Kde jste: Hlavní stránkaJohana Anna Štekerová

Johana Anna Štekerová

Johana Anna Štekerová

Consultant

Johanka se perfektně domluví německy a anglicky. Specializuje se na PPC reklamy, SEO a zbožové srovnávače. Dříve se umisťovala na vysokých příčkách v moderní gymnastice a nyní zajišťuje přední pozice klientům ve výsledcích vyhledávání. Za nákupem s nízkou cenou za konverzi a dobrým vínem šla by světa kraj. Umí číst kurent, frakturu a zbožňuje sushi.

Vzdělání

Johanka byla na svůj věk velmi pokroková, podobně jako její rodák Tomáš Baťa – když její vrstevníci četli O letadélku Káněti, ona si pod lavicí tajně pročítala Bukowského. O tom, že je láska věčná, není pochyb. Knihy ji provázejí už od útlého věku a dnes ráda ztrácí pojem o čase u knih od Haruki Murakamiho nebo u veršů Václava Hraběte.

Už během studií na gymnáziu získala mezinárodně uznávaný DSD (Deutsches Sprachdiplom) certifikát. Její kroky následovaly na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, kde se do studia němčiny ponořila hlouběji a vystudovala obor Německý jazyk pro manažerskou praxi, díky kterému získala praktické zkušenosti nejenom z manažerských, ale i tlumočnických a prezentačních dovedností. V soutěži Show-off / Zeig dich svojí prezentací oslnila odbornou porotu natolik, že její práci odměnila druhým místem.

Ve své bakalářské práci se zabývala povídkami Petera Handkeho, kterému byla následně v roce 2019 udělena Nobelova cena. V současnosti Johanka dokončuje magisterské studium oboru Německý jazyk a literatura na Univerzitě Palackého v Olomouci. A kdo ví, třeba se díky své perfektní znalosti jazyků a zálibě ve čtení jednou sama zařadí mezi hrdé laureáty Nobelovy ceny za literaturu.

Zkušenosti

Již během bakalářského studia Johanku oslovila zlínská marketingová agentura a nabídla jí, aby se starala o jejich německé kampaně. Jelikož se nebojí žádné výzvy (a to ani v osobním životě), věnovala se následující čtyři roky tvorbě obsahu, PPC a nakoukla také pod pokličku optimalizacím pro vyhledávače. Time management tehdy vypilovala k dokonalosti, protože kromě vysoké školy zvládala také denně komunikovat s klienty i copywritery z celého světa, a to rovnou ve třech jazycích (anglicky, německy a česky).

Práce v RobertNemec.com

Johanka do agentury nastoupila na placenou stáž, kde všechny ohromila svojí precizností a odhodláním se zdokonalovat v placené reklamě ve vyhledávací i obsahové síti, která jejímu srdci byla nejbližší. Brzy pronikla do tajů a zákoutí pokročilých technik, nadšeně se vrhala do nových projektů a své získané schopnosti ihned uplatňovala v praxi. Absolvovala také naše kurzy SEO, PPC: Vyhledávací síť a Display reklama a remarketing, Google Analytics a Školení Brandingu.

Kromě PPC reklamy se Johanka věnuje také zbožovým srovnávačům (zejména Heurece a Zboží.cz). Hravě zvládne vyhodnotit přínosnost reklamy a s ohledem na klientův rozpočet a navrhne optimální postup, který zákonitě povede k vyšším konverzním poměrům. Tvrdě šlape na paty PNO a CPC a hledá cesty, jak z kampaní vytěžit co nejvíce.

Je držitelkou Certifikace Google Ads pro Vyhledávací síť a Certifikace reklamy v Nákupech.

Svoji pozornost zaměřuje i na oblast SEO, která ji učarovala. Kromě získávání nejlevnějších prokliků na stránky klientů vytváří také analýzy klíčových slov, na základě kterých je schopná navrhnout optimální informační architekturu webu nebo změny v rámci obsahu a přivést tak na web více relevantních zákazníků. Svým širokým záběrem tak pokrývá nejen reklamu ve vyhledávací síti, ale i dohledatelnost stránek v neplacené části výsledků vyhledávače, což představuje velmi silnou strategickou základnu pro nalezení vhodných příležitostí, jak posunout byznys kupředu s ohledem na specifické potřeby každého klienta. A co víc, s perfektní znalostí německého jazyka dokáže klientům pomoci při expanzi na německy hovořící trhy.

Vybraným klientům pomáhá v dalším rozvoji i coby business konzultant. Díky vrozené empatii dokáže snadno a rychle vycítit, s jakými problémy se klient potýká a dokáže navrhnou komplexní řešení.

Říká ráda „ano“ na každou novou pracovní výzvu, šálek výběrové kávy i na nové projekty a inspirativní meetingy s Tomem Markem, kde se vždy vzájemně obohatí o novinky z PPC světa. Ráda se vrací na blog ULabu nebo poslouchá The Paid Search Podcast, odkud nejčastěji čerpá znalosti a novinky z oboru.

Obuvnické řemeslo, které je pro Johančin rodný Zlín typické, ji neminulo – není proto divu, že vlastní bezmála 40 párů bot. Zbožňuje zimní sporty, ale nedokáže říct, jestli má raději snowboard anebo lyže. Na lyžích poprvé stála ve 3 letech a ve 4 si střihla Kitzbühlský Hahnenkamm se sklonem až 85 %.

Miluje pořádek (na stole i ve firemní lednici), svoji kočku Felďu, dobré víno, Bondovky (v hlavní roli kdo jiný než Sean Connery), Harryho Pottera a Mijazakiho Cestu do fantazie (pochopitelně včetně soundtracku).

 • Odbornost

  • seo
  • vedení
  • obchod
  • digitální analytika
  • ppc
  • display reklama
  • user experience (ux)
 • Stravování

  • všežravec
 • Technologie

  • mám mac
  • mám iphone
 • Osobnost

  • noční sova
 • Víno/pivo

  • pivo
  • víno

Přechozí Další

Značky, kterým pomáhal/a

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci

Chcete být chytřejší?

Vyplňte prosím svojí pracovní e-mailovou adresu a my vám každé dva týdny pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.