Kde jste: Hlavní stránkaBusiness Development Manager (Praha/Brno)

Business Development Manager (Praha/Brno)

Končíš školu nebo máš maximálně rok až dva praxe v marketingu, digitálu nebo obchodu? Pak máme pro tebe práci, která tě zcela rozvine nejen v digitálním marketingu.

Business Development Manager je člen našeho oddělení péče o klienty (klientského servisu). Od šéfa oddělení péče o klienty dostává poptávky, které nám chodí. Když k nám přijde poptávka, projde BANTem. Většinu poptávek musíme bohužel odmítnout, ale u některých zjistíme, že bychom si mohli být s klientem vysoce pravděpodobně vzájemně prospěšní.

Poptávky, které projdou BANTem a týkají se jedné až tří oblastí (např. SEO, UX, social nebo emailový marketing), pak předá šéf oddělení péče o klienty Business Development Managerovi (BDM). BDM má za úkol zjistit, jak přesně bychom mohli klientovi co nejlépe pomoci a domluvit spolupráci s klientem.

Business Development Manager se tedy potká s potenciálním klientem, zjistí jeho potřeby a pak navrhne, jak mu pomoci. Přitom manažerovi pomáhá někdo ze seniorních pracovníků našeho oddělení péče o klienty. Na realizaci zakázky pak pracuje BDM spolu s projektovým manažerem, který projekt řídí.

Jiné reklamní agentury nazývají obdobnou pozici Account Manager. Rozdíl mezi pozicí Account Manager a Business Development Manager je ten, že Account Manager prodává služby reklamní (nebo digitální) agentury. Business Development Manager v pojetí naší agentury rozvíjí byznys našeho klienta.

Další postup

Po jednom až dvou letech na pozici Business Development Manager se dostanete na pozici Senior Business Development Manager. To v okamžiku, kdy BDM prokáže, že rozumí do hloubky všem oblastem digitálního marketingu. Na vyšší pozici již řídí celé multikanálové kampaně.

Rozdíl mezi pozicemi ukazuje následující tabulka:

Business Development Manager Senior Business Development Manager
Pomáhá klientům s jednou až třemi oblastmi Řeší pro klienty multikanálové kampaně
Pomáhají mu seniornější pracovníci klientského servisu Jedná samostatně
Zaučuje se na menších projektech Vede velké projekty
Končí školu, je absolvent nebo má jeden až dva roky praxe v marketingu, digitálu nebo obchodu Má několik let praxe v klientském servisu
Má nadstandardní plat (oddělení péče o zákazníky si vždy vydělá ve firmě nejvíce) Má mimořádný plat
Má základní firemní výhody (viz níže) Má nadstandardní firemní výhody (lepší telefon – iPhone, lepší počítač, vyšší příspěvky na konference, účast na zahraničních konferencích, lepší ubytování v hotelech atd.)
Pozice je vhodná pro absolventy, studenty končící školu nebo absolventy s jedním až dvěma lety praxe. Práce je vhodná pro ostřílené pracovníky z marketingu, reklamy nebo salesu.

Senior Business Development Manager se pak posune na pozici Strategist a Client Partner.

O nás

Jsme nejstarší dosud fungující digitální agentura na českém trhu. Optimalizovat marketing firem na internetu jsme začali už v roce 2001. Tři roky před tím, než vznikl Facebook.

Díky našemu know-how jsme získali portfolio klientů jako je T-Mobile, SaxoBank, AAA AUTO, Parfums.cz, Student Agency, iDNES.cz, Vykupto.cz, Centrum.cz, Orange, NOKIA, Mountfield, CZC.cz, DATART, Mironet, MasterCard a desítky dalších.

V České republice se řadíme mezi špičku digitálních agentur. Oproti větším konkurentům má náš cca dvacetičlenný tým (poslední dobou se to mění každý měsíc, nestíháme přidávat fotky) výhodu flexibility a přátelské atmosféry.

Naše strategie je jednoduchá: zaměstnáváme ty nejlepší. Abychom je mohli zaměstnávat, musíme jim nabídnout takové podmínky, aby u nás chtěli pracovat více než kdekoli jinde – a nikdy nechtěli odejít.

Proč byste měl/a chtít pracovat právě u nás

 • Lidé u nás nejvíce oceňují neuvěřitelně (ano, pro lidi z vnějšku často neuvěřitelně) přátelské pracovní prostředí (viz výzkum mezi kolegy, jejich vlastní zkušenosti nebo článek jednoho z kolegů).
 • Budete posouvat firmy na vyšší úroveň v oblasti marketingu. Klienti vás budou brát jako autoritu.
 • Máme atraktivnější provizní systém (více procent, větší zakázky) než jiné agentury. Navíc dostanete již na počátku na starost několik našich stálých klientů.
 • Práci ve stabilním týmu skvělých kolegů, ze kterého takřka nikdo neodchází.
 • Prudce rosteme a měníme se.  Letošní plán je nárůst obratu o 100 %.
 • Možnost pracovat pro zajímavé české i mezinárodní klienty. Drtivou většinu klientů ale kvůli převisu poptávek odmítáme.
 • Budete pracovat jenom pro omezený počet klientů (zhruba pět až šest), abyste měl/a čas a mentální kapacitu se jim do hloubky věnovat.
 • Volná pracovní doba. (Vážně je nám jedno, kdy se objevíte v kanceláři.)
 • Počítač (Lenovo nebo Apple dle vlastního výběru) a telefon (je na výběr několik značek), ovoce, káva a další nápoje a občerstvení zdarma v našich kancelářích.
 • Účast zdarma na vybraných konferencích (občas i v zahraničí), firemní akce (skoro každý měsíc pořádáme nějakou), v zimě společné hory a v létě co nás napadne…
 • Práce v angličtině a případně i jazykové kurzy zdarma (jednou týdně máme výuku s rodilým mluvčím).
 • Volání zdarma a internet v mobilu i pro soukromé účely.
 • Dotované vstupenky na akce, kam chodíme spolu (koncerty, divadla…).
 • Přístup k neuvěřitelnému množství placeného obsahu, jako je Harvard Business Review, Inc., New York Times, videa z Distilled a konferencí a pod.
 • Možnost postupu na vyšší nebo jinou pozici.
 • Systém interního vzdělávání, včetně přístupu na všechna naše školení.
 • Našim kolegyním zajišťujeme zkrácené úvazky po dobu rodičovské „dovolené“.

Podívejte se na dalších dvacet důvodů, proč pracovat v naší agentuře.

Nástup: Kdykoli se domluvíme. Čím dříve, tím lépe.

Místo výkonu: Praha nebo Brno dle vlastních preferencí. V případě výkonu v Brně je potřeba počítat s cestami za klienty (většinou do Prahy) každý týden. V případě výkonu v Praze je potřeba zase cestovat za corovým týmem do Brna.

Co byste měl(a) zvládat? (Požadujeme)

Business Development Manager digitální marketingové agentury musí mít tyto schopnosti:

 1. Být schopen se rychle zorientovat v digitálním marketingu. Jak zjistíme, že jsi toho schopen? Stáhni si náš ebook o digitálním marketingu (zde zdarma). Pořádně jej prostuduj. Při druhém kole, které probíhá po telefonu nebo Hangoutu, se tě bude Katka ptát na věci z tohoto ebooku.
 2. Mimořádná inteligence. Zakládáme si na tom, že všichni naši kolegové jsou velmi inteligentní.
 3. Vášeň pro marketing, kterou lze prokázat. 
 4. Schopnost jednat s klientem a sestavit mu marketingové řešení na míru, které mu pomůže nebo přinese vysoké ROI. Naším ultimátním cílem je řešit všechny klientovy potřeby a přání, i kdyby třeba nebyly v naší nabídce. Usilujeme o to nabízet klientům komfort full-servicové agentury.
 5. Schopnost zajistit samostatně nebo ve spolupráci s projektovým manažerem delivery a realizaci nasmlouvaných projektů a zakázek.
 6. Odvaha, drzost a drive v obchodu, a férovost, laskavost a pohodový přístup v komunikaci s týmem. 

Jaké charakteristiky mají pracovníci našeho klientského servisu:

 • Jsou houževnatí. Nedávají ruce pryč od delivery a řešení problémů. Často jsou to oni, kdo sami nebo ve spolupráci s konzultanty vytváří a přetváří podobu našich produktů a služeb.
 • Jsou sympatičtí, zdvořilí, klienti s nimi rádi tráví čas a těší se na telefonáty s nimi, protože ví, že přijdou připravení, jsou rychle schopni je pochopit a zařídit řešení a navíc sami přichází s dalšími nápady, jak byznys ještě zlepšit.
 • Jsou odvážní a spravedliví. Klientům nepodlézají, nesklání se před jejich peněženkami. Jsou jim rovnocennými partnery. Dokáží klientovi říci „Ne“ a dokáží jej odmítnout.
 • Nedopustí ponížení od klientů na sobě ani na svých kolezích. Nikdy nerealizují nesmyslné nápady a řešení jen proto, že si to klient přeje.
 • Jsou svižní, rozhodují se rychle; dokáží přepínat mezi množstvím projektů a zakázek. Dokáží si sami zorganizovat schůzky s klienty i s týmem.
 • Mají cit pro příležitost, zvládají obchodní proces, nebojí se ve správnou chvíli closenout dohodu. Na druhou stranu se neostýchají neperspektivní příležitosti pustit k vodě. Jsou rozhodní.
 • Nové technologie a marketing jsou pro ně zároveň koníčkem.
 • Nerozhodí je žádná služební cesta, a to ani zahraniční. Do letadla nebo vlaku mají vždy nachystánu tunu offline práce, v autě vyřizují telefonáty a když po nich klient na schůzce znenadání chce něco odprezentovat na plátno, sáhnou s neochvějnou jistotou do brašny pro redukci na svůj port.
 • Jsou fajn kolegové, nikdy se nevytahují ani nepovyšují. Je radost s nimi pracovat. Nejdou tvrdě za maximalizací své provize, pokud by to mělo být na úkor jiných projektů nebo priorit ve firmě.
 • Vždy se snaží o dosažení nejvyšší přidané hodnoty pro klienta.

Do jaké pozice přijdete a jak rychle si můžete vytvořit klientské portfolio?

Vaše portfolio se bude skládat ze dvou složek:

 1. Od počátku vám budou svěřeni někteří naši stávající klienti, o které se nyní starají jiní kolegové.
 2. Každý týden vám budou přiděleny leady od poptávajících klientů.

U druhého bodu bude především na vás, jak rychle proměníte příležitosti v klienty.

Počáteční asistenci při vypracovávání nabídek a vedení obchodních jednání vám poskytnou seniorní pracovníci klientského servisu naší agentury a po celou dobu budete moci využívat znalosti a čas vedoucích oblastí (produktových manažerů) a jednotlivých konzultantů.

Co o práci v našem klientském servisu říká Tomáš Mikletič, který v něm působil pět let:

Tomáš Mikletič

Nejvíce jsem si na své práci cenil toho, jakým rychlým tempem se člověk učí.

Učí se od kolegů specialistů, od klientů a to vše používá, když pak dělá novou strategii, nebo když plánuje další projekt. A také to, že když se člověk snaží a klienti jsou spokojení a dosahují své cíle, je tato pozice slušně zaplacená.

A nakonec i to, že v RobertNemec.com si accounti ani projekťáci ani konzultanti nekonkurují, ale pracují jako jeden tým se vším všudy – prostě synergie. Víte, že vás nikdo nepodrazí, že vám naopak pomůže a ocení jak vaši snahu, tak vaše výsledky.

Jak se přihlásit a co bude dál?

Chcete vědět více o tom, jak se u nás pracuje? Podívejte se na 20 důvodů, proč je práce u nás skvělá. Zajímá-li vás něco osobnějšího, přečtěte si, proč miluje svoji práci v agentuře jeden z našich kolegů.

Abychom vás lépe poznali, pošlete nám, prosím, životopis (který je aktuální :-)) a motivační dopis do 1800 znaků o tom, proč u nás chcete pracovat a co vás vede k tomu, že se k nám hlásíte (všechny motivační dopisy čteme, takže se nebojte, že byste mrhali časem) a přidejte i portfolio digitálních projektů.

Nebojte se detailů. Popište zajímavé projekty, ať už firemní tak svoje vlastní.

Až s tím budete hotov, pošlete nám vše přes následující formulář:

Momentálně je tato pozice obsazená. Děkujeme za Váš zájem.

 

Přihlásit se

 

Echo čekejte do týdne. Pokud se vám nikdo neozve, klidně zavolejte (e-mail mohl spadnout do spamu).

Pro vybrané uchazeče bude následovat online schůzka a vstupní úkol.

Těšíme se na Vaše zprávy!

Není to to pravé?

Dočetli jste se až sem a říkáte si, že tato pozice není úplně to pravé pro vás? Omrkněte další nabídky práce.

Netroufáte si zatím na žádnou pozici? Podívejte se na stáž (polovina absolventů se stává zaměstnanci agentury).

Cítíte, že si potřebujete doplnit znalosti v digitálním marketingu? Připravili jsme pro vás soupis užitečných zdrojů.

Doporučte tento článek přátelům