Kde jste: Hlavní stránkaGrafik / graphic designer s UX cítěním (Brno i Praha)

Grafik / graphic designer s UX cítěním (Brno i Praha)

Naučíš se, jak se dělá opravdu kvalitní reklama, která přináší užitek. Až se zapracuješ, můžeš se posunout na pozici Art Director.

Ahoj budoucí kolegyně/kolego,

jmenuji se Robert Němec a rád bych Ti v tomto „otevřeném dopise“ ukázal, jak chci pomoci Tobě, jak Ty můžeš pomoci nám a jak společně můžeme pomoci společnosti.

Design, který pomáhá

Design pro mne nejsou bannery, billboard nebo web. Všechno, co děláme, by mělo pomáhat lidem žít lepší život. A to se týká i designu. Design je podle mne způsob, jak zlepšovat lidem jejich životy.

Proto říkám, že „Dobrý grafik je z třetiny UXák a dobrý UXák je z třetiny grafik.“ UX je totiž řešení problémů, které lidé mají – a já chci dělat jenom takovou reklamu a marketing, která přináší lidem reálný užitek.

I to je jeden z důvodů, proč tolik klientů odmítáme.

Proto hledáme někoho, kdo je schopen vytvářet design, který pomáhá koncovým uživatelům.

Design, který je krásný (také jsi tak zhnusen(a) všechnou tou ošklivou reklamou kolem nás?) i funkční.

Co budeš dělat

Tvým úkolem, pokud jej přijmeš, je pomáhat lidem, konečným zákazníkům, pomocí vizuální stránky.

Z Tvé kreativity by měl zákazník pochopit, jak mu náš klient zlepší jeho život.

Budeš vytvářet a sjednocovat vizuální komunikační linku napříč marketingovými kanály. Udržíš kreativní informační stopu od prvního nápadu po celou délku konverzní cesty. Díky tomu budeš mít přímý vliv na výkon kampaní a růst byznysu našich klientů.

Jsi-li na začátku své cesty, naučíš se, jak vytvářet účinnou vizualitu.

Doufám, že se brzy posuneš na pozici Art Directora. Zde pak převezmeš odpovědnost za branding našich klientů. Nebo se můžeš specializovat více na UX a pak z Tebe bude UX nebo UI designer.

Konkrétně:

Vybral jsem šest typických zadání, se kterými se při práci grafika (nebo mu můžeme říkat také graphic designer, aby to znělo světově :-)) v naší reklamní agentuře setkáš:

 • Pro klienta jsme navrhli nový branding. Tvým úkolem je dát dohromady novou corporate identity, od vzhledu webu až po nákupní tašky.
 • Převzali jsme nového klienta. A jeho web nevypadá zrovna konverzně. Tvým úkolem je spolu s našimi UX konzultanty navrhnout, jak jej předělat. Nebo rovnou vytvořit nový web.
 • Chceme originální a účinnou kampaň. Nesekáme bannery jako Baťa cvičky. Vytváříme kampaně na základě propracované strategii, s jasnou komunikační linkou a poselstvím, které jsou vizuálně výrazné – a hlavně efektivní. Tvým úkolem bude vymyslet, jak by měla kampaň vypadat po vizuální stránce – a pak pro to i vytvořit všechny grafické podklady, od banneru až po billboard.
 • Jak udělat video reklamu, kde lidé v pěti sekundách pochopí, jaké výhody pro ně produkt má? Navrhneš, spolu s týmem, podobu reklamy.
 • Pro klienta připravujeme akci. Připravíš všechny letáky, označení, brožuru atd.
 • A/B testování. UX designer vymyslí, co by potřeboval na webu klienta otestovat. Ty mu pomůžeš to připravit, ať už to bude část stránky nebo tlačítko.

Jak bude vypadat Tvá práce

Každého klienta u nás zastupuje Business Development Manager (něco jako account manager v jiných reklamních agenturách). BDM má na starosti tři až sedm klientů. BDM je primárně odpovědný za to, abychom klienta strategicky a inovativně posouvali výše. Takže třeba kontroluje, zda se postupuje strategicky a ne jenom takticky, zda stále chrlíme nápady „co by šlo dělat dále“ (máme na to celý systém) a zda se plní cíle.

Pro každého klienta pak pracuje core team, což jsou dva až pět lidí, kteří pracují na projektu „od rána do večera“ a stále vymýšlí, jak projekt posunout výše. Core team se sestavuje podle potřeb každého projektu zvlášť. Ty budeš součástí tohoto týmu.

Kolem core teamu jsou pak další lidé, kteří pomáhají s dílčími věcmi.

A aby někdo plánoval kapacitu, zadával úkoly, kontroloval jejich plnění atd., fungují u nás projektoví manažeři.

Protože máme digitální kořeny, nedáme na dojem. A nebereme klienty, kteří dají na dojem. U nás vše testujeme. Takže např. vytvoříš tři varianty reklamy, ty se otestují a která varianta je nejúčinnější, ta se použije. A je úplně jedno, co se líbí mně, Tobě nebo klientovi.

Všichni v agentuře komunikují s klientem napřímo.

V prvních měsících bude 30 % a následně 10 % Tvého času pevně rezervováno na Tvoje vzdělání (a má i to striktní prioritu před zakázkami, kromě listopadu a prosince).

Vybíráme si klienty. 95 % klientů odmítáme. Chceme, aby nás práce bavila. Pokud si BDM není jistý, zeptá se kolegů, zda by chtěli pro daného klienta pracovat. I já to dělám, že se ptám kolegů, zda pro dotyčného klienta chtějí pracovat. A když nechtějí, nepracujeme pro něj.

A pod své výtvory se budeš muset veřejně podepsat. :-) Věřím, že když se někdo podepíše pod svoji práci, více mu na ni záleží.

Jsme nejstarší dosud fungující digitální agentura v Česku  

Fungujeme od roku 2001. To je v digitálu skoro jako století. První internetové kampaně jsme dělali dávno před tím, než vznikl Facebook. Od té chvíle je naše vize stejná – pomáhat našim klientům vydělávat.

Spolupracovali jsme se značkami jako je T-Mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, MasterCard, Kaufland, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART a desítky dalších.   

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur, ale oproti větším konkurentům má náš asi dvacetičlenný tým výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nechtěli odejít.

Co Ti nabízíme na pozici grafik (graphic designer)

Do pěti let bude většina reklamy digitální. Proto přechází naše agentura pomalým přerodem z digitální na klasickou reklamní. Začínáme s programmatickou reklamu v televizi a na billboardech. Lidé si v autech přestávají pouštět rádio a začínají poslouchat Spotify.

Jako grafik budeš stát přímo uprostřed této změny a budeš mít zásadní vliv na to, jak rychle se nám to podaří.

Budeš mít na starost vizuální podobu marketingu napříč všemi kanály: na webu, ve videích, v display reklamě, v emailingu, v obsahu, v letácích, na akcích, na billboardech atd.

Naučíš se, co v jiných reklamních agenturách často dokonale neumí: připravit kampaně, které jsou nejen hezké, rezonují u své cílovky a sbírají reklamní ocenění, ale které hlavně naprosto prokazatelně a měřitelně klientovi vydělávají.

Zajímají Tě další benefity?

 • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) přátelské pracovní prostředí. Proto je u nás mnoho z nich více než pět let nebo dokonce sedm let!
 • V kanceláři budeš sedět po boku lidí, kteří pracují v digitálním marketingu přes deset let.
 • Každý z Tvých kolegů bude odborník na něco jiného. Z firemního obědu vždy odejdeš moudřejší.
 • Nástupní plat na pozici grafika je 25 000 Kč až 30 000 Kč (hrubá mzda na zaměstnanecký poměr; platí pro Brno i Prahu; podle toho, jak jsi již schopný/schopná, nezáleží nám příliš na tvé předchozí kariéře). Máme všem přístupnou tabulku, na základě které si zvolíš věci, díky kterým se Ti bude zvyšovat plat.
 • Jakmile se posuneš na pozici Art Directora, zvýší se Ti plat.
 • Úvazek podle svého přání – může to být Tvůj hlavní zaměstnanecký úvazek, ale můžeš mít i snížený úvazek, až do 70 %.
 • Můžeš pracovat na zaměstnanecký poměr i na živnostenský list (ŽL). V tom případě bude Tvá odměna adekvátně vyšší.
 • Nemažeme klientovi med kolem pusy. Klienti si nás platí za to, že se jim dokážeme postavit. Možná je to šok, ale dělal jsem si průzkum mezi klienty – a je to tak. To ale znamená, že musíš být schopen klientovi inteligentně oponovat.
 • Vždy dostaneš upřímný a otevřený feedback. Ve firmě nejde o ego. Věci se řeší z očí do očí.
 • V prvních třech měsících dostaneš 30 % svého úvazku na vzdělávání (to Ti zaplatíme, stejně jako všechny ostatní náklady spojené se vzděláváním; jednomu kolegovi jsme dokonce zaplatili MBA). Ve všech následujících měsících to bude 10 %. Vzdělávání má u nás vždy přednost před vším ostatním, ať se děje, co se děje (kromě práce v listopadu a prosinci).
 • Funguje u nás systém interního vzdělávání, včetně přístupu na všechna naše školení.
 • Máš možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Kvůli převisu poptávky si můžeme dovolit vybírat si klienty, pro které chceme pracovat. Naším kritériím vyhoví přibližně jen každý dvacátý klient.
 • Budeš moci odmítnout pracovat pro klienta. Kolegové to dělají běžně. Pracujeme jenom s klienty, se kterými nás práce baví. Zde je vysvětlení, proč to děláme.
 • Vládne u nás volná pracovní doba. Vážně je nám jedno, kdy a zda se objevíš v kanceláři. Co nás zajímá, je špičková kvalita odvedené práce.
 • Dostaneš počítač (Mac nebo Lenovo ThinkPad X1), všechny potřebné grafické programy a telefon (Android nebo iPhone). Můžeš si ale přinést vlastní telefon a notebook. Nebudeme vás nutit přecházet z PC na Mac nebo naopak.
 • Ovoce a občerstvení máme v našich kancelářích zdarma.
 • Multisport karta na volný vstup do více než 2 000 sportovních a relaxačních zařízení v Česku a na Slovensku.
 • Máš účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemních akcích (skoro každý měsíc pořádáme nějakou) a zimních výjezdech na hory.
 • Dáme ti přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., The New York Times, videa z Distilled a konferencí apod.
 • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“, stejně jako hlídání dětí.
 • Podívej se na 20 důvodů, proč pracovat v RobertNemec.com.

Nástup: Kdykoli se domluvíme. Čím dříve, tím lépe. 

Místo výkonu: Preferovali bychom Brno, kde máme krásné kanceláře v sedmém a šestém patře na Lidické 20.

Je ale potřeba počítat s občasnými cestami za klienty (většinou do Prahy). 

Pokud bys byl(a) z Prahy, mohl(a) bys pracovat na naší pražské pobočce.

Má tato práce grafika nějaká negativa?

Jsme upřímní, takže pojďme na to:

 • Aktuálně máme několik externích grafiků s tím, že jeden je částečně členem našeho týmu. Převezmeš jejich práci.
 • Než se dostaneš na pozici Art Directora, budeš mít jako grafik na starosti webdesign, reklamy, upravování bannerů, přípravu letáků atd.
 • V některých oblastech budeš jediný/á v agentuře, který je bude ovládat. Aby ses ale mohl(a) učit, rozvíjet a posouvat se na vyšší úrovni v kariéře, pevně Ti zablokujeme 30 % úvazku (v prvních třech měsících) a 10 % (ve všech ostatních). Budeš si moci za firemní peníze nakupovat materiály a jezdit na konference.

Jak Ti budeme pomáhat

Funkci grafika vidím jako extrémně důležitou. Proto Ti budu vždy k dispozici jak já, tak náš další grafik.

Brief Ti dodá náš Business Development Manager (v jiných agenturách se obdobná pozice jmenuje account manager). Data dostaneš od digitálního analytika. Na výzkum cílové skupiny máme customer insight specialistu. Na řízení obsahu napříč kanály specialistku na obsah. S realizací jednotlivých kanálů Ti pomohou experti na SEO, PPC, e-mailový marketing, RTB reklamu. S UX Ti pomohou naši UX konzultanti.

A ani se nemusíte bát, že to zůstane všechno viset na vás. Realizační stránku věci má na starosti projektový manažer.

Tvým úkolem je hlavně zajistit to, aby vizuální stránka našich projektů pomáhala lidem i našim klientům.

Co od Tebe požadujeme:

 • touhu vytvářet design, který je efektivní i efektní,
 • touhu se stát špičkovým designérem,
 • touhu hodně se vzdělávat,
 • znalost grafických programů – Adobe CC (Photoshop, Illustrator, InDesign), základy HTML a CSS, bonusové skilly vítány (Sketch, Github, AE, Avocode, Hotjar),
 • být schopen vytvářet grafiku „mobile first“,
 • přehled v digitálním marketingu a širokých možnostech, které se nabízí,
 • zálibu v moderních technologiích a marketingových řešeních a přehled o úspěšných domácích i světových kampaních, které je využívají,
 • schopnost porozumění webovému a mobilnímu UX a základním principům optimalizace konverzního poměru,
 • práce v Praze nebo Brně (toto volné místo bohužel vyžaduje mnoho komunikace, a tak není možná práce na dálku).

Jak se přihlásíš a co bude dál

Chceš vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívej se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li Tě něco osobnějšího, přečti si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Na pozici se můžeš přihlásit pomocí následujícího formuláře:

Momentálně je tato pozice obsazená. Děkujeme za Váš zájem.

 

Přihlásit se

 

Do týdne se Ti ozvu zpátky. Do přihlášky uveď následující údaje:

 1. ukázku čtyř svých projektů (jsem stále na cestách, tak prosím žádné ohromné přílohy; Tvoji práci budu pravděpodobně zkoumat na mobilu, tak na to mysli, prosím),
 2. svůj životopis.

Do 14 dnů Ti dám vědět, zda je to to, co hledáme, nebo ne.

Těším se na Tebe!

Robert Němec

Není to to pravé?

Dočetl(a) jsi až sem a říkáš si, že tato pozice není úplně to pravé pro Tebe? Omrkni další nabídky práce.

Netroufáš si zatím na žádnou pozici? Podívej se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíš, že si potřebuješ doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro Tebe soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům