Kde jste: Hlavní stránkaKey Account Manager (Praha/Brno)

Key Account Manager (Praha/Brno)

Chcete-li posouvat firmy na vyšší úroveň, jste na správném místě.

V naší agentuře nemáme accounty. Název Key Account Manager jsme pro tento inzerát zvolili jenom proto, aby se lidé, kteří hledají podobnou pozici, dostali na tuto stránku a pochopili, o čem je (znáte to: testování, SEO, UX :-)).

Account je totiž někdo, kdo klientovi prodává služby agentury. Naproti tomu pracovníci našeho klientského servisu zjistí, co klienta opravdu trápí. Následně zjistí, zda jsme schopni mu pomoci. To je důležité: Přijímáme jenom takové klienty, kterým jsme schopni reálně pomoci.

Když si je tedy náš kolega jistý, že jsme schopni klientovi pomoci, sestaví tým, který navrhne, jak klientovi vyřešit jeho problém. A pokud klient souhlasí, tak jej i vyřeší.

A právě do klientského servisu na pozici Senior Business Development Managera hledáme posilu (v běžných reklamních agenturách tomu odpovídá právě pozice Key Account Manager).

O nás

Jsme nejstarší dosud fungující digitální agentura na českém trhu. Optimalizovat marketing firem na internetu jsme začali už v roce 2001. Tři roky před tím, než vznikl Facebook.

Díky našemu know-how jsme získali portfolio klientů jako je T-Mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART, Mironet, MasterCard a desítky dalších.

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur. Jak se odlišujeme?

 1. Naším hlavním závazkem vůči klientům je posunout je na vyšší úroveň. Abychom toho dosáhli, musíme je strategicky vést a všechny kanály řídit synchronizovaně.
 2. Extrémně investujeme do zavádění inovací jak u nás, tak u klientů. Stále vymýšlíme, jak dělat věci jinak.
 3. Aby naši klienti vynikli mezi ostatními, přemýšlíme nad vším kreativně a vytváříme kreativitu, která prodává.

Oproti větším konkurentům má náš cca dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nikdy nechtěli odejít.

Proč byste měl/a chtít pracovat právě u nás

 • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) rodinné pracovní prostředí (viz výzkum mezi kolegy, jejich vlastní zkušenosti nebo článek jednoho z kolegů).
 • Budete posouvat firmy na vyšší úroveň v oblasti marketingu. Klienti vás budou brát jako autoritu.
 • Máme atraktivnější provizní systém (více procent, větší zakázky) než jiné agentury. Navíc dostanete již na počátku na starost několik našich stálých klientů.
 • Průměrný měsíční plat accountů za leden až září 2015 byl u nás 73 452 Kč.
 • Možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Drtivou většinou klientů odmítáme.
 • Budete pracovat jenom pro omezený počet klientů (zhruba pět až šest), abyste měl/a čas a mentální kapacitu se jim do hloubky věnovat.
 • Volná pracovní doba. (Vážně je nám jedno, kdy se objevíte v kanceláři.)
 • Počítač (Lenovo nebo Apple dle vlastního výběru) a telefon (iPhone nebo LG), ovoce, káva a další nápoje a občerstvení zdarma v našich kancelářích.
 • Práce v angličtině, jazykové kurzy zdarma, interní systém vzdělávání (chceme, abyste byl(a) opravdu extrémně chytrý/á).
 • Volání zdarma a internet v mobilu i pro soukromé účely.
 • Firemní dovolená zdarma (WinterCamp).
 • Účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemní akce (skoro každý měsíc pořádáme nějakou).
 • Přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., New York Times, videa z Distilled a konferencí apod.
 • Multisport karta na volný vstup do více než 2 000 sportovních a relaxačních zařízení v Česku a na Slovensku.
 • Možnost postupu na vyšší nebo jinou pozici.
 • Systém interního vzdělávání, včetně přístupu na všechna naše školení.
 • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“, stejně jako hlídání dětí.

Podívejte se na dalších dvacet důvodů, proč pracovat v naší agentuře.

Nástup: Kdykoli se domluvíme. Čím dříve, tím lépe.

Místo výkonu: Praha nebo Brno dle vlastních preferencí. V případě výkonu v Brně je potřeba počítat s cestami za klienty (většinou do Prahy) každý týden.

Co byste měl/a zvládat? (Požadujeme)

Dobrého Senior Business Development Managera digitální marketingové agentury tvoří tři základní schopnosti:

 1. Velmi dobrá orientace v produktovém portfoliu digitálního marketingu a digitálních řešení. (V současné době jsou to zejména tyto produkty a služby: paid search kampaně, SEO, emailový marketing, digitální analytika, integrované reklamní kampaně, PR, CRO, marketingový výzkum a strategie, social media marketing, webdesing a webdevelopment). Pokud některé z těchto oblastí neznáte perfektně, je potřeba mít alespoň základní orientaci a k tomu schopnost rychlého vstřebání a aplikace produktů na klientská řešení.
 2. Schopnost samostatně získat klienta a sestavit mu marketingové řešení na míru, které mu pomůže nebo přinese vysoké ROI. Naším ultimátním cílem je řešit všechny klientovy potřeby a přání, i kdyby třeba nebyly v naší nabídce. Usilujeme o to nabízet klientům komfort full-servicové agentury.
 3. Schopnost zajistit samostatně nebo ve spolupráci s projektovým manažerem delivery a realizaci nasmlouvaných projektů a zakázek. Měl/a byste tedy zvládat vymyslet a s pomocí týmu stratégů a specialistů na jednotlivé kanály a projekt manažera zrealizovat komplexní digitální řešení nebo multikanálovou kampaň.

Měl(a) byste mít minimálně dva až pět let zkušeností s obchodem v oblasti digitálního marketingu nebo obdobné oblasti.

Nemáte-li dostatek zkušeností, je pro vás určena pozice Business Developtment Manager.

Jaké charakteristiky mají pracovníci našeho klientského servisu:

 • Jsou houževnatí. Nedávají ruce pryč od delivery a řešení problémů. Často jsou to oni, kdo sami nebo ve spolupráci s konzultanty vytváří a přetváří podobu našich produktů a služeb.
 • Jsou sympatičtí, zdvořilí, klienti s nimi rádi tráví čas a těší se na telefonáty s nimi, protože ví, že přijdou připravení, jsou rychle schopni je pochopit a zařídit řešení a navíc sami přichází s dalšími nápady, jak byznys ještě zlepšit.
 • Jsou hluboce etičtí vůči klientovi.
 • Jsou odvážní a spravedliví. Klientům nepodlézají, nesklání se před jejich peněženkami. Jsou jim rovnocennými partnery. Dokáží klientovi říci „Ne“ a dokáží jej odmítnout.
 • Nedopustí ponížení od klientů na sobě ani na svých kolezích. Nikdy nerealizují nesmyslné nápady a řešení jen proto, že si to klient přeje.
 • Jsou svižní, rozhodují se rychle; dokáží přepínat mezi množstvím projektů a zakázek. Dokáží si sami zorganizovat schůzky s klienty i s týmem.
 • Mají cit pro příležitost, zvládají obchodní proces, nebojí se ve správnou chvíli uzavřít dohodu. Na druhou stranu se neostýchají neperspektivní příležitosti pustit k vodě. Jsou rozhodní.
 • V online byznysu (nebo příbuzném odvětví) se pohybují léta. Nové technologie a marketing jsou pro ně zároveň koníčkem.
 • Nerozhodí je žádná služební cesta, a to ani zahraniční. Do letadla nebo vlaku mají vždy nachystánu tunu offline práce, v autě vyřizují telefonáty a když po nich klient na schůzce znenadání chce něco odprezentovat na plátno, sáhnou s neochvějnou jistotou do brašny pro redukci na svůj port.
 • Jsou fajn kolegové, nikdy se nevytahují ani nepovyšují. Je radost s nimi pracovat. Nejdou tvrdě za maximalizací své provize, pokud by to mělo být na úkor jiných projektů nebo priorit ve firmě.
 • Vždy se snaží o dosažení nejvyšší přidané hodnoty pro klienta.

Do jaké pozice přijdete a jak rychle si můžete vytvořit klientské portfolio?

Vaše portfolio se bude skládat ze tří složek:

 1. Od počátku vám budou svěřeni někteří naši stávající klienti, o které se nyní starají jiní kolegové.
 2. Každý týden vám budou přiděleny leady od poptávajících klientů.
 3. Zapojíme vás do aktivního obchodu.

U druhého a třetího bodu bude především na vás, jak rychle proměníte příležitosti v klienty.

Počáteční asistenci při vypracovávání nabídek a vedení obchodních jednání vám poskytnou CEO a CBDO naší agentury a po celou dobu budete moci využívat znalosti a čas vedoucích oblastí (produktových manažerů) a jednotlivých konzultantů.

Co o pozici říká Tomáš Mikletič, který působil pět let jako Key Account Manager?

Tomáš Mikletič

Nejvíce si na své práci cením to, jakým rychlým tempem se člověk učí.

Učí se od kolegů specialistů, od klientů a to vše používá, když pak dělá novou strategii, nebo když plánuje další projekt. A také to, že když se člověk snaží a klienti jsou spokojení a dosahují své cíle, je tato pozice slušně zaplacená.

A nakonec i to, že v RobertNemec.com si accounti ani projekťáci ani konzultanti nekonkurují, ale pracují jako jeden tým se vším všudy – prostě synergie. Víte, že vás nikdo nepodrazí, že vám naopak pomůže a ocení jak vaši snahu, tak vaše výsledky.

Jak se přihlásit a co bude dál?

Chcete vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívejte se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li vás něco osobnějšího, přečtěte si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Abychom vás lépe poznali, pošlete nám prosím životopis (který je aktuální :-)), motivační dopis do 1800 znaků o tom, proč u nás chcete pracovat, co vás vede k tomu, že se k nám hlásíte (všechny motivační dopisy čteme, takže se nebojte, že byste mrhali časem) a přidejte i portfolio digitálních projektů.

V tom se rozepište o tom, co máte za sebou z digitálu. Nebojte se detailů. Popište zajímavé projekty, ať už firemní, tak svoje vlastní.

Až s tím budete hotov/a, nahrajte vše pomocí následujícího formuláře.

 

Přihlásit se

 

Pro vybrané uchazeče bude následovat online schůzka a vstupní úkol.

Těšíme se na Vaše zprávy!

Co se bude dít potom?

Podíváme se na vaše nápady. Ty jsou pro nás rozhodující. Můžete mít skvělý motivační dopis a životopis, ale když nemáte super nápady, nehodíte se pro práci SBDM. Sorry.

V naší agentuře neprodáváme produkty. Prodáváme řešení. Potřebujeme vědět, že jste kreativní. Že dokážete přemýšlet.

Pak se podíváme na váš motivační dopis a životopis.

Když se nám to vše bude líbit, domluvíme si první kolo po telefonu. Pak bude následovat osobní pohovor s jedním z našich SBDM nebo Katkou Růžičkovou. A nakonec s Robertem.

Není to to pravé?

Dočetli jste se až sem a říkáte si, že tato pozice není úplně to pravé pro vás? Omrkněte další nabídky práce.

Netroufáte si zatím na žádnou pozici? Podívejte se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíte, že si potřebujete doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro vás soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům