur dělá jen Social Media práci. Na to mi ale nevěříme. Hledáme proto Social Media frajera +1, který kromě Facebooku a Twitteru bude ovládat jeden další skill. Třeba SEO nebo PPCčka. Nebo analytiku. Kreativu. Copywriting. Nejúspěšnější konzultanti v socialu mají totiž přesah a rozhled. Ostatně, který chytrý člověk z branže by chtěl odborně zakrnět na několika málo platformách, když je svět digitálního marketingu tak rozmanitý a když za dva roky může být poptávka po úplně jiných typech konzultantů?

Kde končí síla inboundu, nastupuje většinou display. Když klient doroste do určité velikosti, potřebuje zasáhnout širší publika displayovou reklamou. Protože jsem ale v jádru výkonnostní agentura, snažíme se i display dělat s důrazem na ROI. Ať už je to v AdFormu, nebo skrze přímé nákupy. Senior display marketér bude mít na starosti displayové kampaně pro klienty od A do Z. Od strategie a media plánu přes buying, kreativu až po vyhodnocení. A co nejdříve si snad vybuduje svůj vlastní tým a stane se z něj manažer.

A nakonec dvě místa pro oblast, kde jsme se spoustou klientů objevili zlatý grál: CRO neboli zvyšování výkonnosti webů. Pro velké klienty je to jedna z nejvýnosnějších aktivit, které jim digitálka může dát. To z ní ale dělá jednu z nejnáročnějších oblastí. Abyste dokázali opravdu spolehlivě zvýšit výkon webu, musíte ovládat UX a ergonomii webů, mít v malíčku tvorbu dokonalých Landing Pages, vyznat se ve web designu; musíte se umět analyticky podívat na data a vidět v nich příležitosti. Zároveň se neobejdete bez chápání návaznosti na marketingové kampaně nebo schopnosti udělat stránce dobré copy. Je to obrovská oblast, a proto ji rozdělujeme na specialistu na Lead Generation a specialistu na e-commerce weby.

Pozice se mi líbí. Co teď?

Pokud vám některá z pozic přijde alespoň tak super jako mně, co nejdříve se nám ozvěte. Rozklikněte si celý inzerát pozice, která Vás zaujala, a podívejte se na podrobnější popis náplně práce a požadavků na ni. S přihláškou nikterak neotálejte. Ideální nástup je od začátku října (pokud ale máte pracovní závazky jinde, můžeme se samozřejmě individuálně domluvit). Doufám, že ne letošní ročník Marketing Festivalu už vyrazíme spolu jako nový a větší tým. :)

Máte-li jakékoliv otázky, napište mi na e-mail [email protected].

Těšíme se na brzkou viděnou na pohovoru na pražské nebo brněnské pobočce.

Pozn.: Samozřejmě nám nikdo nebrání si dovolenou vzít (a většina z nás v létě někde byla), ale zároveň jsou naši lidé tak svědomití, že si neodletí k moři, když ví, že za ně nemá jejich práci kdo udělat a že na řešení problému s podzaměstnaností se pracuje.

Každopádně doufám, že projekťáka, soušláka, displejáka, lýdgeňáka a e-commercáka (či jejich ženské protějšky) najdeme co nejdříve. Martin už má totiž na říjen naplánovanou opravdovou dovču v USA. :)

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

  1. Když už někam odkazujete, odkaz by měl fungovat. Působí to opravdu skvěle. „Nabízíme nejvíce, požadujeme nejvíce“. :))

    1. Pane Těšínský, trvalo pár desítek minut, než jsme všechny inzeráty zveřejnili. Nyní už fungují a můžete se podívat na detailní popisy pozic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci