Buďte hodní a pošlete tento článek dál, prosíme:

Adresa článku bude vložena automaticky

Skvělá práce!

Článek byl odeslán

Děkuji vám.

Pavla Tučková, ,
agentura Robert Nemec

Strategická reklamní agentura

Jak síť kadeřnictví zvýšila tržby díky datům o zákaznících

Jak síť kadeřnictví zvýšila tržby díky datům o zákaznících

David Lanča je ředitelem sítě kadeřnictví Klier a Cut & Color a snaží se řídit síť kadeřnictví na základě dat o svých zákaznících. Věrných zákazníků jim stále přibývá. Na našem webináři Ředitelé ředitelům se s námi podělil o své postřehy a rady z praxe. Třeba i o to, jak pracují s motivací kadeřníků, aby prodávali určité produkt.

Na základě dat se ve společnosti Klier rozhodli více se zaměřit na ženy, protože podle dat vychází při návštěvě kadeřnictví dámská kompletní služba. 

Jak řešili problémy v době koronavirové krize, kdy zákazníci prodlužovali dobu mezi další návštěvou kadeřnického salónu?

Ve firmě Klier se rozhodli tento problém během koronavirové krize řešit pomocí věrnostního klubu. Poskytovali výraznější procentuální slevy na další návštěvu zákazníka. Díky tomu se Klieru povedlo udržet si tok návštěv na pravidelné bázi.

„Kadeřnická branže je velmi emotivní, hraje se na pocity,” sdílí s námi šéf sítě kadeřnictví David Lanča. A vysvětluje, že mezi kadeřníkem a zákazníkem se tvoří velmi důvěrná vazba, protože se kadeřník pohybuje dle proxemických zón v našem intimním prostoru. 

Jak hodnotí v Klieru výkonnost jednotlivých kadeřníků?

Používají k tomuto účelu více reportů, sledují kompletní počty klientů, maržovost, kompletní tržbu a tržbu za celý salón. Variabilní složka odměn pro kadeřníky je postavena na průměrné hodinové sazbě, protože spousta kadeřnic a kadeřníků pracuje na částečný úvazek.

Podívejte se na video z webináře Ředitelé ředitelům a zjistěte například proč si David Lanča myslí, že maminky jsou výborné na time management. Nebo jak motivuje kadeřnice a kadeřníky k lépe odvedené práci.

David Lanča je ředitelem sítě kadeřnictví Klier a Cut & Color. V kadeřnickém odvětví se pohybuje již více než 10 let. Firma Klier byla založena v roce 1948 v Saském Werdau. Dnes působí Klier v Německu, Česku a na Slovensku. Je největším kadeřnictvím v Evropě a jednou z největších kadeřnických sítí na světě.

Šetříte čas nebo jste často na cestách?

Záznamy rozhovorů s podnikateli si můžete také pustit v našem podcastu Ředitelé ředitelům.

Najdete je na Spotify a Apple podcast.

Odebírejte náš newsletter, tím získáte přehled o všech novinkách.

Pavla Tučková

Pavla Tučková

LinkedIn | @

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Podívejte se, jak vám pomůžeme vydělat více peněz ->

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci